תגובות לסקר

talotan

New member
תגובות לסקר

באתר אסיפא ( asifa.net/israel ) התפרסם סקר חדש שנושאו: מהו אולפן האנימציה האהוב עליך? תגובות לסקר ניתן ומומלץ לפרסם כאן. במיוחד מעניין לדעת למה התכוונו מי שהצביעו "אחר"...

Kfiram

New member
I´ll go first

I voted for Aardman Sure, Pixar and Dreamworks do fabulous things But that´s mostly techlologicly speaking Disney were once truely great, but I haven´t seen anything worthwhile coming from them (except the Pixar movies)for a long long time I loved Princess Mononoke (really really loved it actually), but I haven´t seen any other Studio Ghibli movie ILM are great at what they do, and I really loved "Work in Progress", but they still didn´t produce a reall animated feature Square´s Final Fantasy was nice, but... well... you know And Pitchi Poy, Well, since I work with them, there´s a conflict of interests here Which leaves Aardman I love their style On Wallace and Gromit, on Chicken Run, on their animated shorts (deadline, AngryKid...) They simply have the greatest, most un-orthodox vision The best sence of humour The best animation The greatest, funniest characters and they are toatlly non-conformists I love Aardman

hermonir

New member
וואי וואי וואי, הסתבכת.

ציפור נפשי פה שוכבת פצועה ובוכייה, נפגעה קשה ממך. פיקסאר? בעיקר מבחינה טכנולוגית?! אוקיי ניר, לאט, תירגע, תנשום עמוק... בסדר. אחד אחד. ארדמאן. אחלה סטודיו, וכל מה שאמרת נכון. הם מחדשים (ANGRY KID), הם מספרי סיפורים מעולים והם מצחיקים. אבל פיקסאר? בעיקר מבחינה טכנולוגית?! לא לא לא. כלומר כן, גם בזה הם מופלאים. אבל מבחינת אנימציה טהורה, ולפחות מבחינתי, אין עליהם. כל זיע אישון, כל הינף פרק הזרת, נמצאים שם מסיבה טובה ותורמים להבנת הדמות והסיפור. ואיזה דמויות! ואיזה סיפורים! חייב לשתות מים. אני כבר זקן מדי לדברים האלה. (אפשר להבחין שאני די מחבב אותם?) ניר.

Kfiram

New member
טוב, בוא נרגע

האמת, מסכים אתך בכל מילה. אבל... כל מה שאמרת לגבי פיקסאר נכון גם לגבי דרימוורקס ולמעשה גם לגבי דיסני. אני לא חושב שההבדל בין פיקסאר לדרימוורקס מהותי. יש הבדלים סגנוניים מסוימים, אבל, לפחות עד שיבוא "מפלצות בע"מ" ויוכיח לי אחרת, "שרק" הוא עדיין סרט התלת הטוב ביותר (בעיקר טכנית) שראיתי. אני מת על Toy Story אחת ושתיים (שניים מהסרטים האהובים עליי ביותר), וגם a Bug´s Life היה חביב ביותר (במיוחד מבחינה סגנונית), אבל אני אוהב לא פחות את AntZ ואת שרק. בכל אופן, כל הסרטים שברשימה עדיין לא משתווים, כסרטים, לגאונות הצרופה של שלושת סרטי האנימציה האהובים עלי בכל הזמנים: אלגרו נון-טרופו (שאין לי מושג מי עשה אותו...) הנסיכה מונונוקי (אבל כמו שציינתי, סרט אחד, מבחינתי, לא יכול להעיד על אולפן), ו- Chicken Run הגאוני והקורע. עכשיו, לדעתי לפחות, כל ה- hype שנוצר סביב פיקסאר, דרימוורקס, וכל הסיפור הזה של אנימצית תלת-מימד, קשור בעיקר לצד הטכנולוגי. עובדה, ברשימה הקטנה שלי מופיעים שלושה סרטים שעשויים בטכניקות שונות (אנימציה קלאסית, אנימה, פלסטלינה, עם שילוב מסויים של תלת בשני האחרונים), ואף סרט תלת-מימד אמיתי. קשה יהיה (גם לך, אני בטוח) להכחיש שמדובר בסרטים מצויינים, אבל בטוח שהם זוכים להרבה פחות רייטינג מכל השרקים והמפלצות למיניהם (שהם, אחרי הכל, סרטים נורא כיפיים אבל לא הרבה יותר מזה). בקיצור: היתרון של פיקסאר (ושל דרימוורקס, מבחינתי הם ישארו תאומים סיאמים) הוא בעיקר בצד הטכני והטכנולוגי. אנימציה טובה עושים בהרבה אולפנים אחרים, רק לא בתלת-מימד. היתרון של אארדמן הוא לדעתי מהותי הרבה יותר, והוא קשור בצד התוכני, ואף יותר מזה ב-vision (התכני והאמנותי). אארדמן מדברים אלי הרבה יותר בסרטים שלהם (ובכלל, מנסים להגיד משהו בסרטים שלהם, משהו שפיקסאר לעולם לא יעשו), הם הרבה יותר פרועים, הם חדשניים לא פחות, והם בריטיים! I love Aardman

hermonir

New member
בריטיים, הא? נגיע לזה.

