תינוק עם קושי בשינה

תינוק עם קושי בשינה

האם פרחי באך מתאימים גם לתינוקות ?? בני בן 11.5 חודשים. עד גיל 5 חודשים התעורר 2-3 בלילה וחוזר לישון בהנקה. מגיל 5 חודשים חל שינוי והוא מתעורר המון פעמים (יש לילות ש"רק" 6-7 פעמים ויש כאלה שממש כל 40-50 דקות) . בהתעוררויות הוא מתיישב ובוכה. הוא ישן איתנו במיטה משפחתית ואני מיד מרימה אותו אליי. לפעמים הוא יונק קצת ונרדם, לפעמים קצת מים או רק לשכב עלי ולהירדם. השינה שלו במשך היום גם אינה קבועה ולפעמים הוא מתקשה מאוד להירדם (ממש "נלחם" בשינה, ישן מעט ). בשבועות האחרונים קרה כמה פעמים שהוא מסרב ללכת לישון בלילה למרות שברור שהוא עייף ומתוך הסירוב הוא נכנס להתקף היסטריה ממש, צורח ועוצר את הנשימה. ניסינו רסקיו אבל לא עזר. זה יכול להימשך גם 10 דקות ולבסוף אני מצליחה להרדים אותו עליי בנדנוד בחושך והוא נרדם מתוך בכי ומצוקה. ושוב, שנתו לא טובה. אשמח לדעת אם פרחי באך יכולים לעזור וכן האם יש להם יתרון על פני שיטות טיפול אחרות, לדוגמא הומאופטיה. תודה ולילה טוב ...

Balancedflow

New member
ברוכה הבאה חגית ../images/Emo140.gif

קודם כל התשובה היא כן
פרחי באאך בהחלט מתאימים לתינוקות, והתמציות יעילות גם לנשים בהריון ובמהלך הלידה עצמה. באשר לבעיה שאת מתארת, האם ניסיתם לשלול כל מצב בריאותי שיכול להעיק על בנך ולגרום לו להפרעות השינה האלה? האם קרה משהו לפני חמישה חודשים שבעקבותיו התרחש המפנה? האם הוא ילד יחיד או שיש עוד ילדים בבית, ואם ישנם, האם גם הם ישנים במיטה המשפחתית? היתי שמחה אם היית מתארת לי יותר גם את התזונה של הילד (האם הוא עדיין יונק?) וגם את "ריטואל" ההשכבה לישון, על מנת שאוכל לנסות לראות את כל התמונה. אני לא יכולה לשלול שיטות טיפול אחרות ולומר לך למה פרחי באך עדיפות עליהן מכמה סיבות, הראשונה, היא שאני מטפלת רב תחומית ואני אמנם מתמחה בפרחי באך, אבל אני משלבת טיפולם אחרים, שבעיני הם לא פחות יעילים, בהתאם לצרכי המטופל. אני כן יכולה לומר לך שפרחי באך הם עדיפים בעיני על מתן תרופות, אבל אני חושבת שזה ברור מאליו. בכל הנוגע להשוואה להומאופטיה - ד"ר באך היה גם רופא וגם הומאופט, והוא למעשה "גילה" את תמציות הפרחים, בעזרת כמה שיטות שנלקחו מעולם ההומאופטיה. אז אני חושבת שיש בהן יותר דומה מאשר שונה. אני יכולה להעיד מנסיוני שהטיפולים בפרחי באך הם על פי רוב קצרי טווח (יחסית), ומאוד אפקיביים, ואני מאמינה בהם בכל ליבי, ואני אכן חושבת שהם יכולים לעזור במקרה שאת מתארת (כמובן שצריך יותר נתונים כדי להתמקד על הבעיה). מה שכן, כמו שכבר המלצתי כאן בפורום, אני חושבת שכדאי מאוד להביא את הילד למטפל/ת שיראה אותו ויתן אבחון מדויק.

תודה לך ... ועוד פרטים !

