תודה, בבקשה וסליחה...

אשדודיה

New member
תודה, בבקשה וסליחה...

פעם בכריכה של המחברת היה כתוב..כולנו אומרים בחיוך תודה, סליחה ובבקשה:) היום המילה הפשוטה הזו הפכה למשפט מסורבל ביותר... תודה נהיה לתודה רבה באמת, ממש תודה, אבל ממש ממש מקרב לב אני מודה לך ואסירת תודה... סליחה? אני מתנצלת ,אין לך מושג כמה שזה מצער אותי , הלב שלי נשבר אני נורא מצטערת... בבקשה? אם לא קשה לך...אם לא אכפת לך...אנא ממך...אם נא ימצא חן בעיניך הדבר... אין בעד מה? עיזבי שטויות...אין צורך...הכל בסדר...חופשי.... איך מילה אחת כל כך פשוטה הפכה למשפט כל כך מסורבל....בטח בן יהודה לא חשב על זה... באווירה פורימית מאחלת לכם אחלה יום:) קרן:)

אלמרה

New member
תודה שבאת אשדודיה...

ובבקשה הישארי וכתבי עוד... את משב רוח מרענן כאן. וסליחה - היום היתה תקלה בשרתי בזקבינ"ל ולא יכולתי להכנס לתפוז ולהגיב.

s h o o s h a

New member
סליחה על הציניות...

אבל, תזכירי לי היכן ומתי משתמשים במילים הללו "סליחה", "בבקשה", תודה"
אנמם ישנם עדין יחידי סגולה אשר מילים אלו הן חלק משפתם אולם אלו מילים שנישאו מזמן עם הרוח ומשמעותן אבדה גם. חבל...היה יכול להיות הרבה יותר נחמד בחברה שלנו אם אכן היינו משתמשים יותר במילים אלו. הרבה רע יכול היה להמנע אם היינו מדברים. שיהיה לכולנו יום טוב

אשדודיה

New member
בכלל לדעתי,

תקשורת היא פתיח חשוב לחברה בריאה. :) לישראלים יש סטיגמה של חוצפה שמצד אחד אני גאה בה, אוהבת את הישירות ומצד שני צריך לאזן את זה עם הנימוס הנפוליאוני:)

למעלה