תאונת דרכים- שאלה

LoliLoli

New member
תאונת דרכים- שאלה

לפני חצי שנה קרה המקרה הבא: אבא שלי נסע בתוך העיר ורצה להחנות את רכבו בחניה שבצד השני של הכביש (נתיב נגדי), קו הפרדה מקוקו לכן כשלא היו מכוניות חצה את הנתיב, והחנה ברוורס. הוא לא שם לב שהבחור שחנה מאחוריו בדיוק החל לנסוע ברוורס גם. נוצר מצב בו שניהם לא ראו אחד את השני והתנגשו. לשני הרכבים נגרם קמט זעיר שניתן היה ליישר עם היד. הוחלפו פרטים והכל נרגע. חברת הביטוח של אבא שלי הודיעה שאם שני הצדדים אשמים, כל צד משלם על הנזק שנגרם לו ונגמר הסיפור. עכשיו קיבלנו מכתב מחברת הביטוח שלנו שאנחנו חייבים בהשתתפות עצמית בתביעה שהוגשה נגדינו. השאלות שלי הן: מה קורה פה? האם לחברת הביטוח שלנו אין שום אינטרס להגן עלינו כעל הלקוחות שלה?? מדוע בכלל לא חקרה את פרטי המקרה אלא העדיפה להאמין לצד הששני? ומה זה בכלל השתתפות עצמית? אני הייתי צריכה לבקש מחברת הביטוח שלי כדי שתשמע את הצד שלנו ותנסה להגן עלינו, זה לא מוזר??? תודה מראש

שאלתך מתייחסת למקרה של נזקי רכוש

שלום רב, פורום זה עוסק בנזקי גוף ולא בנזקי רכוש, ואולם אני אנסה לענות לשאלתך. הנהג השני שהיה מעורב בתאונה תבע את נזקיו ישירות מחברת הביטוח של אביך. ברגע שמגיעה תביעה לחברת הביטוח, היא בודקת את הנסיבות, ומחליטה אם מגיע או לא מגיע פיצוי. ברגע שאביך העביר את הטיפול בתאונה אל חברת הביטוח, משמע, שהוא ביקש להפעיל את הפוליסה שהוא ערך אצלה, לצורך הטיפול בתביעה. היות ואביך ביקש להפעיל את הפוליסה, חברת הביטוח בדקה והחליטה לשלם. כמעט בכל מקרה בו פוליסת ביטוח מופעלת, על המבוטח=אביך לשלם לחברת הביטוח השתתפות עצמית. דמי ההשתתפות העצמית הם למעשה החזר יחסי(שנקוב בסכום מסויים מראש בפוליסה), שמשלם אביך לחברת הביטוח, עבור ההוצאות ו/או הפיצוי שחברת הביטוח נאלצה לשלם עבור הנזקים של אביך או עבור הנזקים של הנהג השני או עבור שניהם ביחד, בגין התאונה. בכל מקרה- אם תפנה אל סוכן הביטוח שלך, הוא בוודאי יוכל לענות לך בצורה מדוייקת בהתייחס לפרטים הספציפיים של התאונה. אני מקווה שהצלחתי לעזור. בברכה,

למעלה