ראשית, היינו עם אדם אצל רופא ילדים וגם אצל רופאה התפתחותית. שניהם שללו ענינים רפואיים. בגיל 5 חודשים כשהתחילו קשיי השינה הוא בעצם התחיל להתהפך והיה מתמתח ומתהפך מתוך שינה וזה היה מעיר אותו. כך התחיל הדפוס הזה אבל יש תקופות שזה חמור מאוד, כמו שתיארתי. לא בטוחה שקורה משהו ספציפי בתקופות האלה אבל גם היה לו קשה בהוצאת השיניים (וזה עדיין קורה) . בהתעוררויות הליליות הוא מתיישב מתוך שינה ובדר"כ מתחיל לבכות . לאדם יש אחות בכורה בת שמונה וחצי. היא היתה במיטה משפחתית עד גיל ארבע וחצי, הרבה לפני שהוא נולד. מבחינת תזונה, כמו שאמרתי הוא יונק הרבה, מקבל 2-3 בקבוקי דייסה ליום (התחלתי לתת לו כי חשבתי שאולי הוא מתעורר הרבה מרעב כי הוא לא חזק במוצקים) ומוצקים- יש ימים שאוכל יפה פירות, קצת עוף וירקות, דייסת קוואקר וכל מיני נשנושים. יש ימים שלא אוכל כ"כ טוב ועיקר תזונתו דייסות (לצערי) והנקה. ריטואל השכבה לישון: לצערי אין "טקס שינה" כיוון שלאדם אין שיגרת שינה קבועה ביום וזה משפיע על השעה שהולך לישון בערב. יש ימים שישן תנומה אחת במשך כל היום ואז שנת לילה מוקדמת ויש ימים ששתי תנומות קצת יותר ארוכות ואז לפני 10 בלילה בלתי אפשרי להשכיב אותו. כמו כן, כשהוא מזהה שהוא לקראת שינה (אני משמיעה מוסיקה רגועה ומעמעמת אורות) הוא מתחיל להשתגע לגמרי, לצרוח ולהשתולל. ממש נלחם בשינה. אפשר להבין שקשיי השינה שלו משפיעים על כל התנהלות הבית ואני על סף התמוטטות. אגב, יש בישוב לידי אדם המטפל בצמחי מרפא. האם זה גילגול של פרחי באך ??. שוב המון

Balancedflow

New member
חגית,

אתחיל מהסוף - כתבת על מטפל בצמחי מרפא שנמצא בישוב לידך, אני משערת שהכוונה היא לא לטיפול בפרחי באך, ישנם הרבה מטפלים ש"פיתחו" כל מיני וריאציות על פרחי באך, אבל גם השיטות האלה לא נקראות טיפול בצמחי מרפא, ואני לא יודעת מה האפקטיביות שלהן. באשר לאדם - את אומרת ש"אפשר להבין שקשיי השינה שלו משפיעים על כל התנהלות הבית ואני על סף התמוטטות.", ואני תוהה האם אין אפשרות שקשיי השינה שלו נובעים מהתנהלות הבית. אני לא מנסה בשום פנים ואוםן להעביר ביקורת, כיון שאני לא מכירה אתכם ואני מסתמכת אך ורק על הדברים שאת כותבת ומספר, אבל אני מבינה מדברייך שחסרה קצת סמכות, חסרה יד מכוונת שתעזור לאדם לישון ולהתעורר בצורה נכונה שהוא בסופו של דבר לא יפגע ממנה. אני לא בטוחה שפרחי באך הן התשובה כרגע, כיון שאני חושבת שלא נוסו כל האמצעים לעזור לו ולהפחית את הקשיים שאדם מתמודד איתם. אני חושבת שיטב אם כן תרגילי אותו לשיגרת שינה, וכן תתחילי עם איזשהו "ריטואל שינה" שכולל אמבטיה ואולי סיפור או שיר, או אולי אפילו להעביר אותו למיטה אחרת, שבה יהיה לו את החופש שלו ואולי נעים יותר. אני חושבת שלפני שמגיעים לנסיונות טיפול, צריך למצות את כל הדרכים האחרות, ורק אם הן לא צולחות, לנסות לראות איפה הבעיה.

ממשיכה, ברשותך ...