שרק - סרט טוב, אין להכחיש. טכנית וסיפורית. די הציל את דרימוורקס בעיניי, אחרי ANTZ המעצבן. למה מעצבן? כי לא היתה שום הצדקה לעשות את סרט וודי אלן (החביב עלי מאד אגב) הזה בתלת. הוא יותר מצחיק כשהוא לא נמלה. שרק עומד בפני עצמו, ומחזיק גם סיפורית. הצד הטכנולוגי חשוב בכל סרט אנימציה, אבל שום טכנולוגיה לא תציל סרט אם התוכן שלו גרוע - ראה פיינל פנטזי. פיקסאר מוכיחים כל פעם מחדש שהם יודעים לכתוב סרטים שידברו לכולם. וגם אם יש נוסחה מנצחת ידועה, צריך הרבה כשרון כדי ליישם אותה. פיקסאר יודעים לעשות את זה ממוחשב, ארדמאן יודעים לעשות את זה בפלסטלינה. השורה האחרונה שלך תפסה אותי. "והם בריטיים!". אז מה? חייבים לאהוב את האנדרדוג? המוצא שלהם לא מעיד כלום על היצירה. למה הוליווד, ופיקסאר לצורך זה, הם מרכז ההשפעה על הקולנוע העולמי? כי הם עושים דברים שהקהל אוהב. אל תטעה - אני מאד אוהב את ארדמאן. נקרעתי מצחוק אתמול הלילה, כשהורדתי את ANGRY KID - COTTON. פשוט את פיקסאר אני אוהב יותר. תודה לאל שיש לנו את האפשרות לבחור מבין אופציות מצויינות כאלה. מה לעזאזל עשו בלילות לפני מאה שנה? ניר.

Kfiram

New member
בריטיים

לא, לא התכוונתי לכך שהיותם בריטיים הופכת אותם לאנדרדוג´ז ולכן לאהוביי. היותם בריטיים פשוט הופכת את ההומור שלהם לחביב עלי ביותר. אני succer מושלם של הומור בריטי. זה (כמעט) תמיד עובד עלי. ממונטי פייתון, דרך black adder (הפתן השחור - עם רואן אטקינסון הידוע יותר, משום מה, כמיסטר בין המעצבן) וכלה ב- the big knights המצויר והמופרע לחלוטין. ההומור של פיקסאר, דרימוורקס ודיסני אמריקאי וקונוונציונלי מדי לטעמי. לא תשמע אותי מתפקע מצחוק בסרטים שלהם. וזה בלי לדבר על החן המיוחד של הבריטים בכלל ואארדמן בפרט... ובלי קשר, אני מפריד בין סרטי פאן נחמדים (שרק, טוי-סטורי, אנטז, באג-לייף), שאת כולם מאד אהבתי, לבין יצירות עם קצת "מעבר" (אלגרו נון טרופו, מונונוקי, צ´יקן-ראן, ואני אוסיף כאן גם את south park - הסרט, ואת le planet souvage שכנראה אף אחד חוץ ממני לא מכיר...) עכשיו, לגבי פיקסאר - אני בהחלט מסכים שיש להם track reccord מצוין. כל סרט - בולזאי! באמת אפשר לסמוך עליהם שכל סרט שיוציאו יהיה סבבא של דבר. אבל בזה זה מסתכם. אני מחפש קצת יותר. במחשבה שניה, אולי בכ"ז הייתי צריך להצביע לסטודיו ג´יבלי...

hermonir

New member
LE PLANET SOUVAGE

דווקא ראיתי שוב לא מזמן. קצת פחות מלהיב מלראות את זה כשאתה בן 12, אבל עדיין מושך ומפחיד. אם הצלחתי לגרום לך לחשוב שוב אז כבר התקדמנו. תראה, לא נצליח להמיר אחד את דעתו של השני. אני בדעה שפיקסר טובים יותר, בין השאר בגלל שההזדהות שלי איתם גדולה יותר מבחינת הומור וטכניקות. אם טוב לך עם ארדמאן - אחלה. למה אתה לא עושה משהו ל-SECOND CLUB 10? ניר.

Kfiram

New member
LE PLANET SOUVAGE

יש לך עותק ??? כי גם אני ראיתי לאחרונה בגיל 12, אבל כמה מהתמונות פשוט לא יוצאות לי מהראש (ובא לי לבדוק אם הוא באמת נראה כמו שאני זוכר...) לגבי אארדמן - תשמע, אנחנו כנראה נהנים מסוגי הומור שונים, וזה בעצם רוב ההבדל. והטכניקה, לי לפחות, משנה הרבה פחות. מצדי שיהיה cutout כמו ב- south park , אנימציה פשוטה כמו בסימפסונז, מורכבת כמו בפנטאזיה, תלתית מסוגננת כמו בשרק, ראליסטית כמו ב-FF , עשויה מפלסטלינה, או בכלל מר-קו... לעניין 10 seconds club (אוף, העברית-לוגית הזאת, זה לעולם לא יסתדר...), אנחנו עובדים על סרט אחר משלנו, אבל אולי כשנסיים...

hermonir

New member
כוכב הפרא

לא לי, לאמיר שעבד אצלנו. תשאל אותו לגבי זה. כן, הומור זה טוב. אני עובר על ה-ANGRY KID שלא ראיתי, ומתגלגל מצחוק. ניר.

למעלה