תביעה על רכב במוסך

תביעה על רכב במוסך

לבעלי מונית בת שנה שעדיין נמצאת באחריות החברה.
לפני כשבועיים הרכב נכנס למוסך לאחר שבגיר היה תקלה והחברה החליטה להחליף את הגיר.
ומאז האוטו שוכב במוסך כי אין לחברה בארץ גיר וגם בחו"ל מסתבר שאין כרגע במלאי.
מדיבור עם המוסך נאמר לנו שהחברה מוכנה לפצות את בעלי בכל יום שהרכב היה במוסך בסכום של 250 ש"ח
שזה סכום מגוחך לגמרי בהתחשב בעבודה שזה רכב של עבודה.
ובנוסף בכל התקופה הזאת בעלי לא יכל להשכיר מונית אחרת כי המינימום זמן השכרה זה שבוע ובמוסך כל יום אמרו לו מחר מחר (במשך שבועיים)
(לבעלי שיחות טלפון מוקלטות גם עם המוסך וגם עם החברה).
האם אפשר לתבוע את החברה על הפסד כספי ובנוסף נזק של מוניטין (בעלי נאלץ לדחות נסיעות קבועות שלו בגלל שלא היה לו רכב)
האם ניתן לתבוע את זה בתביעות קטנות? איזה עו"ד (התמחות ) אנחנו צריכים לחפש?

תודה על התשובות

בהחלט אפשר.

על מנת להגיש תביעה כזו, הוא ייצטרך כמה אישורים בסיסיים כדי להוכיח את ההפסד שלו - למשל, אישור של רואה חשבון (שעדיף שגם יבוא להעיד) על ההכנסות שלו בתקופה שלפני כניסת הרכב למוסך.

לגבי פגיעה במוניטין - אפשר לתבוע על זה, אבל צריך לקוות שבימ"ש גם יפצה על זה. זה משהו שקצת יותר קשה להוכיח, אבל אפשרי. אם הוא יכיח שיש לו לקוחות קבועים, יהיה קל יותר להוכיח פגיעה במוניטין (למשל - הוכחה באמצעות יומן).

לגבי עורך דין - תביעות קטנות בגדול, אפשר לעשות לבד. כמובן שאפשר להיעזר בעו"ד לכתיבת התביעה, וגם לכתיבת מכתב מקדים, לפני הגשת התביעה.

את יכולה להציץ באתר שלי, הקישור למטה, יש שם את כל השאלות והתשובות לגבי איך מגישים כתב תביעה.

מקווה שזה יעזור

תודה על התשובה..והמשך קטן

במידה והוא מביא מכתב מלקוח שנוסע איתו קבוע כל יום ו' שבעלי ביטל לו 2 נסיעות בגלל שהרכב היה במוסך.
זה מספיק מבחינת הוכחת נזק למוניטין

או, פה בדיוק הבעייה

התחושה שלי אומרת שאם הוא יביא מכתב מלקוח, הרי שהלקוח הזה (ככל הנראה) ממשיך לנסוע איתו. אם הלקוח ממשיך לנסוע איתו, הרי שלא הצלחנו להוכיח פגיעה במוניטין, אלא בדיוק להפך.

אני מבינה למה אתה מתכוון

אבל עדיין עסק בסגור (מבחינתנו הוא סגור..לא נותן שרות יותר משבועיים)
בטוח יהיה לו פגיעה כל שהיא במוניטין אפילו אם אותו לקוח ישוב לנסוע איתו בעתיד..זה גרם אי נוחות גם ללקוח וגם לבעלי..

בכל אופן אני מאוד מודה לך על התשובות הרציניות. אתה מקסים

ובהצלחה בפורום החדש

גם אמא שלי חושבת שאני מקסים

צריך לחלק את התביעה לשני דברים - מכתב מהלקוח בהחלט יכול להוכיח הפסד הכנסה, אבל קצת יותר קשה לו להוכיח פגיעה במוניטין.

אגב, אפשר גם לתבוע כאם בזבוז זמן, טרטור, טרחה, עוגמת נפש וכן הלאה.

לגבי עוגמת נפש, ראי את המאמר שלי.

למעלה