טוב, קצת תפסת אותי במילה בכמה ענינים ... זה שקשיי השינה שלו משפיעים על הבית- זה מובן, לא ?? אני מאוד עייפה ואחרי כמה חודשים רצופים כאלה זה משפיע עלי. וזה טבעי. גם כשהוא נרדם בסופו של דבר הבית על קצות אצבעות כי אני חוששת שיתעורר . יש לו שינה קלה. בשלושה החודשים האחרונים אני מנסה די בקפידה לעבוד לפי הספר "לישון בלי לבכות" ועדיין אין הטבה. גם הנסיונות לריטואל קבוע נפלו על זה שהוא לא מגיע לשיגרת שינה קבועה במשך היום (ובהחלט ניסיתי !!) ובערב אני עושה איתו שיגרה מסויימת אבל ברגע שהוא מבין שזה לכיוון שינה הוא מסרב, בוכה ומתנגד. ההתנהגות שלו סביב שינה היא כאילו שהוא מפחד לישון או שמשהו בעצם הפעולה הזאת מרתיע אותו. גם השינה עצמה לא רגועה ושלווה. אני לא מחפשת פתרונות קסם, אני מרגישה ממנו שהוא זקוק לעזרה מעבר למה שאני יכולה לתת לו כרגע.

Balancedflow

New member
חגית,

קודם כל, אני מתנצלת מעומק הלב אם הרגשת ביקורת בדבריי. זו לא היתה הכוונה, לגמרי ברור שאת מותשת מההתרחשויות, ואני רק רציתי להסב את תשומת ליבך לכך שאולי צריך לעשות איזשהו שינוי בסידורי השינה. אם אכן מדובר בפחד של אדם מהשינה עצמה, אז בהחלט יש תמצית פרחי באך שיכולה לטפל בפחד הזה, אבל אני חושבת שעדיף שאיש מקצוע יראה אותו ויתרשם, וירכיב פורמולה שתהיה מותאמת לו בצורה אופטימלית. עם זאת, ולא בהקשר של פרחי באך, אלא מידע שלי על הנושא, אולי כדאי שתבדקו האם יש לאדם קשיי נשימה בשינה. יכול להיות שאפילו אינכם מודעים לכך, אבל הרבה פעמים השינה מופרעת אצל ילדים בגלל פוליפים באף, או גורמים אחרים שמפריעים לנשימה סדירה, ואז הטיפול צריך להיות אחר לגמרי. אני מרגישה שאת מנסה לעשות כמיטב יכולתך, ברור לי שאת קשובה לצרכים של אדם, ואשמח לעזור לך גם בהמשך, אבל אני ממליצה לך בחום לבדוק את נושא הנשימה, ובמידה והנושא ישלל, לקבל יעוץ והתאמה של תמציות פרחי באך באופן אישי ולא רק על גבי הפורום, כיון שלצערי אין באפשרותי לתת לך תשובות מעמיקות מספיק על סמך הנתונים שהצגת בפני, ואני חושבת שחייבים לראות את הילד ולא לפעול "לפי הספר". אשמח אם תעדכני עוד לגבי ההתפתחות במצב, ואני מאחלת לך הרבה הצלחה. סוף שבוע נעים ושליו.

ogold1

New member
שלום חגית

היי אני חדשה כאן בפורום.. 
קראתי את דברייך ואני בהחלט מבינה את מצוקתך ומכירה את העניין מקרוב. גם לבני היו קשיי שינה. ובתור מטפלת בפרחי באך אני יודעת שיש פתרון לבעיה זו. בעת שנתתי לו תמציות לפני השינה, הוא החל לישון ברוגע. הטיפול בפרחי באך יעיל ביותר במקרה זה. אך קודם כל יש להיבדק בכדי לשלול, כמובן, בעיות בריאותיות אחרות, אם יש, הגורמות לנדודי השינה. במידה ואין הסבר בריאותי לבעיית השינה, ותינוקך יותר מדי אנרגטי, פעיל ו "נודניק" בדיוק כשאת מכבה את האור בחדרו, גשי למטפל מוסמך בפרחי באך. בהצלחה.

