תהיות על עורך דין אפוטרופסות עבור אחותי

תהיות על עורך דין אפוטרופסות עבור אחותי

שלום רב
אם רק מישהו יהיה מוכן להבהיר לי: אחותי אישה בעלת צרכים מיוחדים הנמצאת במסגרת קהילתית שיקומית, עד היום ל מצאתי אפוטרופס עבורה ומפני ששמעתי לא מעט על ארגוני אפורופסות מושחתים החלטתי למצוא עורך דין לעניני אפוטרופס לגוף כשאני לרכוש.

תפקידיו לא ברורים לי, מה הוא בדיוק עושה? על מה אני אמור לשלם לו בדיוק? הרי הוא לא יהיה מעורב רגשית כאפורופס, אם לדוגמה היא תעבור ניתוח אז ממילא אני זה שאצטרך לשלם. כל העניים הזה נראה לי תמוה וחסר טעם.
אשמח להבין

שילה1

New member
האפוטרופוס דואג לכל עניניה.

פיזים-גופניים ,כלכליים ורגשיים.
כל האחריות עליה-עוברתאליו.הוא מחליט בכל ענין הקשור בה.
נבקר אותה ודואג לכל.
על כך-יש לשלם או שתגיש בקשה בעצמך עבורך.
יש לא מעט ארגונים שעושים זאת ביושר ואהבה.

חולק עלייך

ממתי אפוטרופס גוף (לא רכוש) מעורב רגשית? הוא בקושי מגיע לביקורים ורק במצב של ניתוח במקרה שהחוסה לא יודע להחליט הוא מחליט במקומו. זהו, אפוטרופס רכוש זה אני בעצם ולמה שמישהו ינהל את כספיי??
זה תפקיד כל כך מיותר ועוד משמלמים עליו הון, בשביל מה?

שילה1

New member
אפוטרופוס זהתקיד לא קל

שעושים באהבה או בכלל לא.
לא תמיד משלמים.יש מי שלא דורש,יש מי שאין לו ויש כל מיני ארגונים.
ואני-מנסיוני דברתי.לא חייב להסכים איתי.
אפוטרופוס גוף מגיע לביקורים ,וללא כפי שכתבת ואפילו לא מעט.הוא מעורב בכל המצבים בו נתון הנזקק ואמור לדאוג לכל מחסורו,לא רק בנושא ניתוחים.

בואי אני אשלים לך את התמונה

אז אם כך היא צריכה חונכת, למה אפטרופס גוף או רכוש??
יש בארץ בס״כ 2 ארגוני אפוטופסות הישראלי והמרכז לחוסים שמשנים לו כל הזמן את השם. בדו״ח מבקר המדינה שניהם נתפסו כארגונים מושחתים שמוצצים את כספם של המשפחות, העיתונות גדושה בתביעות של גופים חיצוניים אלו שלמעה לא עושים כלום.
לא ביקורים,לא פיקוח, אין שום ערך רגשי. לפי החוק כל מה שאפוטרופס עושה הוא במידה והחוסה זקוק לניתוח הוא יכול להחליט במקומו רק אם הוא אינו יודע מה לעשות. זהו!
אפוטרופס רכוש? למה שמישהו ינהל את כספיי? את המידע קיבלתי מעו״ד.

שילה1

New member
יש בארץ עשרות עמותות שעושות זאת ללא כל

תשלום או תשלום סמלי.קבלת פרטים לא נכונים.
אני אפוטרופוס מבחירה,מבקרת הרבה בבית אבות מסוים ורואה מתנדבים של עמותות שונות,את היחס והטיפול.
אינך צודק ותמשיך להתווכח.
החוק דורש אפוטרופוס ולא חונך.זו ההגדרה.ןמןטב שתקרא ותלמד אותו היטב.

לא במקרה הזה ולא דרך הארגון בארץ

במקום בו היא נמצאת נדרש אפוטרופס גוף שמעורב רגשית, זה שיש מינוי של ארגון האפורופסות הישראלי זה אולי נחמד אבל בפועל יש לו רק תפריד אחד והוא במידה והחוסה זקוק לניתוח להחליט במקומו. זהו... הארגון עצמו קיבל ביקורת קשה ממבקר המדינה והשחיתויות שבו גדשו את העיתונות

אפוטרופס רכוש זה משהו שאני לא מוכן אליו.

ארגון האפוטרופסוט הישראלי

נראה לך באמת שיתנו לי לעשות אודישנים לאנשים שאני לא מכיר מגוף חיצוני. זה ארגון מושחת. שולחים בן אדם פעם בשנה לאחותי שאין לה מושג מיהו.

שילה1

New member
אתה טועה.מי שבוחר אפוטרופוס-בית המשפט

על פי הצורך.אם לא נראה לך-הצע עצמך במקום הארגון ,שאגב-כפי שכתבת את שמו-לא בדיוק קיים.אם דאגתך כנה ואמיתית-הגש בקשה להתמנות.
ועד אז-אין לך,חוקית לפחות,כל זכות לשנות.רק להתלונן כאן ושם.

למעלה