תגובה למשפט של אהוד ברק...

תגובה למשפט של אהוד ברק...

"אין מי שלא יכול לשרת בצבא
"
למה המשפט הזה לא נכון
כל אדם שיחפוץ לשרת בצבא יכול, הכל תלוי במידת הרצינות שלו!!! מנהל הפורום כותב שחולי סכרת לא מתגייסים
- אני אחדש לך, איתי במדור יש מתנדת חולת סוכרת, אז כן הצבא לא יול ערב רפואית לכל חייל שיש לו בעיה רפואית אבל הוא כן מתחשב במצבו הרפואי. כותב שלא מגייסים חולי אפילפסיה
אני חולה אפילפסיה ומכיר עוד רבים שמגויסים על פרופיל 45. אז כן, אנשים חולים לא יכולים לרוץ בג'בלאות, אבל הם יכולים להשתלב בעתודה
, במודיעין
, בחינוך,
בשלישות
ועוד... בואו אני אוסיף לכם קוריוז
כשאני הייתי בקורס מדנ"ים היה איתי בקורס חייל עם שיתוק מוחין וכן הוא עשה הכל כדי להצליח והיום, הוא קצין. בקיצור, כל אחגד שירצה לשרת יכול הכל תלוי מה מידת הרצינות שלו, המדינה/הצבא לא יכול להיות ערב כלכלית לבעיות הרפואיות של אנשים חולים במחלות לדוגמא: סכרת.

Ambious

New member
זה נכון עד גבול מסוים, אני נתתי את שתי

הדוגמאות האלה כי הכרתי בעצמי חולי סכרת ואפילפסיה ששירתו איתי במחלקה, עד שלחולת הסכרת היתה נפילת סוכר באמצע הבסיס והיא אולצה בעל כורחה להשתחרר, ועד שלחולה האפילפסיה היה התקף באמצע שמירה והוא אולץ להשתחרר גם כן. גם חולה סרטן הכרתי שהצבא לא רצה לשמוע ממנו בכלל. אז נכון, יש יוצאי דופן, אבל זה תלוי הרבה מאד במזל, זה תלוי בסביבה, זה תלוי ברופאים שנופלים עליהם, וזה תלוי בחומרת המקרה, זה תלוי בכלכך הרבה דברים... זה לא בלתי אפשרי, אבל זה דורש המון כח סיבולת נפשי שלא לכולם יש.

אתה שומע את עצמך?

אתה באמת מצפה שהצבא יקח אחריות על חייל שהיה לו התקף בזמן שמירה??? מה היה קורה במידה ומחבל היה מגיע והוא ביב צריך לפתוח באש, אבל מה? פתאום יש התקף!!! אז שוב כחולה אפי' אני יכול לספר לך שלצבא מגייסים אנשים שנקיים מהתקפים חצי שנה (או שנה אני לא סגור על זה) ולי כחולה נקי יש שמירה ללא נשק/בזוגות. מה הכוונה ל"דורש המון כח סיבולת נפשי שלא לכולם יש" - אז מה? לחברים שלי שנלחמו בלבנון במלחמה האחרונה היה יותר סיבולת נפשית? החיילים שהבוקר פגעו במחבל שזרק עליהם רימון בעזה!? יש להם יותר סיבולת נפשית. בולשיט, צאו מהאשליה שאתם חיים בה.

Ambious

New member
אני לא מצפה שיקח אחריות, חלילה וחס!

אבל זאת הנקודה שלי, שלא כל אחד יכול לשרת!

goldy

New member
היתכתבתי עים כל העולם ואישתו

עירערתי למקומות שלא ידעתי על קיומם. בכל המיקרים הצבא הוכיח לי שהדעה הריאשונה אי-פעם שמגובשת על חייל תקפה לנצח - חומת בטון שאין כדוגמתה. נתת יופי של דוגמאות. להלן דוגמא יותר טובה: אחד העיתונים פירסם כתבה על חייל נכה ומשותק שיש לו עוזר פיליפיני צמוד! אתה מבין? החייל הזה אפילו לא יכולישבור שיא בטטריס: הדבר היחיד שהוא אשכרה עושה בצבא זה לילבוש מדים ואותי לא רוצים לגייס!!

3danan

New member
אין מי שלא יכול לשרת בצבא- חשוב!

אבל יש מי שלא יכול בגלל בירוקרטיה נניח אחרי כמה שנים תאונת דרכים ובאמצע משפט תביעה ובאמצע שיקום מביטוח לאומי שמה שמעניין אותם זשה לתת לכמה פסיכולוגים עבודה ולשלוח את המלש"ב לעבודות התנסותיות בשכר אפס. ככה אנשים נדפקים באזרחות מצד המדינה וכשהם רוצים כבר להתנדב הם איחרו את הגיל אם הם בנות. בעצמי קיבלתי מכתב תודה עם ציון זה שעברתי את הגיל להתנדבות , בגיל 20 ומשהו

למעלה