תיאום מס

shedim

New member
תיאום מס

עבדתי השנה במשך חודש במקום עבודה 1 (שבו עבדתי בשנים האחרונות) ועוד 4 חודשים במקום עבודה אחר, שנסגר ובעקבות כך פוטרתי ואני מתחיל לעבוד מחר במקום עבודה שלישי. יש לי אם כך חודשיים שבהם לא עבדתי ולא קיבלתי הכנסה כלשהי. שאלתי היא - איך אני מבצע תיאום מס ? מתי ? שאלה נוספת שאיני יודע אם מקומה הוא כאן - איך אני מקבל דמי אבטלה עבור החודשיים שלא עבדתי ? לא ניגשתי ללשכת תעסוקה בחודשיים אלו מסיבות אלו : 1) בחודש הראשון הייתי למעשה מועסק ע"י החברה שבה עבדתי 4 חודשים מאחר וניתן לי מכתב פיטורין עם 30 יום התראה. בדיעבד הסתבר לי שהמעסיק לא יכול לשלם עבור חודש זה ולכן למעשה הייתי מובטל וללא הכנסה 2) בחלק מהזמן הייתי בשירות מילואים 3) בחודש השני הייתי בתהליכי חיפוש עבודה ולכן לא פניתי ללשכת תעסוקה האם יש לי דרך לקבל את דמי האבטלה עבור החודשיים האלו ? תודה מראש

שיר ורד

New member
תשובות

1. תוכל לבצע תאום מס אם תיגש לפקיד השומה עם כל תלושי המשכורת שלך מתחילת השנה והצהרה לגבי השכר בחודשים הקרובים. אפשרות אחרת הינה להגיש דוח שנתי לחר תום שנת המס ולצרף את כל טפסי 106 הרלבנטיים. 2. מאחר ולא התיצבת בלשכה אינך זכאי כלל לדמי אבטלה, אם היית מתייצב, היית זכאי לדמי אבטלה בגין התקופה בה חפשת עבודה. 3. אם המעסיק לא משלם על תקופת ההודעה מראש, עליך לתבוע את המעסיק. במידה והמעסיק יכנס לפרוק, תנסה להגיש תביעה לבטוח הלאומי דרך המפרק, בדרך כלל ביטוח לאומי לא משלם על תקופת הודעה מראש, בגלל האפשרות לקבלת דמי אבטלה, אך מאחר ומדובר במקרה שנודע לך עך כך בדיעבד, יתכן שילכו לפנים משורת הדין. 4. זכותך לקבל תגמולי מילואים מהביטוח הלאומי. בדרך כלל מקבלים את התגמולי באמצעות המעסיק הנוכחי/הקודם. במקרה שלך, יש חשש שכספים שיועברו דרך המעסיק יעלמו אצלו. מוצע שתפנה ישירות לסניף הביטוח הלאומי במקום מגוריך עם האישור מהצבא.

למעלה