תחנת רוח ביתית - מישהו מכיר ?

Natibaz

New member
תחנת רוח ביתית - מישהו מכיר ?

שלום רב, כחלק מתהליך בניית ביתנו שמעתי על האפשרות של בניית תחנת רוח פרטית שתספק את החשמל עבור השימוש הביתי שלנו. אני מחפש מידע בנושא. האם מישהו יודע על חברה בארץ שמספקת ומתקינה תחנות רוח ביתיות לייצור חשמל או כל מידע בנושא ? תודה רבה. נתי.

מה התנאים במקום?

שלום רב Natibaz, אפוא אתם בונים (אזור)? מה המיקום של הבית המיועד (האם חשוף לרוחות)? האם חשבת על שילוב של אנרגיה סולארית עם ניצול אנרגיית הרוח? תודה, יובל

Natibaz

New member
אנחנו רוצים לבנות/ לקנות בית בגליל

אני יודע שמהירות רוח אופטימלית היא מ-8 מ' לשנייה ומעלה. את זה ניתן להשיג במקומות בודדים בארץ, כמו בגולן. יחד עם זאת, גם במקומות שיש בהן מהירות של 5.5 - 7 מט"ש הצליחו להשיג תוצאות לא רעות. יחד עם זאת - איני פוסל אפשרות של אנרגיה סולארית.

טורבינות רוח נקודות למחשבה

טורבינות רוח משתמשות בכוח הנוצר מזרם האוויר של הרוח כדי לסובב להבים אווירודינמיים שמסובבים רוטור וע"י ההשראה הנוצרת על הסלילים זורם זרם ישר DC. לא נוצרות פליטות פחמן דו חמצני וגם לא מזהמים אחרים. במערכות המרת אנרגיה שאינן קשורות לגריד (חח"י) נדרש ממיר ל-AC זרם חילופין ומצבר לאגירת האנרגיה שהיא חשמלית בשלב הזה. לעומת זאת קיימות מערכות שקשורות לגריד ובהן הממיר מכיל מערכת בקרה כדי שתהייה אספקה איכותית ותקנית. במקרה האחרון אין צורך במצבר, כי עודפי השימוש יכולים להימכר לגריד. התקנת טורבינות אפשרית על גגות או בהתקנה על הקרקע. ההספק הוא ביחס ישר למהירות הרוח בחזקה שלישית בתנאי שכיוון הרוח פונה מול חזית הלהבים. שינוי במהירות הרוח משפיע בצורה מאוד דרמטית על ההספק המתקבל. מהירות הרוח מושפעת ממספר פרמטרים שהעיקריים הינם אזור במדינה (ישנם אזורים עדיפים), מהירות הרוח עולה ככל שהטורבינה גבוהה יותר מהאדמה. גבעה חשופה תהייה עדיפה על מורדותיה הנמוכים וחסימות כמו עצים ובניינים יוצרים טורבולנציה ומקטינים את ההספק. צריך לבצע בדיקה מקצועית של מהלך שנה שלימה כדי שניתן יהיה לדעת בצורה מדויקת את ההספקים המתקבלים, חשוב שמהירות הרוח הממוצעת תהייה מעל 6 מטר לשנייה, ועדיף לבדוק זמנים ללא רוח מספיקה כדי שניתן יהיה לצפות לנפילות באספקת האנרגיה. חשוב לעשות הערכה מקצועית גם להשתלבות בסביבה מבחינת הרשויות, השכנים ורעשים אפשריים, יש לבדוק את האלמנט הבטיחותי של ילדים בסביבה כל אילו עוד בשלב התכנון. תפוקת טורבינות קטנות נעה בין מאות וואטים ל-6 קילו-וואט. העלות הראשונית היא לא קטנה לטורבינה שאורך חייה כ-20 שנה. אורך חיי המצברים האיכותיים בין 6 ל-10 שנים. נדרשת בדיקה תקופתית כל כמה שנים כדי לוודא שהמערכת עובדת ביעילות. נכון לרגע זה החיסכון באנרגית הרוח במשך השנים לא צפויה לכסות את ההשקעה ההתחלתית.

Natibaz

New member
אופס, עוד לא סיימתי ../images/Emo13.gif

ובכן, אני בהחלט בודק את כל הכיוונים. מצאתי אתר של בחורצ'יק נחמד מהערבה שאפילו מעביר קורס בבניית טורבינות רוח. אני חושב שהמחסום הגדול כרגע הוא לא מהירות רוח ולא כדאיות אלא - מדינת ישראל. אני מקווה להצליח למרות כל התקנות שהיא מרימה ( בניצוחה של ...... חברת החשמל המהוללת ). http://il-windpower.homelinux.net/

תשמור על קשר ותעדכן אותנו על התקדמותך בנושא

כל הכבוד לך Natibaz, קודם כל על התכנון המוקדם עובר להקטנת הזיהום (מה שכל אחד מאיתנו צריך לעשות ובראש ובראשונה המדינה) ואם תבצע בצורה מושכלת תוכל גם לחסוך אנרגיה למרות הקושי בהתכנות הכלכלית. אני לדוגמא מתכנן גג למחסן שיהיה בנוי מלוחות פוטו-וולטאים ולכן ההשקעה הראשונית מחליפה בניית גג קונבנציאונלי, כלומר הקטנת ההשקעה הראשונית. שלך, יובל זמירי

hananWindnSun

New member
לא מהערבה

אני בכלל מרמת גן דרך אגב... הקורס היה בערבה ובאילת. הפוטנציאל לייצור חשמל בארץ מטורבינות רוח הוא די משמעותי - בין 600-1200 מגא וואט מותקן. העלויות לחוות גדולות הם בתחום הכי כלכלי שיש היום עבור אנרגיות מתחדשות, ושם באמת המחסום הוא חוסר העידוד של הממשלה ודחיפת מקלות בגלגלי הטורבינות... בטורבינות רוח קטנות, האטרקטיביות הכלכלית נמוכה הרבה יותר. אלא אם כן בונים לבד, אך זה בפירוש לא מתאים לכל אחד.

למעלה