דר באך

על פי ההיסטוריה שאני למדתי דר' באך היה רופא קונבנציונלי, עם הזמן הוא גילה שלרפואה ה"מערבית" אין פתרון הולם לכל דבר והלך ללמוד הומאופתיה בגרמניה... לאחר שגם בהומאופתיה הוא לא מצא פתרון יסודי למצבים של אי-נוחות הוא המשיך לחפש ובסופו של דבר המציא/מצא/גילה את המיצוי של "פרחי באך". אגב, אני לא טוען שפרחי באך יותר טובים מהומאופתיה או שלהומאופתיה אין מקום כשיטת טיפול. אני חושב שמטפל הוליסטי צריך שיהיו לרשותו כמה שיטות טיפול, ליתר דיוק, אני חושב שמטפל שמטפל רק בשיטה אחת "אלטרנטיבית" לא צריך להיקרא מטפל הוליסטי. מעניין לעניין רציתי לשאול אותך עד כמה זה אחראי, מבחינתך, להציע טיפול כזה או אחר בפורום מבלי לראות את המטופל... מה עוד שחלק לא קטן מהמקרים לא ה"סובל" עצמו כותב אלא אנשים אחרים...

Balancedflow

New member
עמנואל ../images/Emo9.gif

לאן נעלמת? מסתבר שלמדנו את אותה היסטוריה, אתה כותב "דר' באך היה רופא קונבנציונלי, עם הזמן הוא גילה שלרפואה ה"מערבית" אין פתרון הולם לכל דבר והלך ללמוד הומאופתיה בגרמניה... לאחר שגם בהומאופתיה הוא לא מצא פתרון יסודי למצבים של אי-נוחות הוא המשיך לחפש ובסופו של דבר המציא/מצא/גילה את המיצוי של "פרחי באך"." זה לא שונה במאום ממה שאני אומרת או כותבת. גם אני לא טוענת שפרחי באך טובים יותר מהומאופתיה, אלא אומרת, שאני לא מכירה את ההומאופתיה מספיק לעומק כדי להביע עליה דעה מקצועית, מה שכן, יש לי מספיק שנות נסיון בטיפול עם פרחי באך, וביחוד בילדים, שעליהם אני כן יכולה לחוות דעה ולבסס את דברי על סיפורי טיפול מוצלחים במיוחד. כמוך, גם אני חושבת שמטפל הוליסטי צריך להכיר ולטפל בכמה שיטות טיפול, אבל לא ממש ברור לי באיזה הקשר כתבת את שתי הפסקאות הראשונות של הודעתך (?!) ובתשובה לשאלתך עד כמה זה אחראי מבחינתי להציע טיפול כזה או אחר בפורום מבלי לראות את המטופל - א. אני תמיד אומרת שכדאי לפנות למטפל/ת מוסמכים על מנת לקבל יעוץ יותר אישי, ותמצית שתהיה מותאמת במדויק לצרכי השואל. ב. אני מחווה דעה על סמך לא מעט שאלות שאני שואלת ומקבלת עליהם תשובה, ובחלק גדול מהמקרים, יש דמיון למקרי טיפול שהכרתי הן מהקליניקה הפרטית שלי והן מהלימודים והקריאה של ספרות ומאמרים מקצועיים. אבל אני תמיד אומרת לא להסתפק בחוות הדעת שלי אלא ללכת לטיפול. ג. אני לא חושבת שיש שוני מהותי בין ההמלצות שאני נותנת כאן לבין המלצות שנותנים בפורומים מקצועיים אחרים, בתחומי הרפואה המערבית והמשלימה כאחד. אני חושבת שעדיף שאנשים יכירו טוב יותר את הנושא ויחשפו אליו דרך הפורום, מה שעשוי להביא אותם לטיפול מקצועי בשיטת הטיפול הזו מאוחר יותר, מאשר לא לתת במה לשיטת הטיפול הזו, ושאנשים ישארו עם ההכרות המאוד שטחית שלהם עם ה"רסקיו רמדי" מבלי לדעת כלל מי פיתח אותה ומה עומד בבסיס התורה הזו. (אגב, מן הסתם ידוע גם לך, שאנחנו לא הפורום הראשון, ובוודאי גם לא האחרון שעוסק בפרחי באך בארץ ובעולם) ד. נכון שבחלק מהמקרים לא ה"סובל" כותב, אלא אנשים אחרים, וליתר דיוק - ההורים של ה"סובל", ואני חוזרת שוב - אני ממליצה ללכת לאבחון וטיפול אישי, אבל, תסכים איתי שהילד על פי רוב לא יביא את עצמו בעצמו לטיפול (במיוחד לא כשהוא בן פחות משנה) וגם מבוגרים הרבה פעמים נרתעים מללכת לטיפול, או בכלל להכיר בעובדה שיש להם בעיה שמצריכה טיפול כזה או אחר. ע"י השאלות שאני שואלת והמידע שאני מקבלת, אני חושבת שאני יכולה לעזור במתן ידע בסיסי שישרת חלק גדול מהשואלים במיידי או בשלב מאוחר יותר. לסיכום, אני יכולה לומר לך, שעל כל שאלה שאני נשאלת אני חושבת רבות לפני שאני עונה, אני בודקת בכתובים, ומחפש תאורי מקרה מקבילים מהתיעוד שנמצא אצלי בקליניקה או ברשת, ואני לא מקלה ראש באף מקרה. לצערי, כיום, נמצאים בשוק הרבה שרלטנים, שגובים סכומים לא מבוטלים על שיחה ראשונית, שבחלק מהמקרים, לא מובילה לשום מקום, לא ניתן בה מספיק ידע, לא נשאלות מספיק שאלות, והזמן בה הוא קצוב. אני מנסה לתת את השרות הראשוני, ובאיזשהו מקום אולי לתת לחלק מהאנשים, שידם אינה משגת, את היעוץ שאולי יוביל אותם לקבל טיפול אישי ומקצועי, לאחר שהגיעו למסקנה, לאור המידע שקיבלו ממני, שזו אכן השיטה שיכולה לעזור להם. אני יודעת, שאני מביאה את האמת שלי לכל תשובה ותשובה שאני כותבת כאן בפורום, ואני עושה מאמץ עילאי על מנת להציג את הדברים בצורה הנכונה ביותר שבסופו של דבר תשרת את טובתם העליונה של הפונים.

