תקליט שבור

Slow Sprinter

New member
תקליט שבור

הבעיה שלי היא בודאי הבעיה של רוב בני הנוער, בארץ לפחות... לשמחתי עם ההורים אני דווקא ממש מסתדר, והבעיה היא עבודה.. אני בן 18, וכבן 18 אני מסודר לא רע.. עבדתי תקופה ארוכה, ובבעלותי רכב שקצת קשה לי להחזיק, אבל להיפטר ממנו כרגע זה לא אופציה... בעבר עבדתי בהפצת פירסומת (בגיל 15), לאחר מכן במחסן ספרים, ובשנה האחרונה בדבר שאני שונא יותר מכל - מלצרות... אני פשוט לא סובל למלצר! הלכתי לשם רק מהסיבה שלא הייתה לי אפשרות טובה יותר.. הכסף במלצרות הוא לא רע, אבל הבעיה במקום שאני עובד בו היא שהם לא משלמים בזמן... למעשה הם מעקבים את המשכורת בחודשיים ואף יותר, ואין כרגע גוף שיעזור לי בתביעה נגדם... כבר היו נגדם כל כך הרבה תלונות שאף אחד לא רוצה להתעסק בזה יותר... במילים אחרות חבל על הזמן - שום צעדים לא גורמים להם לשלם מהר יותר.... אבל זאת בדיוק הבעיה, את הכסף שלי אני צריך עכשיו, ומהסיבה של עיקובי המשכורת קשה לי לצאת מהמינוס, ובימים אלו אני מגרד את קרקעית חשבון הבנק שלי.. חשוב לציין שאני בעתודה טכנולוגית, ואני לומד בכיתה י"ד... אולי הייתי ממשיך לעבוד במלצרות כרגיל, אבל צץ משהו ששינה את השגרה שלי, טירונות... נשלחתי לעשות טירונות הקיץ, ורק אתמול יצאתי משם... עם חזרתי מהטירונות תכננתי למצוא עבודה חדשה, כנראה בתחום המלצרות, אבל עכשיו אני מרגיש שאין לי שום חשק להמשיך בתחום ואני מחפש עבודה אחרת.. בעיקרון ישנם תחומים שמעניינים אותי יותר - עבודות הרכבה, נהיגה, חשמל (שזה גם המקצוע שלי).. אבל הבעיה שאני לא מצליח למצוא שום דבר... נכון שרק התחלתי ועבר רק יום, אבל אני פשוט לא יודע מאיפה להתחיל לחפש ולמה כדאי לשים לב.. אם יש לכם עצות, קישורים, או משהו שיעזור לי - אשמח מאוד.

dgrwkl1

New member
בגיל 18 ואתה במינוס בבנק???????

אלוהים ישמור. עוד אין לך זוגיות עוד לא התחתנת עוד לא הבאת ילדים לעולם ואתה כבר "מגרד" את המינוס בבנק?? מה יהיה שתגיע לגיל 25 למשל?? לי נראה שאתה תהיה כמו אותם אלה שצריכים להפגין מול משרד האוצר או לשבת בכיכר הלחם. כי אם בגיל כזה אתה כבר במינוס ובקושי יכול להתקיים,מה יהיה בגיל מאוחר יותר..שאני מניח שתתחתן,תביא ילדים ומן הסתם תצטרך לפרנס לא רק את עצמך. אז אני מציע לך אפילו לחזור לבית של ההורים (או שאולי אתה גר שם כבר.ואז זה עוד יותר לא מובן לי איך אתה במינוס) ולהתחיל להחיות את חשבון הבנק שלך. בגיל 18 לא צריך להיות במינוס!!! ולו הקטן ביותר. בגיל 18?????????. אלוהים ישמור

goldy

New member
יש משהו שאתה צריך להבין

יוצא הפורום נוער שכתב הודעה שאינה קשורה לפורום, לוקה בבעיה נפוצה למדיי: הוא לא יודע לנהל את ענייניו הפיננסים (כספיים). מבחינתו הבנק נותן לו כסף, הוא יבזבז אותו עד האגורה האחרונה (על שטויות) ואז יתבכיין שאין לו.

