תמונות מעניינות---->

מצב
הנושא נעול.

אוהד11

New member
זו 6001 כאשר הוכנסה לנסיון ב- 1995

האוטובוס הזה...
אם אני מזהה את המקום הוא צולם ברחוב החשמונאים בתל-אביב. ולא זכור לי שנתקלתי בו פעם.
והיא פעלה בקווים 60 ו- 4, והצילום אכן נעשה ברחוב החשמונאים. עבדתי אז מול המקום והתפלאתי לראות את האוטובוס הזה. ניגשתי וראיתי את מספר הרישוי, 90-300-01. אחר כך צבעו אותה בצבע "נורמלי".

ארזS

New member
אני לא חושב שזו (או זה) 6001

והיא פעלה בקווים 60 ו- 4, והצילום אכן נעשה ברחוב החשמונאים. עבדתי אז מול המקום והתפלאתי לראות את האוטובוס הזה. ניגשתי וראיתי את מספר הרישוי, 90-300-01. אחר כך צבעו אותה בצבע "נורמלי".
ל-6001 יש בחזית מספר קו קטן וגם הצביעה הראשונית שלו לא היתה כמו בתמונה הזאת. כמו כן, אם תשים לב בתמונה הזאת לאוטובוס יש בכלל מספר רישוי זר.

נכון יש לו מספר זר

ל-6001 יש בחזית מספר קו קטן וגם הצביעה הראשונית שלו לא היתה כמו בתמונה הזאת. כמו כן, אם תשים לב בתמונה הזאת לאוטובוס יש בכלל מספר רישוי זר.
נכון יש לו מספר זר
הוא ממש יפה, חבל שנעלם

יצחקA

New member
זה לא 6001. 6001 נראה אחרת, בצבע

זה לא 6001. 6001 נראה אחרת, בצבע
סגול. מישהו יודע פרטים על האוטובוס הזה?

זה לא ה-6001

זה לא ה-6001
דבר ראשון לאוטו הזה יש מס' רישוי זר. וראיתי את ה 6001 לא מזמן והוא קצת שונה... כולל שין לו כתובת דיגיטלית

55מוטי

New member
חוששני שאתה טועה אוהד

חוששני שאתה טועה אוהד
האוטובוס הזה שאתם רואים בתמונה הוא חד משמעי לא 6001. זהו אוטובוס שהגיע לארץ באוניה ככה מושלם כפי שאתם רואים אותו ואילו 6001 הינו תוצרת הארץ למיטב ידיעתי. כמו כן 6001 היה צבוע בהתחלה בצבע סגול. דבר נוסף שמראה לי שזה לא 6001 הוא השלט של מספר הקו. ל-6001 יש "חלונצ'יק" קטן בחזית למעלה ולא כפי שיש באוטובוס הזה. ניסיתי לבדוק היום את הסיפור של האוטובוס שמצולם כאן אבל לצערי הרב לא מצאתי את האנשים המתאימים שיוכלו לעזור לי בקשר לכך.

יצחקA

New member
ל 6001 אין חלונות כדולים ללא פתחי

אולי מסוף כרמלית יודע?
אולי מסוף כרמלית יאמת לנו סופית מז זה האוטובוס? גם לי הוא נראה דומה ל-6001.
איוורור. שים לב! השימשה הקדמית של האוטובוס שלמה ולא מחולקת ל-2, כמו ב

תשובה + השערה

איוורור. שים לב! השימשה הקדמית של האוטובוס שלמה ולא מחולקת ל-2, כמו ב
תשובה + השערה
לדעתי, וללא שיש לי תשובה חד משמעית (אולי תהיה בעתיד), אוטובוס זה אינו! 6001 לפי הרבה מההבדלים הצורניים שהבאתם כאן. תמונה נוספת של האוטובוס הנ"ל בחניית איצטרדיון ר"ג הועלתה בעבר לפורום ע"י אלי91 אם זכרוני אינו מטעה אותי. 6001 הובא שלם מגרמניה ו-6002 הורכב בארץ על-פיו והוא הEL היחיד ללא טמבון אחורי. שוב, לדעתי זה לא 6001, אלא אוטובוס שהובא לכאן לצורך הדגמה, אולי בעת ביקור ראשי קונצרן מ.א.ן בארץ בתחילת שנות התשעים.