לא נעלמתי כלל.

יש כמה תחומים שאני עוסק בהם, כתיבה בפורומים זה לא בעדיפות הראשונה שלי, גם לא בקומונה שלי עצמי... את כתבת ד"ר באך היה גם רופא וגם הומאופט, נראה לי שאפשר להבין מזה שדר' באך המשיך לטפל בהומאופתיה לאחר שהוא גילה את מיצוי הפרחים... ועד כמה שידוע לי הוא הפסיק לטפל בהומואופתיה בשלב ההוא של חייו. לגבי תשובתך לגבי האחריות של מתן יעוץ כאן, אגיד רק שאני שמח על כך שאת לוקחת אחריות על מה שאת עושה, וכן, אני יודע שיש גם פורומים אחרים שנותנים יעוץ או "יעוץ" רפואי/טיפולי, בחלקם הלא קטן אני רואה שם חוסר אחריות בהמלצות... לי מאוד קשה לתת עצות כאלו באמצעות פורום, אך זאת אולי רק הבעיה שלי, זה לא חייב להיות כך אצל כולם. אישית אני מעדיף לא לטפל בתינוקות, במעט תינוקות שאני מטפל אני שומע את ההורים אבל מקשיב לתינוק. מאחל לך, לי וליתר הקוראים והכותבים שנה טובה ומתוקה.

