תהייה בעקבות יום כיפור

sarah

New member
תהייה בעקבות יום כיפור ../images/Emo13.gif ../images/Emo34.gif

אתמול אחרי שטרפתי המון נקניקיות סויה ושניצליי תירס לא מוכנים לגמרי נשכבתי על המיטה והרהרת לעצמי תוך כדי נמנום על כל חטאי השנה ודברים כאלה... הרהרתי בערך ככה.... המממ.... חטאים... לפי התנ"ך זה חטא לשגבר ישכב עם גבר...אז זה שאני מסכימה עם זה אומרת שאני חתיכת כ-ו-פ-ר-ת או משהו עכשיו הבעיה: זה בערך הדבר היחיד שאני לא מסכימה איתו בתנ"כ... כל דבר אחר חוץ ממנו נראה לי הגיוני ונכון לגמרי... מה שאומר לי שחייב להיות משהו צודק בזה. עכשיו: מה זה יכול להיות לעזזל?! האא...נכון...שיט... לא הייתי צריכה להעלות את זה לדיון בכלל... זה בגלל שגברים ששוכבים עם גברים לא נכנסים להריון...האאא... מה שאומר שמישהו שחושב שאמצעי מניעה הם דבר רע צריכים לחשוב בדיוק באותה המידה שהומואים זה רע...
איזה נחמד. מה שאומר א-להיות הומו זה לא חטא מי יודע מה גרועה יחסית להרבה חטאים אחרים לפי התנ"כ ב-אם כל ההומואים יאמצו ילדים או כל יעשו מיני דברים מוזרים עם ביציות וזרעונים שיגרמו להם להכין להם ילדים אז הכל יהיה בסדר מבחינה דתית ואז נראה בטח רבנים (גברים) עם משפחות של 10 ילדים ... חחח!!!
באעבה, שרה (כופרת מתחילה)

sarah

New member
מה שמוביל אותי לתהיה קצת יותר מוזרה

אם אחוז הזוגות החד מיניים יעלה (כשאשר לא מחשיבים את המשפחות הדתיות של ה10 ילדים עם 2 רבנים מצחיקים עם זקן) אז יהיו פחות ילדים בעולם... כי אפילו הזוגות האלה יצטרכו להתסבך כדי להביא ילד לעולם וכך... לאט אבל בטוח... יהיו פחות ילדים=איכות חיים גבוהה יותר=הכל יותר טוב ויותר שמח (או פחות רע ופחות עצוב) =יש פחות מלחמות ויותר שלום עולמי=פיס מאן!!!
ונכון שזה נחמד.... באעבה, שרה

theshadow3

New member
הנה לך תגובה:

לא רק שגבר ישכב עם גבר זה חטא לא נורא, זה בכלל לא חטא! למה זה חטא? כי התנך אמר?? כי אנשים שחיו לפני אלפי שנים החליטו?? אני מקווה שלזה מה שהתכוונת. זהו

גם רציתי להוסיף - לידע כללי

לפי הפרשנות האורתודוכסית-שמרנית יש מליון איסורים שחלקם קשים מאוד לביצוע. הם היו הגיוניים לפני 3000 שנה. לכן, קמו במאה ה-20 זרמים קונסרבטיבים ורפורמים שמטרתם להתאים את הטקסט התנ"כי למציאות העכשווית, וחבל שהם לא מוכרים בארץ כמו הזרם האורתודוכסי.

Blackice

New member
משכב זכר ../images/Emo34.gif

הכוונה במקור היא למנהג בעבר שיועד להשפיל אדם. למשל, אחרי שמלך הביס אחר, הוא היה לוקח אותו כמו אישה, להראות את העליונות. אקט מיני כאקט משפיל ומביש, וסמלי. לא כתוב כלום לגבי אהבת גברים ... דויד אמר "אהבתך נעמה לי מאהבת נשים" או משו כזה.. אין לי כוח למצוא ציטוט מדוייק.. ועוד דבר- לפי תפיסות הוליסטיות מהמזרח, זה לא בריא באמת לשפוך זרע לשוא, אלא צריך להביא את בת הזוג לאורגזמה ולא לגמור. וזה הכי בריא. ואם כן לגמור, אז רק אחרי בת הזוג. משהו שקשור לאנרגיות יין ויאנג, של המינים השונים. ואני מאוד מאמין בדברים האלה מהמזרח.. יש שם הרבה חוכמה.. אז אולי באמת יש בזה משהו. אבל אז זה אומר שמשכב זכר אסור בערך באותה מידה כמו לאונן... וזה יהיה התרברבות ריקה מתוכן לטעון שכולנו לא חוטאים
ארז. (חוטא- וטוב לו כך)

הציטוט על דויד ויונתן

הולך בערך ככה "נעמה לי אהבתך מאהבת נשים..." אישית, אני לא חושבת שמדובר פה על זוג. מאחר והמדיניות במזנים אלה הייתה קשה וכמובן שהסופר לא ירצה לסתור את דברי אלוהים לא נראה לי שזה הגיוני. דניאל, שכנראה המורה לתנ"ך לימדה אותה משהו.

