תסביך אדיפוס

limori

New member
תסביך אדיפוס

רואי נמצא חזק מאד בתוך התסביך כבר כמעט חודש....אין לי שום בעיה עם זה מלבד העובדה שאני מתכננת לעצמי חופשה של שבוע מחוץ למיאמי...לבדי לבדי. רואי ישאר עם אבא סבא ודוד וגם הנני שלו. אני יודעת שבגיל של חרדת נטישה לא מומלץ לעזוב את התינוק. האם זה נכון לגבי התסביך? האם לדעתכם אני יכולה לנסוע? אני לא רוצה לפגוע בו? הוא מאד קשור אלי , הוא מריח אותי מחבק אותי וחולם עלי בלילות. כל כמה דקות הוא מתקרב אלי נוגע בי מחבק אותי ואפילו נותן לי נשיקה. ואני חייבת לציין שרואי נגעל מנשיקות הוא לא מנשק אף אחד מהיותו קטן, אבל לאחרונה הוא התחיל לנשק אותי. בקיצור לאחר החיבוק הוא שואב קצת חמימות מאמא וחוזר לשחק...ושוב חוזר חלילה... רואי מגיע מחבק מנשק וחוזר לשחק. דיויד (בן זוגי) מאיץ בי לנסוע לחופש ואני פוחדת להשאיר את רואי. וכמובן שדעתכן משפיעה עלי וחשובה לי מאד. אז נו, מה דעתכן?

יונת ש.

New member
רואי יודע שאת נוסעת?

מה הוא אומר על זה? יכול להיות שזה בכלל לא יהיה בעיה מבחינתו. יכול להיות שהוא נורא יהנה להיות עם המשפחה המורחבת.

limori

New member
לא הוא לא יודע

הבעיה היא שהוא ממש לא מוכן להיפרד ממני. היום לדוגמא היתי צריכה ללכת לרופא. אז אמרתי לו שאני הולכת לרופא ואני מייד חוזרת. והוא ממש נלחץ אמא אם תלכי ואני ארצה אותך? אז תתקשר אלי ואני אדבר איתך בטלפון . ואם אני אקבל מכה ואני ארצה שתחבקי אותי? אז סבא יחבק אותך. ואם אני ארצה שתשחקי איתי אז כשאני אחזור אני אשחק איתך ואם ואם ואם בקיצור במשך חצי שעה הוא ישב על הבירכיים שלי חיבק אותי חזק וניסה לשכנע אותי להישאר או לקחת אותי איתי. בדרך כלל אני נשברת ולוקחת אותו איתי אבל הפעם החלטתי לא לוותר. ושכנעתי אותו לתת לי ללכת ושנפרד עם חיוך ולא בבכי והוא לבסוף נשבר. בתנאי שאני אחזור מהר. כשחזרתי הוא התנפל עלי בנשיקות וחיבוקים כאילו נפרדנו לשנה. והוא ביקש ממני לא ללכת לרופא יותר..... הלואי ודיויד (בן זוגי) היה מתגעגע אלי ככה (-: אני יודעת שאני צריכה ללכת ולעזוב אותו ואני יודעת שהוא נשאר ב``ידיים טובות``...אבל איפה שהוא בתוך תוכי קשה לי לעזוב אותו. דיויד טוען שלילד אין תסביך אדיפוס כ``כ חזק כמו שלאמא יש תסביך של פרידה מהילד. (-: יונת, מה את אומרת? to go or not to go?

יונת ש.

New member
אם את שואלת ככה...

אז אני ממש לא יכולה לענות. אף אחד אחר לא יוכל להגיד לך מה ``נכון`` לעשות. זה לא רק כי את מכירה הכי טוב את המצב, אלא גם כי אין כאן באמת ענין של ``נכון`` ו``לא נכון``. באופן בסיסי ביותר השאלה היא מה את _רוצה_. את מעדיפה לנסוע עכשיו או להישאר עם רואי? (תזכרי שכל התשובות נכונות באותה מידה.)

נעה גל

New member
תשובה אינטואיטיבית - את צריכה לנסוע

גם בגלל שאני יודעת כמה את צריכה את החופשה הזו, וגם בגלל שרואי כבר ילד גדול ואינטליגנטי שיכול להבין שאימא נוסעת והיא תחזור. תעשי עליו עבודת הכנה, תכיני לו הפתעות (לא חייב מתנות אפשר גם מכתבים עם תמונה שלך וכל מיני סיפורים וכו`) לכל יום, ותתקשרי אליו כל יום. תהני בחופשה ותחזרי רעננה. סביר להניח שתסביך אדיפוס יחלוף מהר, אבל מה יקרה אם לא? מה יקרה אם רואי ישאר בתוך זה שנתיים? - אז לא תסעי שנתיים? זה לא אותו מקרה כמו תינוק קטן...

michal@gal

Active member
מנהל
בטח שלנסוע

אספר לך סיפור קטן מהניסיון שלי. אצלנו אופיר מאד קשור אלי, הרבה יותר מאשר הבנות היו קשורות אלי בגילו. כשאנחנו מבקרים את אמא שלי (שעליה הבנות שלי משוגעות) הוא בקושי מתיחס אליה. לפני חודש יצאנו לחופש ל-4 ימים, רק אני ובן זוגי, ואמא שלי השגיחה על הילדים. כמובן שמאד חששתי איך אופיר יגיב לענין, וכל החופשה דאגתי מה היה. כשחזרנו הסתבר שלא היו שום סיבה לחשש. אופיר הבין מהר מאד מה קורה, לא חיפש אותי בכלל, אלא נצמד אל אמא שלי. פשוט מצא לעצמו תחליף.

mom&shaked

New member
אני הייתי נוסעת, אבל משתדלת לעשות

פרינסיעה לפני. לנסות להיפרד ממנו לפני הנסיעה בהדרגה לזמן ממושך (אך קצר יותר מהחופשה) אולי אפילו לחזור על העלמויות כמו דוגמאת היציאה לרופא אפילו לתקופות ממושכות יותר על מנת שיתרגל למצב שאת לא נמצאת. אני יודעת כמה שזה קשה לעזוב ילד שכ``כ רגיל לאחד ההורים או לשניהם אפילו כשהוא נשאר בידים טובות. אנחנו נסענו לפלורידה בסה``כ לארבעה ימים והשארנו את שקד אצל הסבתא (הייתי בטוחה שהוא יבכה כל היום ``אמא/אבא`` וכמובן שלא כך היה. ביום הראשון התקשרתי כל שעה לבדוק שהכל בסדר עד שהבנתי שאסור לי לעשות את זה...ואז עברתי לטלפונים פעמיים ביום (בוקר וערב). המלצתי היא לנסוע, אבל לפני הנסיעה לנסות לתת לו להתרגל לרעיון שאת לא תמיד נמצאת. חופשה נעימה!

אולי תתני לו למצוא פתרונות בעמצו

מה שתארת לפני התור לרופא - לעשות אותו דבר, רק שהוא יתן פתרונות לשאלות שהוא מציג. את כמובן יכולה לעזור לו, אבל המטרה היא שזה יבוא ממנו, ואז הוא ירגיש (הכל בתיאוריה כמובן...) שאם הוא יכול למצוא פתרון אז הוא יכול לדאוג לעצמו ולהיות אחראי, כאלה. ובטח שתצאי לחופשה, אדיפוס לא יברח לשום מקום

למעלה