Balancedflow

New member
שנה טובה עמנואל,

קראתי שוב את המשפט שכתבתי לגבי ד"ר באך שהיה גם רופא וגם הומאופת, וכל מה שניסיתי להעביר שם היה את הרקע של ד"ר באך, מבלי להתחיל להלאות את השואלת בפרטים שאולי לא מעניינים אותה בתשובה לשאלה הספציפית ששאלה. נראה לי שהצלחתי להעביר את הרקע הזה ולא לתאר בו דברים שהם לא נכונים או לא מדוייקים. הידע שאתה מפגין הוא אמנם מוערך, והוא גם תואם את רוב הידע שאני אוחזת בו (למרות שבהחלט יתכן שאתה יודע יותר, אנחנו לא בתחרות), הוא פשוט לא היה רלוונטי לשאלה שנשאלה (לפחות כפי שהבנתי אותה, לא מכל נושא אנחנו צריכים לעשות סימפוזיון). בנוגע לנטילת האחריות, אני מסכימה איתך, גם אני רואה בחלק מהפורומים המלצות שגובלות בחוסר אחריות, ואני משתדלת שלא לנהוג כך. אבל בעצם לקיחת הפורום הזה, כפורום מקצועי לניהולי, אני מטבע הדברים צריכה להיות אחראית על המידע שאני מפרסמת בו. אומר שוב, בהמלצות שלי אין תחליף ליעוץ פרטני, אישי הכולל אבחון ותשאול והתרשמות מהמטופל, אבל אני עדיין מאמינה שבמקום הזה יש יותר תועלת מאשר נזק פוטנציאלי, ולו בשל העובדה הפעוטה שאנשים מתחילים להכיר דרכו את התמציות ואת התורה של ד"ר באך, גם אם על קצה המזלג. אני מרגישה שהחשיפה הזו עושה שרות נפלא לנושא, ואני לוקחת אחריות על כל מה שאני כותבת בפורום. מה שכן, אני לא יכולה לקחת אחריות על מה שאנשים יבחרו לעשות בסופו של דבר, אני תמיד ממליצה על ביקור, ולו אחד בודד, אצל איש מקצוע, אבל בשלב מסוים האחריות יוצאת מהידיים שלי. אני מקווה שירדת לסוף דעתי.

מוזר ככל שיראה...

נראה לי שיש לנו סכמה על רוב הדברים שכתבת... לא טענתי ולא רמזתי שאת לא פועלת באחריות, אגב. אני גם מסכים איתך שאנו לא בתחרות, אך אני מסרב להסכים שהידע שלי יותר גדול... אני חושב שאי אפשר למדוד את כמות הידע שיש לאדם, אך אם היה אפשר אני מניח שלך יש יותר. לגבי האופן שבו הבנתי את מה שכתבת, כפי שכבר אמרתי (או ניסיתי להגיד), אין שוני רב בין מה שאת כתבת לבין מה שאני כתבתי אך בעיניי היה חשוב למסור את המידע הנוסף, וזה מה שעשיתי (או ניסיתי לעשות).

Balancedflow

New member
תודה על ההבהרה,

ואני גם מסרבת להסכים שהידע שלי הוא יותר גדול, בדיוק מאותה סיבה שציינת... אז נראה לי שאנחנו לא צריכים להתעסק עם זה יותר...

יש שוני אחד בגישה שלנו...

לעניות דעתי אני אחראי לא רק לגבי איזה מידע אני מוסר למי אלא גם על השימוש שהשני יעשה עם המידע שקיבל ממני. אך זה יכול להיות בפני עצמו דיון לא קצר.

Balancedflow

New member
זוכר שכתבת בעבר -

"אין החלמה בכלל ללא שינוי השקפה, גישה ועמדה" "זה המידע, מה תעשי איתה תלוי רק בך" "זאת כמובן דעתי ודעתי בלבד. אני לא ממליץ לאף אחד לנהוג בצורה כזו או אחרת, אני כן ממליץ לראות את הדברים מזווית שונה מהמקובל." אז זו גם הגישה שלי, אני משתפת בידיעותי, בהשקפותי, בתחושת הבטן שלי, בנסיון הטיפולי שלי, אבל כבר היה מי שאמר לפני "ירצו יאכלו, לא ירצו לא יאכלו".

זוכר ואל סותר...

" אני אחראי לא רק לגבי איזה מידע אני מוסר למי אלא גם על השימוש שהשני יעשה עם המידע שקיבל ממני." "זה המידע, מה תעשי איתה תלוי רק בך" אין כאן סתירה, את מה שכתבתי כתבתי בפורום... אם הייתי רואה את האדם מול העיניים אולי הייתי מוסר לו גם מידע נוסף.

למעלה