תבניות טארט אישיות

nickey

New member
תבניות טארט אישיות

לפי מה מחשבים את הקוטר? לפי התחתית או העיגול החיצוני? אם התחתית, אזי הן בקוטר של 8.5 ס"מ אבל אם העיטור החיצוני, אזי קוטר של 10 ס"מ. אני רוצה להכין טארטים מתוקים, בערך כ-36, דהיינו 6 נגלות כי קניתי 6 תבניות. איזה בצק מתאים להכין? מה מתאים לזלף מעל? פודינג וניל? תערובת מתוקה כלשהי? חשבתי לפזר מעל ענבים פרוסים או אפרסקים פרוסים לפרוסות. אשמח לפירוט כל דרכי הביצוע והפעולה

bali

New member
מנהל
תשובות

1. לאיזו מטרה חשוב לך הקוטר? כדי לקרוץ עיגולים לריפוד התבנית? אם כן אז זה צריך להיות סנטימטר או שניים יותר מהקוטר החיצוני כי הבצק מכסה גם את הדפנות. 2. הבצק שיתאים הוא כל בצק פאי/פריך מתוק. יותר טעים בצקים שמכילים גם חלמון ביצה. יש לנירה שויאר בצק פריך עשיר שמצויין למטרות כאלה. 3. לגבי קרם יש כמה אופציות - 1. קרם פטיסייר מבושל מחלב, חלמונים, סוכר קורנפלור ומקל וניל או תמצית וניל אמיתית. 2. קצפת עם אינסטנט פודינג וניל וכוס חלב שמקציפים בחד לקרם יציב. 3. קצפת עם סוכר וניל. את הפירות מסדרים מעל הקרם הקר, ורצוי למרוח מעל ריבת משמש מומסת בשביל הברק.

nickey

New member
אז זהו שיש לי ספר

עם מידות מאוד מדויקות לתבניות פאי ורשום שם מתכון לבצק שמתאים לתבניות בקוטר 10 ס"מ אז אני רוצה לדעת איפה הקוטר הזה, בפנימי או בחיצוני
אפשר את המתכון של נירה שויאר בבקשה? אני מפחדת לנסות בינתיים להכין קרם פטיסייר אז אכין מהאופציה השנייה שהצעת. ריבת משמש אין לי, צריך לרכוש? כשאני חושבת על זה אין לי בכלל ריבות, מלבד ריבת ה-4 עונות נדמה לי, בטעם פירות יער או שזו קונפיטורה, לא בטוחה אבל זה נטול סוכר.

bali

New member
מנהל
אוקיי...

אני לא סגורה לגבי הקוטר. אני חושבת שמדובר על הקוטר של תחתית התבנית, כלומר הפנימי, אבל אני לא בטוחה במאה אחוז. בצק פריך של נירה שויאר: בצק פריך משובח מתאים לעוגיות, תחתיות לעוגות, אוזני המן - נירה שויאר 2 1/2 כוסות קמח 1/2 כוס סוכר 2 חלמונים 1/4 כוס ברנדי, חלב או מיץ תפוזים 1 כף תמצית וניל 1 כף קליפת לימון מגוררת קורט מלח 200 גרם מרגרינה או חמאה חתוכה לקוביות מעבדים את כל החומרים בפולסים במג'ימיקס. אם צריך, מוסיפים כף או שתיים של מים קרים. עוטפים בניילון נצמד ומקררים חצי שעה לפחות. אופים בערך 20-30 דקות בחום בינוני, נראה לי שרצוי 10 דקות ראשונות אפייה עיוורת עם משקולת, ואח"כ להסיר את המשקולת ולאפות עד שמזהיב. אם יש מקום בפריזר, כדאי להכניס אתץ התבניות עם הבצק לאיזה 15 דקות הקפאה לפני האפייה שהבצק לא ייתכווץ. הריבה היא בעיקר לאסתטיקה. ריבה אדומה תצבע קצת את הפירות ובד"כ משתמשים בריבת משמש כי היא שקופה. חוצמזה שריבה ללא סוכר היא במרקם שונה ונראה לי שעדיף משהו אחר. אפשר אולי למרוח מעט דבש מומס ומדולל במקום ריבה. זה נראה לי יותר יעיל אם לא בא לך לקנות ריבה במיוחד.

tatan48

New member
בצק פריך משובח של נירה שויאר

2.5 כוסות קמח 200 גרם מרגרינה קרה (רצוי חמאה במקום) חצי כוס סוכר 2 חלמונים רבע כוס ברנדי,חלב או מיץ תפוזים כף תמצית וניל כף גרידת לימון מעבדים את הקמח,החמאה והסוכר במעבד מזון לתערובת פירורית,מוסיפים את יתר החומרים,מעבדים רק עד קבלת בצק אחיד,אוספים לכדור,עוטפים בניילון נצמד ושומרים כשעה במקרר לפני הרידוד. לגבי הריבה כדאי לרכוש ריבת משמש כיוון שצבעה שקוף ומתאים לכל הפירות. ריבת פירות היער תתאים רק אם את משתמשת בפירות אדומים וגם אז היא עלולה להסתיר אותם.

nickey

New member
תודה לשתיכן ../images/Emo13.gif

אבל יש לי מיקסר, הכרחי באמת מעבד מזון? אם צריך, ארכוש גם ריבת משמש שתהיה לי שימושית כשאתגבר על הפחדים לגבי שימוש בתבניות טארט

למעלה