אני מסכימה מאוד

יש הרבה אנשים שאומרים שהם לא היו מוכנים להחליף את החבר/ה הכי טוב/ה שלהם בשביל אף בן/בת זוג... כלומר, אלה שני סוגים שונים של אהבות, אי אפשר להשוות. אבל בסדר עדיפויות של דויד כנראה יונתן היה מעל כולם. זה לא אומר בהכרח שסוג האהבה שלו אליו היתה רומנטית/מינית ככה אני חושבת, לפחות אבל אני לא איזו מורה לתנ"ך או משהו
פשוט ככה אני בחרתי לפרש את זה..

פריפטס

New member
אבל...

התאוריה הזאת שלך מוכיחה את עצמה כלא נכונה ברגע שיוצאים מנקודת הנחה שלא אלוהים כתב את התורה, ואז כבר יש הרבה הוכחות שהחלק בתורה בספר נביאים בו נכתב שמשכב זכר הוא אסור נכתב הרבה אחרי תקופת דוד המלך.

נכון

ביהדות גם לעשות סקס עם קונדום זה חטא. אבל קונדום יותר נועד למנוע מחלות ולא למנוע ילדים. אבל ביהדות באמת אוסרים על גבר לעשות משכב עם גבר אחר (ועל בת עם בת) כי באמת יש כאן מצב של לא להביא ילדים לעולם. זה העיקר. חוץ מזה מדובר על מוסריות של (אסור לגבר לבצע מין אנאלי, עם אישה או עם גבר אחר) וביהדות, כשגבר עם גבר או אשה עם אישה ביחד, זה פשוט נגד חוקי התורה, כי כשאלוהים נתן לאדם את חווה, הוא התכוון שזה יהיה גבר ואשה.. אחרת הוא היה נותן לאדם חבר אחר.. מה שמביא לתאוריות שאומרות שזה בכוונה ככה. אלוהים רצה ששניהם ישוכנעו לאכול מעץ הדעת. הוא רצה שהם יחכימו. אחרת הוא היה נותן לאדם עוד אדם אחר ממין זכר. מה שמביא לתאוריות יותר מודרניות - חוק נועד לשוברו. (אין חוק שאף בנאדם לא עבר עליו אף פעם, תסכימו איתי? נקודות למחשבה.

פריפטס

New member
וכמובן יש את האפשרות

שבה אני מאמין, שהתורה היא שטויות במיץ, אלוהים לא קיים ומעולם לא היה קיים, ומי שכתב את החלק הזה בתורה היה במקרה הומופוב.

הממ..

אני לא חושבת שרשמו בתורה משהו בלי סיבה טובה (הומופוביה זו לא סיבה טובה!) וגם אם אלוהים לא היה קיים - האנשים שכתבו את החוקים האלה רשמו אותם מתוך כוונה מסויימת, הם רצו חברה טובה ומתפקדת. ולכן אני לא מסכימה שהכל שטויות במיץ. הדבר היחיד שאני יכולה אולי להסכים איתו, הוא שכל החלק בנוגע לאלוהים הוא שטויות אבל זה הכל וגם בזה אני לא לגמרי בטוחה (אני, לא מאמינה בכלום, ולכן אני מאמינה בהכל)

פריפטס

New member
הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות

גם הקומוניסטים, הפשיסטים, הסוציאליסטים, הדמוקרטים, הנאצים- כולם רוצים חברה טובה ומתפקדת. השאלה היא מה היא חברה טובה ומתפקדת- ופה הדעות חלוקות. כוונות טובות תמיד יש...

