תפריט הקיצורים גרסה 2.06

• פותח הנושא AO
  • פורסם בתאריך

AO

New member
תפריט הקיצורים גרסה 2.06

תפריט הקיצורים גרסה 2.06 תיקנתי (אני מקווה) את התקלות שקשורות לסרגל הכלים למרות שלא את כולם היצלחתי לשחזר אצלי. הוספתי אפשרות ל UNDO בחלק גדול מהקיצורים. באפשרות לבחור גיליון או גיליונות להדפסה נוספה האופציה לבחור גם בתרשימים. הוספתי אופציות של עיצוב מותנה. נוספה קטגוריה חדשה בשם שיכפול: אפשר לשכפל את השורה או הטור שעליהם אתם עומדים - לא צריך לבחור קודם את השורה או את הטור . אפשר להעתיק נוסחה למקום אחר – המיוחד באופציה הזו שהיא מאפשרת להעתיק נוסחה מתא אחד לתא אחר כך שגם גם אם לא סימנתם את ההפניות בתוך הנוסחה ב$ הנוסחה תועתק אם אותם הפניות בדיוק ולא באופן יחסי לתזוזה. שיכפול הגיליון הנוכחי לתוך קובץ אחר סגור – האופציה הזו תעתיק את הגיליון שבו אתם נמצאים אל קובץ סגור. אם הקובץ כבר פתוח אז תתבצע העתקה בלבד והקובץ (קובץ היעד) לא ישמר ולא ייסגר. השימוש באופציה הזו משתלם אם מידי פעם אתם מעדכנים את הנתונים בקובץ הסגור עם הנתונים מהקובץ הנוכחי - לא כדאי להשתמש באופציה זו אם מדובר בעדכון חד פעמי. השימוש באופציה זו מצריך הכנה קצרה לפני השימוש הראשון: - לפתוח את הקובץ הסגור. - לעמוד בגיליון שאליו יישלחו הנתונים בתא כלשהו -מסרגל הקיצורים שלי בקטגוריה נוסחאות לבחור בנוסחה שרושמת את שם הקובץ והנתיב המלא שלו. - להעתיק את תוצאת הנוסחה ולהדביק את התוצאה (רק את הערך לא הנוסחה) בגיליון שממנו תרצו לשלוח את הנתונים – בתא כלשהו. - אפשר עכשיו לסגור את הקובץ "הסגור" – אין צורך לשמור את הנוסחה שכתבתם בו. - בגיליון שממנו אתם רוצים להעתיק יש לעמוד על התא שמכיל את השם והנתיב המלא של הקובץ הסגור ולבחור מהקטגוריה "שיכפול" את האפשרות של העתקת גיליון... הקובץ הסגור יפתח, כל הגיליון הנוכחי יועתק אליו, הוא ישמר וייסגר (אתם לא תיראו כלום). אם הקובץ היה כבר פתוח תתקבל הודעה שהוא פתוח וההעתקה תבוצע אבל הקובץ לא ישמר ולא ייסגר. יש לשמור את הכתובת של הקובץ הסגור בתא כלשהו בגיליון השולח על מנת שתוכלו לעשות בה שימוש חוזר בפעמים הבאות. בפעמים הבאות צריך רק לעמוד על התא שבו רשומה הכתובת ולהפעיל את הקיצור. את המסמך המעודכן עם כל ההסברים לסרגל הקיצורים אני אשלח לפורום בימים הקרובים. שלבי ההתקנה למי שלא מכיר או לא זוכר: משנים את סיומת הקובץ מ doc ל zip ופותחים את הזיפ. שומרים את אחד מקובצי ה – xla במקום כלשהו בדיסק שלכם (h=עברית, e=אנגלית) באקסל בתפריט כלים/תוספות- אם התקנתם גרסה קודמת מבטלים את הסימון על ידה. בעזרת לחצן "עיון" מאתרים את הקובץ xla במקום ששמרתם אותו. מאשרים. עונים על כל השאלות בכן. לא לשכוח – התפריט מוצג אוטומטית עם ההתקנה אבל הסרגל אינו מוצג אוטומטית- אפשר לבחור אותו מרשימת הסרגלים ואז הוא יוצג במלואו (אבל יעלם בכל פעם שתסגרו את אקסל ותיפתחו מחדש) דרך אחרת היא ליצור לעצמכם סרגל מותאם אישית שאליו תיגררו רק אייקונים שמעניינים אתכם מהסרגל שלי. אלון

AO

New member
תיקון טעות

בקובץ הקודם נעלמה אחת האופציות רצ"ב התיקון

AO

New member
איך הלך עם ה UNDO ?

