תגידו, בשביל לקלוט את הערוצים החדשים של עידן פלוס צריך אנטנה אחרת?

אתה מקבל תמונת דמות ברורה כשמאחוריה מופיעה שוב אותה דמות במטושטש כמו צל. סוג של כפילות כשהצל נראה במטושטש אבל מציק. פעם אגב הגיעה אלי טלוויזיה מושבתת ללא תמונה. מצאתי די מהר את התקלה אבל אז התקבלה תמונה שלאדם שבמרכזה הייתה רק עין אחת... התמונה התקפלה על עצמה ובאזור המרכז נעלם מידע. התקשרתי לבנאדם ואמרתי לו שהטלוויזיה פועלת אבל לחיים יבין יש רק עין אחת... ומה הוא השיב לי? "עזוב. התרגלנו"... אבל לא וויתרתי עד שהצלחתי לתקן גם את הליקוי הזה.
אתה מתקן גם טלוויזיות של "היום", כלומר מסכים שטוחים?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אתה מתקן גם טלוויזיות של "היום", כלומר מסכים שטוחים?
החדישות מכילות מיקרואלקטרוניקה ולכן או שאתה זקוק לכרטיס חדש או שאין ממש אפשרות לתקן. אז או שאתה תחפש ביד 2 בחו"ל ואז תפסיד זמן ממושך אם בכלל ובסוף תקבל גם כרטיס שכבר היה בשימוש... שווה? היבואן בד"כ מחויב ל-3 שנים אחריות וגם הוא מעדיף לספק מכשיר חדש וחדיש יותר ככל שתתקרב לסוף תקופת האחריות... אני בעצמי קיבלתי דגם חדיש יותר אחרי תקלה שצצה לאחר כשנה וחצי מיום האספקה... בעיקרון יש מצב לתקן תקלות בספק המתח. שם יש קבלים שניתנים להחלפה ושם גם מזהים קבלים שהתנפחו ללא מכשיר מדידה אפילו. ופה ושם יש גם מומחים שיודעים להחליף לד שרוף במשטחי התאורה. פעם מסרתי טלוויזיה לתיקון כזה והיא מחזיקה מעמד יותר מ-3 שנים. ובכלל... למה להשקיע בתיקון של מכשיר ישן כשהטכנולוגיה המתפתחת ממש לא מצדיקה הישארות עם דגם ישן כשאתה גם נדרש לשלם לפחות 1/3 מערכו עבור התיקון? לדעתי ממש לא שווה.

רוב הזמן נח

Well-known member
אתה מקבל תמונת דמות ברורה כשמאחוריה מופיעה שוב אותה דמות במטושטש כמו צל. סוג של כפילות כשהצל נראה במטושטש אבל מציק. פעם אגב הגיעה אלי טלוויזיה מושבתת ללא תמונה. מצאתי די מהר את התקלה אבל אז התקבלה תמונה שלאדם שבמרכזה הייתה רק עין אחת... התמונה התקפלה על עצמה ובאזור המרכז נעלם מידע. התקשרתי לבנאדם ואמרתי לו שהטלוויזיה פועלת אבל לחיים יבין יש רק עין אחת... ומה הוא השיב לי? "עזוב. התרגלנו"... אבל לא וויתרתי עד שהצלחתי לתקן גם את הליקוי הזה.
היה לי פעם משהו דומה במכשיר DVD. שהדמויות בסדרה כאילו בצדדים היה להם מין צבע נוסף.
אבל זה היה מכשיר DVD שהיה מחובר לטלויזיה בכבל אנלוגי. היום באותם פרקים כשאני מנגן ישירות מהמחשב, כבר לא רואים את זה.

רוב הזמן נח

Well-known member
דווקא בתחילת הדרך שמעתי שיש מוקד פעיל וחשוב להם לסייע. אבל כשם שכל דבר גווע למוות בישראל... מאד יתכן שגם כאן כבר אין עם מי לברר או לדבר. טבעון היא מקום די בעייתי וכבר בעידן השידורים "באוויר" היו שטחים מתים שבהם לא עזרו אנטנות והגברות אות. אז גם אם התקבלה תמונה יחסית ברורה, התלווה אליה צל והיו תלונות רבות למתקיני האנטנות ולו רק בשל כך. באותם ימים, ועוד לפני שהמתקינים הצטיידו במד אות קליטה, הם רק יכלו להתפלל ש"יצליח" להם... כי אם לא? הם רק יכלו להתאכזב יחד עם הלקוח... רק פעם אחת קרה לי נס והגעתי להתקין אנטנה חדשה במקום הישנה והבלה. הדייר ציין שתמיד היה לו צל ואגב כך הוא גם ביקש שאשנה את מיקום האנטנה בגלל סיבות של נוף... שיניתי וקיבלתי ברכות על שהעלמתי את הצל. 5 מ' של תזוזה העלימה לגמרי את הצל. היה צפוי מראש? ממש לא. ואם הבקשה הייתה הפוכה? הרי ש'בגללי' הופיע הצל... הבנת?
בדיגיטלי אין דבר כזה תמונה באיכות פחות טובה או דברים שמוספים לתמונה כמו צל. או שיש תמונה, או שיש פריזים ותמונה מפוקסלת ו/או וכל מיני הפרעות של צבעים כאלה מפורקים על התמונה.

איכות התמונה במצב תקין קבועה בהתאם לשידור. ואם יש קליטה טובה אז זאת האיכות ואין דבר כזה שידור באיכות פחות טובה. איכות לא טובה זה רק ההפרעות בקליטה.

נערך לאחרונה ב:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
בדיגיטלי אין דבר כזה תמונה באיכות פחות טובה או דברים שמוספים לתמונה כמו צל. או שיש תמונה, או שיש פריזים ותמונה מפוקסלת ו/או וכל מיני הפרעות של צבעים כאלה מפורקים על התמונה.

איכות התמונה במצב תקין קבועה בהתאם לשידור. ואם יש קליטה טובה אז זאת האיכות ואין דבר כזה שידור באיכות פחות טובה. איכות לא טובה זה רק ההפרעות בקליטה.
נו.. זו הצורה של ההפרעות כשהשידור הוא דיגיטלי ואת אלה ניתן למנוע רק כשהקליטה מספיק טובה.

למעלה