dgrwkl1

New member
נו בדיוק גולדי...על זה אני מדבר

ישנם בני נוער שישר חושבים רק על איך לעזוב את הבית. לא משנה שאין להם גרוש על התחת. הם חושבים שבגיל 18 או 21 להיות במינוס בבנק זו גדולה או חוכמה. זו שיא הטיפשות. ואחרי זה עוד בוכים למה יש עניים במדינה הזו שלנו. ואנחנו,בעלי העסקים,בעלי המשפחות,הזוגות הצעירים,האנשים השפויים במדינה הזו--שלפעמים גם ויתרו על דברים (שכירות בגיל 18-מותרות??? כן או לא...) צריכים לפרנס גם את אלה. נו,מה לעשות. זוהי מדינתינו.

kiticat

New member
אני גם מאלו שלא מבינים.

כשעדין חיים בבית, הכי קל לחסוך כסף! יש לא מעט אנשים שרוצים לצאת לטיול או ללמוד ובשביל לצמצם הוצאות חיים אצל אבאמא. ראבק! אפשר להסתדר מצויין עם עבדות מינימום, כשחיים בבית. ברור שכשיוצאים כל הזמן ומבזבזים כמויות אדירות של כסף על בילויים קשה יותר לחסוך... כל אחד עושה את הבחירות שלו. ולמרות שאוטו זה כיף ונוח, אם אין כסף- עדיף לוותר עליו.

Slow Sprinter

New member
אני אפרט...

חסכתי בכל הפירוט, אבל נסחפתם לכיוון שהוא רחוק מלהיות אמיתי... ככה: רכב מאוד חשוב לי כרגע, לכן לא בא בחשבון להיפטר ממנו... כדי להחזיק רכב כפי שאתם יודעים צריך תקציב חודשי מסוים... כשהתחלתי לעבוד אני מוכן לעבוד, ואני רוצה לעבוד, ואני לא מבקש מאף אחד שיביא לי כסף, ואני לא מתכוון להביא ילדים לעולם לפני שאני אהיה מבוסס... יש לי קצת שכל, ממש טיפה, אבל מספיק כדי לא להביא ילדים לעולם ולא לעבור לגור לבד וכו', לפני שאני באמת מוכן לזה.. אז לא צריך לפת- לא קיבלתי משכורת בזמן, לכן נאלצתי להיכנס למינוס כדי להחזיק את הרכב, ואח"כ כל משכורת שהגיעה החזירה אותי ל-0... ככה נתקעתי עם מינוס... כדי לצאת ממנו כל מה שאני צריך זה עבודה חדשה - וזאת בדיוק הבעיה - אין לי כזאת כרגע.. ברוב המקומות מחפשים אנשים אחרי צבא וזה פשוט מתסכל... במילים אחרות המצב הוא זמני לחלוטין, רק בגלל שנדפקתי בעבודה, ולא בגלל שאני לא יודע לנהל את הכספים שלי... אני גר עם ההורים, ואני משתדל לא להשתמש בכסף שלהם, כלומר הם מכסים רק חלק מההוצאות שלי כמו לימודים במכללה למשל, שגם את זה אני רוצה להחזיר במידה והמצב שלי יתייצב.. וח את הפה הגדול שלכם ולהתחיל לקטר בצורה מלוכלכת שכזאת - ואם תשימו לב, זה בדיוק מה שעשיתם... כן - זה רע שאני במינוס, כן, זה לא צריך להיות - אבל זה המצב, ואפשר לומר שהוא לא היה בשליטתי אלא פשוט נדפקתי, ונדפקתי על ידי המערכת, הביורוקרטיה והחוקים המטומטמים במדינה הזאת שמאפשרים למעסיק לא לשלם לעובדים שלו... למרות הכל, המינוס שלי הוא לא כזה אסון.. בעצם לא ביקשתי הטפות, למרות שאני מודה גם עליהן, ברצינות, אבל הכוונה לפתרון תיהיה יעילה יותר, אם יש למישהו... תודה.