אחרי שהבנתי אותו קלטתי שהוא לא הכי מתוחכם, אבל זה מה יש בינתיים. אם תשמע על שיטה טובה יותר תעדכן. אלון

צבתות

New member
אגב...

הזכרת מקודם עיצוב מותנה. ראיתי באקסל שיש אפשרות להגדיר עיצוב בהתאם לתוכן התא. אבל יש אפשרות גם להגדיר עיצוב לפי תוכן תא אחד? למשל אצלי בטבלה, בימי שבת. אז עשיתי כשתוכן התא בטור "יום" הוא "ש" אז שיקבל עיצוב מסויים, אבל אני רוצה שאותו עיצוב תקבל כל השורה בטבלה. הצלחתי לעשות את זה רק עם מאקרו שעובר ובודק מתי כתוב "ש" ומשנה את העיצוב בהתאם. אתה מכיר משהו פשוט יותר? וכל הכבוד על ההשקעה בגירסה החדשה!

צבתות

New member
גדול! ושאלת המשך...

יש לי רשימה שהוספתי, שהולכת ככה: "א,ב,ג,ד,ה,ו,ש". בטבלה שבניתי, עשיתי שהמשתמש מכניס את היום עבור הראשון לחודש, נגיד יום א´, לוחץ על כפתור שמפעיל מאקרו שמשלים את שאר הימים בחודש לפי הרשימה. אז השאלה שלי היא: א. יש אפשרות להשלים את זה באמצעות נוסחה, ולא מאקרו? ב. יש אפשרות לשלב איכשהו את לוח השנה ככה שלכל קובץ (וטבלה) יהיה מוגדר חודש ושנה, והמחשב ידע אוטומטית אם הראשון לחודש יוצא יום א´, ב´, וכו´?

AO

New member
weekday

הפונקציה weekday מחזירה את היום בשבוע של התאריך (התוצאה היא סיפרה בין 1 ל 7) תכתוב את הפונקציה ואז תשנה את הפורמט של התא ל DDDD כדי לקבל את שם היום במקום סיפרה. אלון

תודה אלון...אני מחפש...../images/Emo43.gif

דרך להעלות את הקבצים ל"מאמרי הפורום" כי קובץ doc אפשר אבל קובץ נלווה עוד לא... הרבה בריאות
אמנון מרגלית

AO

New member
לא נורא - בינתיים אני משפר

לא קיבלתי הצעות רבות לחידושים בזמן האחרון אז בינתיים אלה התיקונים שעשיתי: באופציה למיספור אוטומטי - אם נבחר תא בודד המיספור רץ אוטומטית לאורך כל השורות של הטבלה הצמודה. אם נבחר טווח שיש בו יותר מתא אחד אז כמו קודם המיספור רץ רק על הטווח שניבחר. עברתי על כל המאקרואים שקשורים לעיצוב מותנה ושיפרתי אותם (התוצאה נשארת ללא שינוי) רק שהם רצים הרבה יותר מהר. ושוב מצאתי באג קטן - ותיקנתי אותו. מחכה להצעות נוספות כדי להוציא את גירסה 2.07 אלון

AO

New member
לא נורא - בינתיים אני משפר

לא קיבלתי הצעות רבות לחידושים בזמן האחרון אז בינתיים אלה התיקונים שעשיתי: באופציה למיספור אוטומטי - אם נבחר תא בודד המיספור רץ אוטומטית לאורך כל השורות של הטבלה הצמודה. אם נבחר טווח שיש בו יותר מתא אחד אז כמו קודם המיספור רץ רק על הטווח שניבחר. עברתי על כל המאקרואים שקשורים לעיצוב מותנה ושיפרתי אותם (התוצאה נשארת ללא שינוי) רק שהם רצים הרבה יותר מהר. ושוב מצאתי באג קטן - ותיקנתי אותו. מחכה להצעות נוספות כדי להוציא את גירסה 2.07 אלון

למעלה