תולעים אדומות

PPHBH

Member
תולעים אדומות

שלום
התולעים האדומות האוסטרליות.. הבנתי שהן מומחיות בהכנת קומפוסט (הומוס) עם יתרונות ברורים. כפי שקראתי ניתן לייצר דשן באמצעותן על ידי הכנסתן לקופסאות מיוחדות תוך כדי שמירה על תנאים מתאימים. ועכשיו תהייה.. מדוע אי אפשר פשוט לשחרר אותן בגינה תוך כדי שמירה על תנאים מתאימים.. הצללה והשקייה שתשאיר את האדמה לחה. אני מנחש שאי שם באוסטרליה הרחוקה הן נמצאות בטבע ולאו דווקא בקופסאות גידול.

תודה

מי אמר שאי אפשר?

האדמה שלי בגינה מלאה תולעים. צבריות שמדברות עברית.
הן הופכות כל רקב לקומפוסט.
על עוד לא מרססים בחומרי הדברה - האדמה חיה ושוקקת תולעים.

g'day mate

PPHBH

Member
OK.. מתשובתך אני מבין שניתן לרכוש את אותן תולעים ו..

לשחררן באדמת הגינה והן כבר יסתדרו ?

האם גינתך מלאה בתולעים צבריות אדומות שהוריהם עלו מאוסטרליה ?

האם יש לנקוט באי אלו צעדים (מלבד להימנע מריסוס) על מנת לגרום להן לגדול ולשגשג ?

תודה

לא שאלתי אותן מאיפה הוריהן עלו

אשאל אותן בtea time היום.
אמנם חיינו באוסטרליה כמה שנים, אבל נראה לי שחוץ מכינים מסוממות למוות, לא עשינו יבוא של שום יצור.

והנייטיבס היחידים שפגשנו שם היו שחורים ולא אדומים.
אולי אם אתן לתולעים לאכול וג'מייט, אז הן ידברו באנגלית-אוזית ?!
(אגב, הבן שלי אהב את הדבר הזה, שמרחתי לו על הטוסטים לגן עם יד על האף... ואובאמה צודק)

ולשאלתך -
השלשולים מופיעים באדמת גינה אורגנית גם אם לא מזמינים אותם. הם פשוט פה.
אין לי ניסיון עם אדומות אוסטרליות, אבל מה רע במקומיות?

avi5199

New member
קראתי שהתולעים האדומות מפונקות ולא שורדות בתנאי הארץ

אבל בארץ יש לך מספיק שילשולים באדמה שעושים את העבודה אותו דבר.

ברוש2002

New member
תולעים אדומות נקראות במגוון שמות

ראיתי גם שקוראים להם תולעי קליפורניה. מקור התולעים לא ברור.
בכל אופן לגבי השאלה, מכיוון שהן לא מקומיות ,לא רצוי לייצר הפרעה לאוכלוסיית התלעים המקומיות ולא רצוי לשחרר.
אולם, בפיזור הקומפוסט בגינה עשוים להסתנן להם תולעים ואו "ביצים".
במקרה הזה התולעים האדומות שחיות בשכבה העליונה האדמה ולא מתחפרות מטה (כמו המקומיות) לא שורדות את הקייץ הישראלי והופכות לדשן בעצמן.
ע"מ לייצר סביבה טובה לתולעים יש צורך בשמירה על לחות גבוהה ופיזור כמות רבה של חומר אורגני.
(גילוי נאות: גם אני משווק גרעיני רביה של תולעים אדומת לקומפוסטר.חוות התולעים האדומות)
אשמח לענות על שאלות בנושא.

ח אלפשה

New member
תולעים אדומות נקראות במגוון שמות

ראיתי גם שקוראים להם תולעי קליפורניה. מקור התולעים לא ברור.
בכל אופן לגבי השאלה, מכיוון שהן לא מקומיות ,לא רצוי לייצר הפרעה לאוכלוסיית התלעים המקומיות ולא רצוי לשחרר.
אולם, בפיזור הקומפוסט בגינה עשוים להסתנן להם תולעים ואו "ביצים".
במקרה הזה התולעים האדומות שחיות בשכבה העליונה האדמה ולא מתחפרות מטה (כמו המקומיות) לא שורדות את הקייץ הישראלי והופכות לדשן בעצמן.
ע"מ לייצר סביבה טובה לתולעים יש צורך בשמירה על לחות גבוהה ופיזור כמות רבה של חומר אורגני.
(גילוי נאות: גם אני משווק גרעיני רביה של תולעים אדומת לקומפוסטר.חוות התולעים האדומות)
אשמח לענות על שאלות בנושא.
לקראת איסוף התוצר, ע"י הפסקת ההאכלה במקום הקיים והתחלת האכלה על גבי מצע חדש בסמוך לקודם (בצורה הוריזונטאלית) - מהו משך הזמן שלוקח לכל התולעים, הגלמים והביצים שעדיין לא בקעו, לפנות את המקום הראשון לטובת איכלוס כולל של המצע החדש?

ח אלפשה

New member
לקראת איסוף התוצר, ע"י הפסקת ההאכלה במקום הקיים והתחלת האכלה על גבי מצע חדש בסמוך לקודם (בצורה הוריזונטאלית) - מהו משך הזמן שלוקח לכל התולעים, הגלמים והביצים שעדיין לא בקעו, לפנות את המקום הראשון לטובת איכלוס כולל של המצע החדש?

למעלה