Slow Sprinter

New member
לעזאזל, תיקון טעויות.. להתייחס לפה.

כנראה ש-4 בבוקר זה לא שעה מתאימה לכתיבה... בכל מקרה, אני מסביר הכל בקצרה - בהתחלה לא קיבלתי משכורת חודשיים, אני חייב להחזיק רכב, ורק העבודה ההיא התאימה לי באותו זמן - לכן נכנסתי למינוס, כי להחזיק רכב עולה כסף... ככה ייצא שבמקום לשאוב מהפלוס, שאבתי חודשיים מהמינוס... אח"כ כל משכורת שנכנסה החזירה אותי ל-0 במקום לפלוס, וזאת הסיבה שיש לי מינוס בעצם... עבודה נורמלית תפתור את זה, אבל כרגע אין לי, זה בעצם מה שבאתי בשבילו לכאן... חוץ מזה, אני לא מחפש לעזוב את ההורים, לשכור דירה, להביא ילדים ולגרום לכם לשלם לי אח"כ כי אני עני... אני פשוט משתדל לחסוך להורים שלי בהוצאות עליי, ובערך מגיל 15 אני משתדל לשלם על כל מה שאני יכול לבד, אם זה סיפרי לימוד, כרטיסיות, עכשיו רכב, בילויים, בגדים... כרגע נקלעתי למצב לא טוב, והיום יש לי מינוס של קצת פחות מ-1000 ש"ח... בחודש הבא אני אקבל משכורת צבאית אחת (טירונות עתודאים) ועוד משכורת קטנה מאוד מהמלון, כי עבדתי רק יום אחד (ומדובר על 300 ש"ח)... בצורה כזאת אני אצמצם את המינוס שלי לכ-500 ש"ח (כי בדרך אני אצטרך להוציא קצת על דלק)... לכן האסון הוא לא גדול, ואם אני אמצא עבודה בקרוב, הרי שהמינוס יהיה היסטוריה... המצב ברור?

akapulko2020

New member
כמה דברים

מהיכרות עם תלמידי י"ג י"ד ,אף אחד לא שש מדי לקחת אותם לעבודה במקצוע,או בעצם לכל עבודה ,במהלך הלימודים-כי זה לימודים שהם די משרה מלאה וזאת בעיה.(ולמקצוע שלך אתה עוד לא מוסמך...) אנשי י"ג שאני מכירה עבדו בשמירה-כי אחרי הטירונות אתה כבר יכול לעבוד בזה,לא במקומות שדורשים יוצאי יחידות קרביות וכאלה,אבל במקומות שדורשים בוגרי צבא -לפחות לפני כמה שנים היו מקבלים לא רע בוגרי טירונות שהם תלמידי י"ג,לכמה משמרות בשבוע-זה שכר מינימום,אך עדיף מכלום... חוצמזה יש מקומות שמעוניינים בהעסקת סטודנטים ויכול להיות שיתאימו לך ,בדוק באתר הזה וגם ב"סטודנטים" בוואללה יש קצת הצעות עבודה של משרה חלקית . בתור אחד שלומד חשמל אתה יכול לנסות לעבוד במוסכים ,בקטע של חשמלאות רכב והתקנות-אני יודעת שזה לא מה שלמדת,ובכל זאת,ידע טכנולוגי יש לנצל. כדאי לך גם להסתכל בדרושים של עיתוני הסופ"ש וימי שלישי נדמה ךי ,לכל מיני הצעות של משרה חלקית-החל ממקצועי ועד כל מיני. מה עם שיעורים פרטיים? במתמטיקה ,או במקצוע שלמדת -לתלמידי י"א או י"ב? יש מבחני מעבר הרי בסוף הקיץ,אז לדעתי זה יכול להיות רעיון לא רע עכשיו

kiticat

New member
מצאיות ורצונות לחוד.

