תלונה על שוטר תנועה למשטרה

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
תלונה על שוטר תנועה למשטרה

בחלק מהמקרים מפדש האזרח עם שוטר התנועה לא ממש נעים, האזרח נתפס בקלקלתו ומקבל קנס ... ויש לו הרי דברים טובים יותר לעשות בכספו, מה עוד שביצע עבירה זו וראה נהגים אחרים מבצעים אותה בלי להתפס.....
מה עושים? - בד"כ חורקים שיניים, משלמים, מסננים קללה וזמן מה מקפידים לא לעבור שנית אותה עבירה (או לפחות לא להיתפס) - אבל חלק מהאנשים מחליטים להתלונן על התנהגות השוטר, לא שיש קשר בין התנהגותו לעבירה, שהרי העבירה נעשתה בטרם השוטר "התנהג"
אז מתלוננים - "השוטר לא הסביר לי" - (ועוד איך הסביר, אפילו נתן לך בכתב) "השוטר לא הקשיב לי: "בטח הקשיב, אפילו רשם בדו"ח את עקרי דברייך, רק שלא השתכנע או ראה בזה תרוצים בלבד), "השוטר לא ויתר לי, למרות שעברי נקי / למרות שיקחו לי את הרשיון עקב ריבוי עבירות / למרות שאני ממהר לקחת ילד מהגן / למרות ששכרי נמוך / למרות שמה בסך הכל עשיתי (מחק את המיותר)" (בטח לא ויתר, כולם רוצים שיותר אבל עליו לאכוף את החוק שחוקקה הכנסת, זו עבודתו), "השוטר מיהר לתת לי את הדו"ח, הפנה את הגב והסתלק בטרם סיימתי לדבר אליו" (כנראה שלא שמעת שבמכשיר הקשר שלו נקרא לטפל בתאונה או ארוע כל שהוא)
ולהשכלה כללית - מלבד הדו"ח שנמסר לך ביד השוטר השני מצרף מזכר המתעד את ביצוע העבירה (במידה וראה, אם לא ראה ירשום "לא ראיתי" ויציין מדוע לא ראה) ואת התנהגותך , במידה והיה בה משהו חריג, בזמן ולאחר שקיבלת את הדו"ח, ובמידה ולאחר מסירת הדו"ח קיללת, איימת או משהו בסגנון - גם נותן הדו"ח יציין זאת במזכר שיצרף לדו"ח, ובמידה ותתלונן - הקצין שיטפל בתלונה יקרא את הדו"ח וכל החומר המצורף אליו (והיתה כבר מישהי שקבלה תשובה לתלונתה "כל המילים שהטחת בתלונה כנגד השוטר מתארות במדויק אותך ואת התנהגותך"
-
אז מה עושים
- אם ביצעת את העבירה - שלם ושכך, שכן השופט לא מחויב לקנס המקורי ועלול לפסק לך פי כמה ואף להוסיף פסילה
- אם לא ביצעת את העבירה ואתה חושב שהאישום והקנס שווים בטרחה - בקש להישפט, הבא את עדיך לישיבה השניה וחקור את השוטר שיעיד במשפט.
- אם השוטר התעמר בך, השפיל אותך, נהג כלפייך באלימות - רק אז שלח תלונה, במשטרה מכירים אותו, מי שנוהג כך כלפי נהג אחד נוהג כך גם כלפי אחרים, אם תלונתך אינה מוצדקת היא לא תזיק לו (אולי אפילו תועיל כי בזמן הברור תעלה לדיון מכלול התנהגותו), אם היא מוצדקת היא תצטרף לעוד תלונות והוא יטופל בהתאם - וזכור - מערכת מטבעה נוטה לטובת מי שבתוכה
והעיקר - זכור כי תלונת סרק עלולה להזיק לך - כי אם לאחר מכן עשוי לספר בעדותו גם על זה.

למעלה