שתי שאלות קטנות, בבקשה.

שתי שאלות קטנות, בבקשה.

1. משנה שעברה נהגתי לרשום בסופו של יום חמישה דברים טובים שקרו לי. לא רשמתי בהכרח דברים שקיוויתי להם או ציפיתי להם. לפעמים סתם קיבלתי "מתנות" קטנות וגם על זה רציתי להגיד תודה. (אגב, מומלץ מאוד!) כשהתחלתי להתוודע ל"הסוד" התחלתי לרשום מדי יום רשימה של דברים שאני רוצה שיקרו בתחילתו של כל יום, ובסופו של יום, במקביל לרשימה השנייה, הודיתי על הדברים שניתנו לי. האם אתם חושבים שיש טעם לרשום בתחילת כל יום את הדברים שבהם אני רוצה? והאם יש אפשרות "לאחד" את שתי הרשימות שאני נוהג לכתוב בסוף היום? 2. ברצוני להעצים מעט את ההצלחה של "הסוד" בחיי. קראתי בפורום, במקרה, שיש אפשרות לעשות אימון להשגת מטרות מה הכוונה במילה אימון? תודה רבה!

אימון

האסוציאציה הראשונה שעולה לי כשאתה מזכיר את המילה אימון היא שיטת ה"אימון אישי" או באנגלית coaching שהתפתחה בזמן האחרון. זו שיטה שמתמקדת דוקא בתוצאות החיצוניות לפי מה שהבנתי (יכול להיות שאני קצת טועה, אין לי ידע מוסמך בנושא), ובהשגת מטרות. גם NLP זו שיטה ממוקדת מטרה, שפועלת בדרכים קצת שונות. אפשר לראות איזושהי חפיפה בין הרעיונות של הסוד לרעיונות עליהם מבוססות השיטות הנ"ל. כשאני אומר אימון אני מתכוון שאפשר לדמות את היכולת שלנו להציב לעצמינו מטרות ולעמוד בהן לשריר בגוף. שריר של התודעה. בהתחלה כדאי להתחיל בדברים קטנים וקלים להשגה, נגיד כמו לצחצח שיניים פעמיים ביום, לשתות לפחות 4 כוסות מים, לצלצל לחבר, לקרוא חמישה עמודים בספר, לעשות כמה דקות של מדיטציה, להגיד לעצמינו משהו חיובי כל יום, או כל דבר שעולה לך שאתה רוצה להתמיד בו, שתורם לך, ושקל לעמוד בו. בשלב הבא אפשר לקחת על עצמינו התחייבות מאתגרות יותר. לעשות איזושהי פעילות גופנית פעם פעמיים בשבוע, לאכול בריא, לצרוך פחות, לזהם פחות, לעשות 10 דקות מדיטציה ביום, או כל דבר שדורש מאיתנו מאמץ מסויים, אך אנחנו יכולים ורוצים להתחייב אליו. יש לזכור שכל התחייבות שאנחנו לוקחים על עצמינו בחיים היא בראש ובראשונה התחייבות כלפי עצמינו. עם הזמן, השריר הזה מתחזק ואנחנו לומדים לבטוח בעצמינו. לבטוח ביכולת שלנו לקחת על עצמינו התחייבויות גדולות והולכות ולעמוד בהן, ולבטוח גם בקשב שלנו לעצמינו שלא ניקח על עצמינו יותר מדי. אפשר ואולי כדאי לפעמים להעזר במישהו חיצוני. מישהו חיצוני יכול להיות מורה, מטפל טוב, או אפילו חבר, מכר או בן משפחה. לגבי לכתוב התחייבויות יומיות לדעתי זה קצת מוגזם. עדיף להתחייב פעם אחת ברצינות לכמה דברים ולהתמיד איתם. הצלחה בעמידה בהתחייבויות בונה את האדם. כדאי גם ליצור או למצוא סביבה תומכת, ולהשתמש באמרות חיוביות שמתאימות לך. זה בגדול. אם תרצה עצות יותר ספציפיות אתה מוזמן ליצור קשר במסרים. בהצלחה!

למעלה