../images/Emo18.gif אוי לא.. דיון מתפלסף..../images/Emo13.gif

אוקיי, אני אנסה להסביר כמה נקודות לפי מה שאני חושבת. אבל בשביל שאני אוכל לעשות את זה: בואו נגיד לרגע, שאני מאמינה באלוהים. בואו נאמר רגע שהדבר שאנחנו קוראים לו "טבע", נקרא לו "אלוהים" כדי שיהיה לי יותר קל להסביר את העניין, ושדברים כמו "אבולוציה" וכו´ הם דברים שאלוהים עושה. אוקיי, אפשר להתחיל: חוץ מכל הפרשנויות המוגזמות שכל מיני אנשים שמחשיבים את עצמם למאמינים גדולים (אך לדעתי מעוותים את דברי אלוהים) המציאו, לרב החוקים יש סיבה מאוד מאוד מאוד טובה. תאמינו או לא. לא המציאו אותם סתם. ובכלל, לדעתי היהדות היא אחלה של דת מכל הבחינות, חוץ מדבר אחד קטן: החוקים שם לא מתעדכנים אף פעם. ויש את העניין הזה, שהחיים היום הם לא כמו מלפני 548950489604 שנה, הדברים היום שונים. צריך חוקים חדשים. אני מסכימה, שלפני 534-5348-78989 שנה, היה צורך בחוק נגד משכב גבר עם גבר. לא היו הרבה אנשים בעולם, ובשביל לבנות חברה עם צבא גדול שיכול להתגונן וכו´, צריך הרבה אנשים. כשיש הרבה אנשים, העם חזק יותר. עם הסגולה שלנו. יהיה עצוב אם הוא ייכחד.. לא? (בגלל זה גם כל הגזענות הזאת שיש ביהדות) שימי לב שלא היה שום חוק נגד אהבת גבר לגבר (או אישה לאישה וכו´) אבל נגד משכב, כן. מאותה סיבה שיש איסור על סקס&קונדום, ועל כל דבר שכולל שפיכת זרע לחינם. ומדוע? כי חבל על כל טיפה, חבל על כל טיפה, חבל על כל טיפה של ז-ר-עעעע (בגן לימדו אותנו שיר כזה..לא? o_O) וזה לא שלבני אדם יש מחסור כלשהו בזרע, הרי לימדו אותנו בביולוגיה שכל הזמן נוצרים עוד ועוד..לא? העניין היה, שאם לאנשים היה מותר לשפוך את זרעם כאוות נפשם - כל אחד היה הולך ומאונן לעצמו, או דופק איזה כבשה, או בחור (כי הבנות, כידוע, עלו אז כסף... הרבה יותר מאשר כבשים
) ואז לא היו ילדים, והעם שלנו היה מתפורר לו. אז כדי להגן עלינו מפני גורל נורא שכזה, נוצר החוק הזה. וכמו כן המצווה: "פרו ורובו!" (כאילו שיש לנו ברירה
) העניין הוא, כמו שאפשר להבין, שהיום כבר אין דברים כאלה. אנחנו עם חזק, לכי תסתכלי על ניו יורק והונג קונג וכל המקומות האלה שמפוצצים מרב אנשים. תיאוריה שנראתה לי הגיונית: אלוהים (כמו שהגדרתי אותו בתחילת ההודעה) מביא עלינו את כל האסונות-טבע, וכל הרעב באפריקה וכל השטויות האלה - כדי לדלל את האוכלוסייה. במקומות שהוא לא עושה את זה, הוא עושה מלחמות: מלחמת העולם השנייה, נפילת התאומים וכו´. שימו לב שתמיד דברים כאלה קורים במקומות שיש בם הרבה אנשים. לפעמים בסתם מקומות, אבל הרבה פעמים במקומות שיש מה לדלל בהם. כמו כן, אני יכולה להתערב שאחוז האנשים השייכים למגזר הבלתי סטרייטי כיום, גדול ב-ה-ר-ב-ה מאחוז האנשים האלה מלפני, נאמר, 30 שנה. אל תגידו לי שזה בגלל שכיום יש יותר פתיחות לנושא, כי גם אתם לא יכולים להיות בטוחים בזה. נראה לי הגיוני שככל שהאוכלוסייה גודלת, גודלים גם כל האמצאים לדילול שלה וביניהן - גידול אוכלוסיית הבלתי סטרייטים. זה, כמובן, עד שירשו לעשות דברים מעניינים עם ביציות וזרועונים
(במהרה בימינו) ויהיה כבר מותר להינות קצת, לשכפל בני אדם ולהכין ילד שמורכב מאיזה 6 הורים שונים, וכל מיני דברים מגניבים ומשעשעים כאלה
זה אמור להיות חוקי מבחינת היהדות... אם כי אין הרבה שבמילא שמים על הדת הזאת בימינו, וגם לזה יש סיבה מאוד מאוד טובה, וכמו שאמרתי - היא בגלל שלא מעדכנים את החוקים ואת החגים וכו´ דל הדת הזו אז היא די שווה לתחת (חוץ מהמגזרים המודרניים וכו´ וכו´ כמו שמישהו אמר פה) אבל במילא את מסכימה איתי שלא יזיק דילול קטן לאוכלוסייה הזאת
(ובבקשההה לא לגרור אותי לאיזה דיון מוסרי מעצבן בגלל המשפט שהרגע אמרתי
) אני מקווה שיכניסו את הדיון הזאה לתאג-ליין
הוא מעניין... וחשוב!

Lady_Voldemort

New member
../images/Emo77.gif המ...

נשמע מוכר... אני חשובת ששמעתי את הטענה הזאת איפושהוא.. או שאולי אני חשבתי על זה בעצמי? אורה( שעברה היום 6 שעות מתמתיקה יותר מדי...)

למעלה