תנוחת שינה עקומה

תנוחת שינה עקומה

הבייבי שלי בת 6.5 חודשים ומזה כחודשיים ישנה על הבטן (בהתחלה ישנה על הגב, אבל מרגע שהתחילה להתהפך אי אפשר היה לעצור אותה ..). בימים האחרונים היא מכניסה את עצמה לתנוחה מאוד מוזרה ואף קצת מעוותת - ישנה על הבטן ולוקחת את הראש חזק אחורה ובחדות הצידה. אני מקווה שזה ברור ... בכל מקרה הלחי לא על המזרון והראש כמעט באוויר. זה נראה מעוות לגמרי, כואב ולא נוח ... אבל היא ישנה שנת ישרים. אני תמיד מזיזה לה את הראש ומניחה אותו בעדינות ישר ולחי על המזרון, לפעמים היא ממשיכה לישון בתנוחה המתוקנת ולפעמים מכניסה את עצמה שוב לתנוחה שלה.. שאלותיי הן - האם זה נורמלי ? האם התנוחה הלא טבעית הזאת יכולה לפגוע לה בהתפתחות ? (בצורה זו צד אחד מקוצר לגמרי בעוד השני פתוח ומתוח לרווחה) האם זה בסדר שאני מתערבת לה בתנוחות שינה או שאם זה נוח לה אז זה בריא וטבעי ?

רותי770

New member
הילד שלי שהוא היפוטוני וגמיש

היה ישן כך אני לא חושבת שתנוחת השינה יכולה לפגוע בהתפתחות, אולי יש לה שרירים גמישים, לה זה נח, אבל לנו זה נראה שלא נח אני כן הייתי מתקנת את תנוחת השינה, לא יודעת להסביר ,

סימפלי שלום

יש תנוחות שינה שונות שחלקן נראות מוזרות . כדאי לוודא שהתנוחה הזו לא נובעת משריר צוואר מקוצר בצד אחד. הייתי בודקת את יכולת התנועה שלה בזמן ערות ואת טווחי התנועה של הראש לכל הכיוונים. בשכיבה על הבטן כדאי לבדוק האם גובה הכתפיים שווה והאם יש יכולת לסובב היטב את הראש לשני הכיוונים

למעלה