תאונת דרכים

mrottem

New member
תאונת דרכים

לאחר תאונת דרכים פניתי לעו"ד שהחתים אותי על טפסים לפני שהחל לטפל בפניתי. צורת הטיפול שלו היתה מאוד מוזרה כמו למשל, דרישה לפיצויים בסכומים מופרזים (400 אלף ש"ח) למרות שברור היה שאין עילה לכזה סכום. לבסוף הוא הגיע לפשרה עם חברת הביטוח על סכום של 8000 ש"ח. סכום זה נמוך מדי לטעמי. מה באפשרותי לעשות? איני רוצה להתעשר בגלל התאונה, אני מעוניינת לקבל פיצוי הולם בגובה סביר (לא מאות אלפי שקלים ולא אלפי שקלים) האם אני יכולה להתחיל תביעה חדשה אצל עו"ד אחר? האם עלי לשלם לראשון למרות שאיני מרוצה ממנו?

חסרים פרטים ...

האם הוא כבר סיכם עם חברת הביטוח או שזו ההצעה שהוא המליץ לך לקבל ? אם הוא כבר סיכם - האם הוא שאל אותך לפני שהוא סיכם ? האם נתת לו להבין שלא תסכימי לסכום כזה ? מה הנזקים האמיתיים ?

mrottem

New member
הנה הפרטים...

שאלות טובות אתה שואל... לדעתי, ההצעות הן בגדר הצעה. בתאונה נפגעתי בצוואר ובבטן, אושפזתי ולאחר מכן קבלתי טפולי פיזיותרפיה רבים. אם הוא סיכם עם חברת הביטוח ? אינני יודעת אבל בהחלט נתתי לו להבין שאיני מוכנה להסכם כזה ואמרתי לו גם שדרך ההתנהלות לא מקובלת עלי, ההפרזות לשני הכיוונים (הרי ברור שאם לא נקבעה לי נכות, מדוע "להפגיז" בסכום של מאות אלפי שקלים. זה מגוחך ונדחה על הסף משום שאלו משחקים מיותרים). נכון להיום מצבי שפיר, אבל נגרמו נזקים גופניים. ואני יודעת ממקרים של תאונות "קלות" יותר, שישנו תשלום ´מקובל´ של עשרות אלפי שקלים. האם תוכל לאחר השלמת הפרטים לענות לי על שאלותי לגבי טיפול אצל עו"ד אחר? תודה

אם הוא עוד לא סיכם, את במצב טוב ...

תבהירי לו שאת לא מוכנה, תודיעי לו שאת מעוניינת לעבור לעו"ד אחר ותעברי לעו"ד אחר.

mrottem

New member
ראשית, תודה על

תגובותיך המהירות ושנית, האם הוא יכול לסכם עם חברת הביטוח מבלי לידע אותי? הרי אני צד בענין... האם הוא יכול להגיד לי "סכמתי.. מאוחר מדי... תשלמי לי על מה שעשיתי" ומה עם חברת הביטוח ? האם היא תתחיל מו"מ חדש מול עורך דין אחר באותו ענין לאחר שכבר באה בדברים עם אחר?

תגובה אטית יותר ...

אם חתמת לו על יפוי כח, אז עקרונית הוא יכול לסכם עם חברת הביטוח. חברת הביטוח לא אמורה לבדוק לעומק אם הרשית לו או לא. אבל, אם ביחסים בינך לבין עורך הדין שלך לא הסכמת שהוא יתפשר על סכום כזה, אז הוא לא היה אמור לעשות את זה, ואם הוא עשה את זה בחריגה ממה שהרשית לו - אז את יכולה לתבוע אותו. הוא יכול להגיד לך שתשלמי לו, אבל את לא בהכרח צריכה לשלם לו. תתווכחי איתו ותסבירי לו שהוא גרם לך נזק בכך שבהתחלה הוא תבע סכום מנופח בלי פרופורציה ואח"כ הביע נכונות להתפשר על סכום נמוך מדי. אם יהיה לך עו"ד אחר, אז חברת הביטוח אמורה להתמקח איתו. היא יכולה גם להגיד שהיא לא מוכנה לעוד מו"מ, ובמקרה כזה - עוה"ד החדש יוכל להגיש תביעה.

מ.ה.

New member
עורכי הדין יסתדרו ביניהם

ע"פ פסק דין חדש שיצא מבית המשפט המחוזי בת"א וטרם פורסם הואיל ובתאונות דרכים ישנו סכום מקסימלי שאותו רשאי לגבות עו"ד כשכ"ט והוא נקבע באחוזים מהסכום הסופי (בהתאם לשלב קביעת הסכום הסופי) אין אפשדרות לחרוג מסכום זה לכן עורכי הדין יאלצו לתאם את ענין שכר הטירחה ביניהם. אשר לסכום המוצע בהתחשב בעובדה שכעת את חשה בטוב ואין לך נכות (לכאורה) אזי הסכום הינו במסגרת הסביר אלא אם הפסדת ימי עבודה מרובים, את משתכרת שכר גבוה, התאונה לא היתה "תאונת עבודה" (דהיינו, תוך כדי עבודה, בדרך לעבודה או בדרך מהעבודה) ונסיבות נוספות שצריכות להשפיע על גובה הפיצויים.

למעלה