תגידו לי איך הייתי צריכה להגיב

droli

New member
תגידו לי איך הייתי צריכה להגיב

היום למסיבת חנוכה של בתי הגדולה הצטרפו הסבא והסבתא. אחרי המסיבה היא החליטה שהיא רוצה לנסוע אליהם. כשחזרה בתי הקטנה מהגן גם היא ביקשה לנסוע. הגדולה סרבה בכל תוקף שגם היא תסע. או היא או אני. מה זה? איזה מן תגובה זו? נכו, לפעמים הם צריכים להיות לבד, וכו´ וכו´. אבל התגובה הזו ממש הכעיסה אותי והעליבה אותי באותה מידה. כמעט אמרתי לה שלא תסע. ולא אמרתי. מה דעתכם?

yondy

New member
טוב שלא אמרת דבר. מה קרה בסוף?

האם הצטרפה אחותה בסוף? הגדולה התחשק לה להמשיך להיות מיוחדת, אבל היא כבר זכתה בסבא וסבתא למסיבה שלה, אז היה ראוי ש"תחלוק" את הסבים עם אחותה אח"כ. אבל זה בתיאוריה...
אני חושבת שהייתי מסבירה את זה לילדה שלי, ואומרת לה שהיא כבר קבלה משהו מיוחד בהשתתפות הסבים במסיבה שלה, ועכשיו כולם יכולים להמשיך להנות מהם יחד. בקשר להיעלבות והכעס שלך, הם כנראה מיותריםולא מוסיפים לך כוחות. אני מבינה שאלה רגשות שלפעמים אין עליהן שליטה וזה נראה לי עניין של הזדהות עם הקטנה שנדחתה. כשמחליטים שמי שקובע בעניינים כאלה זו את ולא הבת הגדולה, נהייה הרבה יותר קל. גם אני סובלת מהתופעה המעצבנת, של "להרגיש במקומם". בעצם מה שקורה בכך הוא שאנחנו נכנסות בינהן, במקום לעמוד מן הצד ולשמור על הכללים שקבענו, על הגבולות. אבל מי אמר שהכל פיקס אצלנו...

droli

New member
בוקר טוב YONDY - באמת מי אמר

שהכל פיקס אצלנו? למען האמת רחוק מכך. אז איך זה נגמר? אתמול לפנות ערב סבתא צלצלה וביקשה שנביא את הקטנה למורת רוחה של הגדולה. סבא אמר לה - שאת הכסף שהביביסיטר שהוזמנה לאתמול בלילה אמורה היתה לקבל, היא תקבל. לא פתרון נאה בעיני. אבל זה מה שהוא אמר לה. חשבתי על המשפט הזה שלה אתמול רבות. נכון הדבר, שאני נפגעתי בשביל הקטנה. ובעצם בכל פעם שהן רבות אני נפגעת בשבילהן. כי מה בעצם אנחנו רוצים? שהם יהיו מאושרים. שלא יריבו. שיאהבו. וזה כנראה יותר מדי לבקש. נכון - הן לא תמיד רבות. ויש ימים שהן קורעות אחת את השנייה בחיבוקים ואהבה. ובלילה, הן פשוט חייבות לישון ביחד. תנסי להפריד אותן. אז אתמול, שייך לעבר. והיום צריך להתסכל קדימה ולהמשיך הלאה. לא לשמור בבטן כלום. מה שבטוח, ה"אימרות" בוודאי עוד יחזרו, והעימותים ביניהן וודאי עוד יקרו. ככה זה בחיים לא? פעם שמעתי תוכנית ברדיו על אחים ואחיות, על איך ילד אמור לקבל את זה שנולד לו אח. ואז המרואיינת אמרה "איך אתה חושב שאשתך תקבל את זה שיום אחד אתה מודיע לה שיש עוד אישה בחייך, ומהיום אתם צריכים לחיות כולכם ביחד"? מי מאיתנו הייתה מסכימה לזה? שבת נהדרת, מיכל

למעלה