כיוון שהבנתי מההודעות המבולבלות שלך, אתה חייב להחזיק רכב. למה? מה הסיבה? הנוחות? הרבה אנשים בלי רכב, ונכון שאין את הנוחות, אבל כפי שאני זוכרת ואומרת- לפעמים בשביל להסתדר בחיים צריך לוותר על נוחות. וחוץ מזה, כפי שמישהו ציין, אף אחד לא ממהר לקחת לעבודה מישהו שעסוק או תכף יעלם לו.... מה לעשות, כולנו היינו רוצים עבודות טובות ומכניסות.

Slow Sprinter

New member
למה אני מחיזק רכב..

קודם כל - חשוב שיהיה רכב במשפחה.. למען האמת, יש לנו כבר רכב אחד, של ההורים, אבל הוא בשימוש לעבודה, ולכן 95% מהזמן הוא לא נמצא כאן... וצריך לעשות הרבה עיניינים משפחתיים שדורשים רכב - אם זה לנסוע לאנשהו, לעשות קניות ועוד הרבה דברים אחרים... בעצם, אני חושב שזה מיותר להתחיל לשכנע אתכם שרכב למשפחה מודרנית זה דבר חיוני... בנוסף לכך אני צריך לנסוע בכל יום ללימודים, או לעבודה, שכרגע אין לי, אבל עבדתי כבר במקומות שונים שדרשו ממני נסיעה ביותר מאוטובוס אחד וכו', וגם לקום ב-4 בבוקר כדי להספיק, וגם אז הייתי מאחר בגלל אותם אוטובוסים.. אני גם רוצה לעבוד עם הרכב בקרוב, ויש עוד אלף ואחת סיבות שנשקלו לפני הקניה, והיא לא נעשתה סתם, רק בגלל שבא לי לחיות בסטייל... הרכב הראשון שקניתי דרך אגב, עלה 3,000 ש"ח, והייתי ממשיך לנסוע בו גם היום לולא אחי ריסק אותו... כיום יש לי רכב יקר יותר, מאותה הסיבה שהיה נחוץ רכב שני למשפחה, ולכן הזדקקתי למזגן, תא מטען גדול יותר, נפח מנוע 1400 במקום 1000 וכו'...

kiticat

New member
אני מצטערת

אבל עם כל המשפחה משתמשת באוטו, מן הסתם שלא תהיה היחיד שלוקח על עצמו את הנטל הכלכלי שהוא די עצום

ailag

New member
הערה קטנה

למיטב ידיעתי, מקום עבודה אמור לממן לך הוצאות נסיעה. למרות שאת זה שקמת ב-4 קשה לתקן.. מהחשבונות של האוטו שלי מהשנים האחרונות (משהו כמו חצי מהחסכונות מהקבע!) אני יכולה להמליץ -- אם האוטו למשפחה, שההורים ישלמו. נסה לראות כמה אפשר להסתדר בלי. לפחות אתה עדיין לא יוצא מהבית ..
(היית רואה את המינוס מתנפח למימדים בלתי ניתנים לתפיסה) עבודה מומלץ להשיג לחופשים, במיוחד כשאתה מתחיל ללמוד, כלומר לא ממש יודע איך זה יהיה וכמה זמן פנוי תצטרך.

Slow Sprinter

New member
אני יודע בדיוק כמה זמן יהיה לי..

בתרימסטר הראשון של י"ד למדנו רק 3 ימים בשבוע, אך אני יודע בוודאות שיוסיפו לנו עוד יום... כאשר בכל יום אנחנו לומדים עד 14:00, מה שאומר שמ-15:00 נגיד אני יכול לעבוד, ובימים הפנויים בכל שעות היום... בצורה כזאת יוצא שאני יכול לעבוד די הרבה... באשר לשאר הדברים - כרגע ייצא ככה שלהורים יש מעט מאוד כסף, מסיבות כאלו ואחרות, וכרגע הם לא יכולים לעזור לי, ואפילו להיפך, אני רוצה לעזור להם... מידי פעם, בתקופות מסוימות הם עוזרים לי, אבל רוב הזמן אני סוחב את זה לבד... כל זה יכול להיפתר בקלות בעזרת עבודה.. במקרה הגרוע אני אלך לעבוד במקום שאני לא כל כך רוצה, אבל כרגע אני מנסה למצוא משהו יחסית מעניין, ולא יוצא לי...

