תמרור ד-14 שמסומן ע"פ הכביש

• פותח הנושא WiKi
  • פורסם בתאריך

WiKi

New member
תמרור ד-14 שמסומן ע"פ הכביש

המקום: ת"א, צומת הרחובות רוקח-שטרית הסנריו: עמדתי בפקק שפונה ימינה מרחוב רוקח לרחוב שטרית בנתיב הימני. הרכב לפני נעצר ולא המשיך בנסיעה. עקפתי אותו וניסיתי להשתלב בחזרה בפניה ימינה, נהג מונית חתך אותי, נתתי לו להשתלב לפני ואז השתלבתי בעצמי. במהלך ההשתלבות עליתי עם הגלגל השמאלי הקדמי על תמרור ד-14 שמסומן ע"פ הכביש (מעין אי תנועה שאורכו 3 מטר). קיבלתי דו"ח ע"ס 250 ש"ח: "נהגת ברכב הנ"ל ולא צייתת לתמרור ד-14 שמסומן ע"פ הכביש, בכך שעברת על השטח המסומן, בניגוד לתקנה 22-א לתקנות התעבורה.....5512" סירבתי לחתום או למסור את הטלפון שלי שכן הדו"ח אינו מוצדק בעיני. השאלה: חוש הצדק שלי מתרעם, שכן לא היתה לי ברירה אחרת מאשר לעקוף את הרכב שעצר ולהשתלב בחזרה. לא השתחלתי לנתיב כמו נהגים אחרים ש"חוסכים" את הפקק. השוטרת ראתה את זה אבל הייתי "דג נוח לתפיסה" 1. חיפשתי ולא מצאתי את הניקוד שיש על העבירה הזו - האם יש ניקוד בכלל? 2. במידה ויש ניקוד אני מעוניינת להישפט (אני בטוחה שלא ביצעתי שום עבירה!) - האם זה ריאלי או שעדיף שאשלם ואחסוך את עוגמת הנפש והפסד יום העבודה? תודה

על פניו הדו"ח מוצדק לפי החוק אבל...

את כותבת שעצר לפנייך רכב. עצר לגמרי? או שהנהג הוריד נוסעים (שזה גם אסור ע"פ חוק)? אם אנחנו נביט על החוק ה"יבש": כן, עברת עברה, כי בספר התקנות כתוב שאסור לך לחצות ו/או לעבור על-פני השטח המסומן בשלט ד-14. השופט, במידה ותחליטי ללכת על משפט יכול להתחכם איתך ולשאול אותך:"אם זה היה שטח בנוי, ממש ברמה של אי תנועה, כמו גינה, היית עולה על הגינה ועוקפת את הרכב הנעצר?" אין ספק שיכול להיות שבמקרה כזה, השוטרת הייתה יכולה לוותר, אבל איך אומרים? חוק זה חוק. לגבי נקודות: אין נקודות על עבירה כמין זו.

WiKi

New member
תודה רבה על תשובתך

הנהג לפני עצר כי הוא דיבר בטלפון נייד ללא דיבורית והוא ראה שהשוטרת מסתכלת. דקותיים אחרי שהיא עצרה אותי היא עצרה גם אותו, הוא צעק עליה שהוא מאחר לישיבה והיא שחררה אותו בלי קנס (למרות שהוא נהג ודיבר בטלפון נייד ללא דיבורית ועצר במקום שאסור לעצור בו) העקיפה עצמה לא היתה הבעיה, אלא העובדה שכביכול השתחלתי לפקק ועליתי עם גלגל אחד על ד-14. למה כביכול? כי לפי דעתי לא עליתי בכלל, בתחילה השוטרת טענה שעליתי עם 4 גלגלים. הסברתי לה שזה בלתי אפשרי כי הרי נהג המונית חתך אותי והיה לפני וכל האורך של התמרור הוא 3-4 מטר. לראייה - גם בדוח עצמו היא לא רשמה שעליתי עם 4 גלגלים על התמרור אלא רק "עלתה על ה ד-14". בקיצור - נתפסתי כשעיר לעזאזל, למדתי לחתוך ולא לתת לנהגי מוניות לחתוך אותי כי כשמשתלבים מרוקח לשטרית - זה "אכול או תיאכל". אולי אם הייתי מתנפלת עליה שיש לי ישיבה היא היתה משחררת אותי. בכל מקרה - בבקרים שהשוטרת לא עומדת שם - אין פקק. הפקק קיים רק בימים שהשוטרת נמצאת שם, מסחטת כספים נטו שמעכבת אותי לפחות ב 10 דקות בבוקר בימים שהשוטרות מחליטות לעמוד שם - בושה וכלימה.

../images/Emo24.gif פורש את ידיי לצדדים ו...

מביט בך ב...אין מה לעשות. יש שוטרים ויש שוטרים, יש נהגי מוניות שהם סכנה לציבור ויש נהגי מוניות שהם ברכה לשמם הטוב של ציבור זה. כמו שהעו"ד בפורום אמר: תנסי להמיר את זה לאזהרה. מעבר לזה זה יהיה ביזבוז זמן וכסף.

amazone

New member
עם כל הטענות שיכולות להיות

אני עובדת במוקד עירוני ולפני שבוע היה לי דיון מעמיק עם שוטרת קהילתית בנוגע לאחריות על רכב שהחליט להחנות באמצע המסלול ברחוב דו סטרי ללא שוליים עם נתיב אחד לכל כיוון - הגיעה אליה תלונה שהרכב חונה על הכביש והיא העבירה את זה אליי כיוון שמדובר בעבירת חניה לטיפול הפיקוח העירוני. אני החזרתי את זה אליה כיון שמדובר בחסימת נתיב נסיעה והפרעה לתנועה הסדירה - עבירת תנועה לכל דבר והפיקוח לא מטפל בדברים כאלה [אמנם עד כמה שזכור לי אין הסדר בנוגע לחניה או אי חניה באותו הרחוב אבל מדובר בכביש צר ללא שוליים ומסוכן ביותר - תאונות רבות] היא לא הייתה מוכנה לקבל את זה חזרה בגלל שבשנה האחרונה הם קבלו פקודה שלא לטפל בעברות חניה ושדברים כאלה נמצאים באחריות פיקוח עירוני שירשום קנס. מקסימום היא יכולה לשלוח לרכב ניידת כדי לקרוא לנהג בכריזה אבל לא תתבצע כל פעולת אכיפה. כך שמבחינתם הרכב גם יכול לדומם מנוע באמצע הנתיב - הם לא יאכפו

WiKi

New member
זה לא שווה את הטירחה

אין נקודות ואני אשלם את 250 השקלים, זה לא העניין הכספי... רק העובדה שהיא שחררה את זה שגרם להכל (הנהג שדיבר בנייד בלי דיבורית) כי הוא צעק עליה. זו עבירת התנועה הראשונה שלי בכל השנים שבהן אני נוהגת, אבל זו ממש לא הפעם הראשונה שאני נתקלת בשוטרים שמתייחסים לעבודה שלהם בזלזול ובחוסר אחריות וממש לא הפעם הראשונה שאני נתקלת בשוטרים עילגים וטיפשים. בשביל המשכורת שלה... קשה למצוא מישהו שיעשה את העבודה כמו שצריך. תודה לכולם על התשובות, החכמתי

IgalR

New member
אם השוטרת תעדה את הארוע

או שיש לך לכך שרכב חסם את הנתיב היתי מבקש להשפט. במקרה הכי גרוע זה יעלה לך קצת יותר (במילא אין נקודות) אבל הסיכוי שתזוכי ועברך ישאר ללא רבב שווה את הסיכון.

למעלה