תביעת תאונה נגד חברת ליסינג

תביעת תאונה נגד חברת ליסינג

לפני כמה זמן נסעתי בירושלים נהגת רכב שלא צייתה לתמרור עצור פגעה בי בצד הרכב בכנף, צד נהג.
עצרנו להחליף פרטים, התברר כי הרכב הוא של חברת ליסינג ת.י.ר, אין לה מסמכי רכב איתה. יש לציין כי הודתה באשמתה והתנצלה. צילמתי את הרישיון שלה. אמרה שבעלה יודע היכן המסמכים וישלח לי פרטים מאוחר יותר.
בעלה משך את העיניינים, כ 3 שבועות, רצה לשלם לי את הנזק ישירות ללא עירוב חברת הליסינג. 2 פלסטיקים בנורות האחוריות שבורים, וכנף עם מכה. בסוף חזר בו.

הפעלתי שמאי של חברת הביטוח שהעריך את עלות המכה והפלסטיקים וגם ירידת ערך.

התקשרו מחברת הליסינג, הציעו לקחת את הרכב לתיקון במוסך שלהם בתל אביב ל 3 ימים (אני מירושלים), ולתת לי רכב חלופי. ולא הסכימו לשלם על ירידת הערך, לא הסכמתי לתת את הרכב לטיפול בעיר אחרת ולוותר על ירידת הערך.

חברת הביטוח שלי, הכינה תביעה לתביעות קטנות, הגשתי ויהיה משפט בקרוב
יש למישהו נסיון בנושא? ומה דעתכם?

זו לא נראית לך התקטננות

נוראית ההתעקשות שיש ירידת ערך מהחלפת בקלית?
כאלו באמת.... כשאתה הולך לקנות רכב אתה שואל אם החליפו בו בקלית?
ואתה הולך לבזבז יום עבודה ועלית לחץ דם . אם מדובר בהמון כסף ושווה לך תפדל. אם לא, תעשה רוח מול הפסד

ירידת הערך היא על המכה בכנף

ירידת הערך היא על המכה בכנף, ולא על הפלסטיקים. הכנף תצטרך ישור וצביעה. ולא זו לא התקטננות. וזה לא היה מגיע לבית משפט אם הצד הפוגע היה מכיר בנזק

אין

לי מושג מה השנתון של הרכב והערך שלו, אבל כשאני קונה רכב (בן 3-5 בדרכ, לא יותר) אני אף פעם לא משלמת פחות בגלל שהוחלפה כנף שאין לי מושג שהוחלפה.

את ככה. לא כולם כמוך. וחוץ מזה

את ככה. לא כולם כמוך. וחוץ מזה לא מבין מה את מציעה. לספוג תאונה שדפקה לי את הרכב. ופשוט לוותר ולהמשיך הלאה? ממש לא ברור מה את כותבת.
קראת את ההודעה הראשונה שלי בעיון? לא הוצע לי לתקן את הרכב על ידם, אלא שיקחו לי את הרכב ל3 ימים יתקנו אותו איפה שבא להם ויחזירו אותו.
וזה לא מקובל עליי

תעשה הפרדה

בין תיקון הרכב - שאין ספק שצריך לבצע ועל חשבונם, לבין הכנסת כל מני סעיפים נוספים שזה כבר נתון לשיקול דעת.

תיקון רכב במוסך מורשה-של הסדר זה משהו שצריך לדרוש.
אבל ללכת לבית משפט על תוספת זו כבר החלטה לגמרי אישית של כל אדם ואדם.
אני אישית תמיד בדעה שיום העבודה והעצבים שלי שווים יותר, אבל יש דברים ששוים את העיקרון - וזו החלטה אישית.

למעלה