תסמונת "סיוגרן".

salsa17

New member
תסמונת "סיוגרן".

לפני כשנה ורבע אובחנתי כחולת "סיוגרן"-בצורה ראשונית (לאחר כשש שנים של אבחנות מוטעות שנטו לכיוון "לופוס". כרגע אומנם המחלה מופיעה בצורה הכי קלה שלה,ומספיק לי לקחת שניים או שלושה כדורים ביום (ואפילו פחות),אך שאלתי היא: 1)מהם סיבוכי המחלה(חלקם ידועים לי),ומה שכיחות הופעתם - כוונתי היא:האם אני צריכה לדאוג או שיש מצבים שאין הרעה במצב- בתסמונת זו. 2)מה השפעתה של התסמונת על הריון,לידה,ועל העובר? 3)החלק העיקרי,שהיה קשה לי מאוד לקבל בהתחלה,זה ההתמודדות עם המחלה; למרות שהרופאים אומרים לי שאיני צריכה לדאוג וכו',איתם קשה לי לדון בנושא זה,אלא רק בנושאים הרפואיים הספציפיים; איך אפשר לא לחשוב על המחלה,כשלפתע מבחורה צעירה ובריאה-יחסית,נהפכתי ל"חולה" שזקוקה להיות כל הזמן במעקב רפואי,ולקחת תרופות אופן קבוע (בעלות תופעות-לוואי,שאת חלקן רואים באופן חיצוני,כמו:ההזעה). מצטערת על ה"מגילה" הארוכה שרשמתי לך,ואודה לך מאוד על תשובה לשאלות אלו

תסמונת סיוגרן

הביטוים העיקרים של תסמונת סיוגרן הם יובש בעיניים ובפה- לעיתים מופיעים כאבי מפרקים ועייפות- ברוב המקרים המחלה מסתכמת בסימפטומים אלה- קיים מגוון של ביטויים קלינים אחרים אפשרים אך הם נדירים. אם את סובלת 6 שנים ממחלה קלה, יש סיכויים טובים שכך זה ישאר בהמשך- הריון עלול לגרום להתלקחות המחלה בכשליש מן המקרים ותצטרכי להיות במעקב צמוד יותר במהלך ההריון - כמו כן חשוב מאד לבדוק האם נמצאים בדם נוגדנים לRO וLA אשר מופיעים בכ60 % מחולי סיוגרן- המצאות של נוגדנים אלה בדם מחייבים מעקב צמוד אחרי התפתחות העובר מן ההבט הלבבי אם כי סבוך זה קורה רק בכ2 % מהאמאות הנושאות את הנוגדן. אני מסכימה אתך שקשה לקבל את העובדה שבחורה צעירה זקוקה למעקב ואולי טיפול לאורך זמן אך יחד עם זאת, יש סיכויים טובים מאד שהמחלה תשאר קלה ולא תפריע מהותית לחייך- חשוב להשאר אופטימי!

salsa17

New member
לד"ר אלקיים.

תודה-רבה על תשובתך,פורום של ראומטולוגיה זה רעיון מעולה,כיוון שזה עוזר מאוד שאפשר לקבל תשובות מקצועיות מחוץ למסגרת הרפואית,ובזמן קצר יותר. רק לפני כשבוע נוכחתי שיש פורום גם בראומטולוגיה. דבר נוסף שחשוב לי לדעת זה: האם זה מסוכן לחולי סיוגרן לעבור ניתוח שאיבת-שומן? במיוחד עם יש לי גם "תסמונת רנו",כיוון שהבנתי שטמפרטורת הגוף יורדת מאוד בניתוח כזה,ושיש סיכונים נוספים.

ניתוח שאיבת שומן

קשה לענות בצורה חד משמעית- אכן החשיפה לקור לא מומלצת עקב חשש לכיווץ כלי דם- יתכן ויהיו יותר קשיים בריפוי הפצע אם את מקבלת טיפול המדכא את המערכת החיסונית , יש סיכון יתר לזיהום אין מניעה מוחלטת מלבצע את הניתוח אך רצוי לשקול אותו היטב

salsa17

New member
לד"ר אלקיים - בנוגע לשאיבת שומן.

תודה על תשובותייך המהירות,וסליחה על השאלות המרובות,אך חשוב לי לדעת האם "סאלאגן" זה טיפול שמדכא את המערכת החיסונית? איזה סוג של טיפול שמדכא את המערכת החיסונית? בתודה מראש, ושוב- סליחה על ה"נדנוד".

למעלה