xslf

New member
טיפים פיננסיים

אני לא יכולה ממש לעזור בעניני עבודה- מאוד קשה למצוא אחת כיום. אבל בכל זאת, כמה טיפים מנסיוני: * תבדוק אם אתה יכול לקבל הלוואה מחברת האשראי לכיסוי האובר, וכמה זה יעלה לך. יש סיכוי טוב שהריבית שתשלם לחברת האשראי תהיה קטנה יותר ממה שאתה משלם כיום על האובר, דבר שיחסוך לך כסף ויקל עליך את ההחזרים (בכלל, משיכת יתר זו ההלוואה הכי יקרה בשוק. אישית, פשוט נתתי הוראה לבנק לא לאפשר לי להכנס למשיכת יתר. זה פשוט לא משתלם) * אחרי שתהיה לך עבודה, ותגמור להחזיר את ההלוואות שלך (משיכת יתר/הלוואה מחברת האשראי) תקפיד לשים כל חודש (או מתי שאתה יכול) סכום מסויים בצד, בו אתה לא נוגע! הכסף הזה יהיה לך רשת ביטחון, למקרה ששוב תקלע למצב כזה של אי תשלום בזמן מהמעסיק או הוצאת חירום ממשית. * כדאי להמנע כמה שיותר מקנייה בתשלומים. כך הרבה יותר קשה לעקוב לאן נעלם הכסף מצד אחד, ומצד שני אנחנו בעצם "בונים" על כסף שאין לנו. אם אי אפשר לקנות בתשלום אחד, כדאי לדחות את הקנייה. * כדאי לסדר עם חברת האשראי, שתשלום כרטיס האשראי ירד כמה ימים אחרי כניסת המשכורת. לי למשל, משלמים בדרך כלל עד העשירי, כך שהגדרתי לחברת האשראי שהתשלום ירד לי מהחשבון ב- 15. זה יכסה אותך למקרה של עיכוב קל במשכורת. * עדיף למשוך כסף בכרטיס האשראי ולא בכספומט- בכספומט כל משיכה היא שורה בחשבון עליה משלמים. עם כרטיס האשראי כל המשיכות הן שורה אחת בחשבון- כך שבקלות חסכנו כסף. * אם יש סכום בחשבון העו"ש, כדאי לסגור אותו בפק"מ או פח"ק בתזמון כדי שהוא ישתחרר יום לפני שיורד החשבון של כרטיס האשראי. כך נרוויח מעט ריבית על הכסף שלנו. כמובן צריך להקפיד שבחשבון ישאר מספיק כסף לדברים שלא יורדים מכרטיס האשראי- צ'קים, הוראות קבע וכו'.

akapulko2020

New member
מה כוונתך

ב"הוצאת כסף עם כרטיס האשראי"
אם משתמשים בו ככספומט,הוצאת הכסף מופיעה כפעולה בחשבון(כלומר שורה) ,על פי ניסיוני. אשמח אם תסבירי איך אפשר לחסוך את השורות הנ"ל

xslf

New member
מנסיוני

שימוש בכרטיס האשראי ככספומט גורם לרישום שורה בחשבון של האשראי, אבל לא בחשבון של העו"ש.

akapulko2020

New member
כלומר

את מושכת כרגיל מכספומט רגיל וזה לא מופיע אחר כך בתמצית חשבון אלא רק בפירוט של כרטיס האשראי
(מצטערת על הפירוט ע"פ צעדים ,רק רוצה לוודא
) באיזה בנק את
אנסה לראות אם זה עובד גם אצלי,אם כי נראה לי שלא (לצערי)

למעלה