תכיפות במתן שתן

hadardit

New member
תכיפות במתן שתן

שלום! אני בת 20 ומאז שאני זוכרת את עצמי סבלתי מצורך להתפנות (שתן) לעיתים קרובות. בדרך כלל אני מרגישה "מפוצצת", ושאני חייבת להתפנות כבר אחרי שעה וחצי עד שעתיים ממתן השתן, אך ישנן פעמים שבהן כבר אחרי חצי שעה אני צריכה להתפנות. יש לציין שאני שותה ביום מקסימום עשר כוסות בקיץ ושמונה בחורף. רציתי לדעת האם זה בסדר? והאם ניתן לעשות משהו כדי לשפר את המצב?

נורמלי?

קודם כל כמה הגדרות לתקין: נורמלי לתת שתן עד 8 פעמים במהלך שעות הערות, נורמלי לקום עד פעם אחת בלילה לתת שתן לא נורמלי הוא כל מה שמעבר לכך, בכדי לגלות מה המצב האמיתי עליך ל"נהל" יומן של " הכנסת" נוזלים ושל מתן שתן כך תןכלי לדעת באמת כמה את שותה, כמה פעמים ובאיזו תכיפות את הולכת לשירותים. אם יש צריכה מוגברת של נוזלים ניתן להפחיתה( אין שום צורך בשתיה של מספר מאגי כלשהוא של כוסות שתיה!! אדם בריא שותה כשהוא צמא בלבד) אם אכן את נותנת יותר מ- 8 פעמים ביום שתן ואין צריכה מוגברת של נוזלים ונמנעת ממשקאות הידועים כמעוררים את השלפוחית( קפה, תה, בירה וכו')יש ורך בהערכה של תפקוד השלפוחית( בדיקה אורודינמית) ובהתאם לשקול טיפול( תרופתי, פיזיוטרפיה , שילוב) בהצלחה

למעלה