55מוטי

New member
יתכן שאתה צודק בקשר לכך ש-6001

תשובה + השערה
לדעתי, וללא שיש לי תשובה חד משמעית (אולי תהיה בעתיד), אוטובוס זה אינו! 6001 לפי הרבה מההבדלים הצורניים שהבאתם כאן. תמונה נוספת של האוטובוס הנ"ל בחניית איצטרדיון ר"ג הועלתה בעבר לפורום ע"י אלי91 אם זכרוני אינו מטעה אותי. 6001 הובא שלם מגרמניה ו-6002 הורכב בארץ על-פיו והוא הEL היחיד ללא טמבון אחורי. שוב, לדעתי זה לא 6001, אלא אוטובוס שהובא לכאן לצורך הדגמה, אולי בעת ביקור ראשי קונצרן מ.א.ן בארץ בתחילת שנות התשעים.
הגיע לכאן מושלם מגרמניה ולא נבנה בארץ. אינני זוכר זאת כל כך טוב. אבל בדבר אחד אני משוכנע מעל לכל ספק: שהאוטובוס שבתמונה הוא לא 6001. ובקשר ל-6002 אם אני לא טועה האוטובוס הזה היה "מכה" לדן כי הוא שהה במוסכים יותר מאשר עבד בקו.

גם 6001,כבר שנים שהוא מסיע רק בתי"ס

הגיע לכאן מושלם מגרמניה ולא נבנה בארץ. אינני זוכר זאת כל כך טוב. אבל בדבר אחד אני משוכנע מעל לכל ספק: שהאוטובוס שבתמונה הוא לא 6001. ובקשר ל-6002 אם אני לא טועה האוטובוס הזה היה "מכה" לדן כי הוא שהה במוסכים יותר מאשר עבד בקו.

שמתי לב להבדל נוסף

שמתי לב להבדל נוסף
החלונות של האוטובוס הזה בצדדים הם בגובה אחיד, כמו ב-EL ובשונה מ-6001 בו החלונות בגובה של הנידרפלורים (7XXX), כלומר ב-6001 החלונות בשני מפלסים. עם זאת, כתוב על האוטובוס בגדול שהוא נידרפלור, ומכאן אפשר להסיק שזה הדור הראשון של הנידרפלורים בגרמניה, כשהחלונות עוד היו גבוהים (ממש תחילת שנות התשעים). כמו-כן, לאוטובוס יש שילוט קו בצד שפונה לכביש (כמו המפרקית הצהובה וה-15 מטר), בניגוד ל-6001, ויש לו גם פתח איוורור נוסף בצד זה (קרוב לאחורי האוטובוס). חוץ מזה שאין לו בכלל מזגן והחלונות לא נפתחים....

mister K

New member
6002 צבועה כיום בכחול

6002 צבועה כיום בכחול
ועובדת על קו 51.

יצחקA

New member
51 וגם ב 66.

6002 צבועה כיום בכחול
ועובדת על קו 51.
51 וגם ב 66.
אגב, אתמול ראיתי נידרפלור של "דן" נדמה לי 7131 (לא זכור מס' קו) שחלון הקו שלו מוגדל במקצת וספרור הקו בפונט "נקודות"- כמו ב 7339 לדוגמא. מישהו יודע אם זה אכן האוטובוס הזה ולשם מה נבנה כך?

יש אוטו כזה. לא זוכר את המספר

51 וגם ב 66.
אגב, אתמול ראיתי נידרפלור של "דן" נדמה לי 7131 (לא זכור מס' קו) שחלון הקו שלו מוגדל במקצת וספרור הקו בפונט "נקודות"- כמו ב 7339 לדוגמא. מישהו יודע אם זה אכן האוטובוס הזה ולשם מה נבנה כך?
יש אוטו כזה. לא זוכר את המספר

מצב
הנושא נעול.
למעלה