תואר שני או תעו"נ מגמת מע' מידע

mitush7

New member
תואר שני או תעו"נ מגמת מע' מידע

שלום רב מעונין לדעת מה ההבדל בין לימודי תואר שני במדעי המידע בבר אילן לבין הנדסאי תעשייה וניהול מגמת מע' מידע ?????????? מדוע במודעות הדרושים בעיתונים אני בדרך כלל נתקל בדרוש הנדסאי תעו"נ התמחות במע' מידע ולא בבוגר תואר שני במדעי המידע ????????????????? אשמח מאוד אם מישהו יעיר את עיני בתחום ואשמח לדעת האם יש ביקוש בשוק לתואר שני במע' מידע של בר אילן !! תודה מראש
 

abcd80

New member
מערכות מידע ולימודי מידע זה לא אותו

דבר. אלה שני דברים שונים לחלוטין כך שאין מה להשוות..
 

mitush7

New member
אז מה ההבדל (בקצרה)

ABCD תודה רבה שחזרת אליי --- אשמח מאוד אם תספר לי בקצרה על קצה המזלג מה ההבדל בין שני המסלולים - בעיקר בפן של שוק התעסוקה וגם מבחינת הלימודים מה לדעתך עדיף ? תואר שני בבר אילן או הנדסאי תעשייה וניהול והתמחות במע' מידע תודה תודה תודה
 

abcd80

New member
לא ממש יכולה לענות לך על זה

כי אני לא מכירה את הנדסאי תעשיה וניהול והתמחות במערכות מידע כי זה תחום שונה לחלוטין מהתחום של לימודי מידע. אתה חושב שאלה שני תחומים דומים רק שהתעודה שונה אבל אלה בעצם שני תחומים שונים לגמריי ואין שום קשר או מכנה משותף ביניהם.
 

אלאר

New member
האמת היא שהשוואה קצת בעייתית

אין מקום להשוואה בין דיפלומת הנדסאי* ובין תואר שני. אם כבר, אפשר להשוות לתואר מהנדס (שזה למעשה תואר ראשון). בהנדסת מערכות מידע לומדים בגישה טכנית. יש דגש על הצד הטכנולוגי יישומי של מערכות מידע (תכנות, SQL וכד'). כמו כן, לומדים את הנושאים המאוד פרקטיים של מערכות המידע - פיננסים, לוגיסטיקה, CRM, ייצור וכד'. ז"א מערכות מידע כמערכות שתומכות בעשייה העסקית של ארגונים מודרניים. הלימודים בתואר לימודי מידע עוסקים בידע, לא במידע. ז"א הלימודים הם הרבה יותר רחביים, שמים דגש לאו דווקא על צרכי עסקים על גם על צרכים של אוכלוסיות וארגונים לא עיסקיים. הלימוד הוא על הרבה היבטים של ביטויים של ידע ולא רק תוכנות של מערכות מידע. בקיצור, התואר הוא הרבה יותר מופשט, הלימודים הרבה יותר רחבים. וזה עוד לפני שציינו שלימודים הנדסת מערכות מידע לומדים עוד המוווווון קורסים הנדסאיים (מתמיקה, פיזקיה, כלכלה, משפטים ועוד).... "הנדסאי" זו למעשה תעודת מקצוע, לא תואר אקדמי. ההסמכה היא של משרד העבודה. היקף הלימודים הוא לא פחות מאשר בתואר שני, אבל הרמה נחשבת פחותה מזו של תואר ראשון. לראייה; תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי הם תעודת בגרות, אפילו לא ממוצע בגרות גבוה ואפילו לא פסיכומטרי.
 

igreenwald

New member
אתה מעדיף תכנות או סוציולוגיה?

הנדסאי זה אומר הרבה מספרים מתמטיקה כלכלה תכנות לימודי מידע הם בעיקר מעמדת משתמש במערכות מידע והרבה פחות יוצר ומתחזק מערכות טכנולוגיה, ישנה התייחסות רחבה למשמעויות הארגוניות והחברתיות של חיפוש יצירת והפצת ידע (יש גם רורסי תכנות אבל כנראה פחות תובעניים) כתוצאה מכך רוב המנהלים מבינים כבר את הצורך שלהם במהנדס או הנדסאי מערכות מידע ביחס למידען הם עדיין פחות מחפשים. הנדסאי מערכות בעיקר בונה או לרוב מתאים תוכנת מדף למסדי נתונים או פורטל אירגוני לצורכי ארגון המידע בארגון, מידען אירגוני מחפש ברחבי האינטרנט ומאגרי מידע מידע שנדרש לארגון .
 
למעלה