תקראו היטב

תקראו היטב

שלום חברים יקרים להלן סיפורי האישי:מעשה שהיה כך היה... מאז ומתמיד מסיבה לא ממש ברורה ,רציתי לעזוב את בית הוריי (שמעולם לא הציקו לי,מנעו ממני פרטיות,או כל דבר אחר כגון מכונית,כסף,אוכל,וכ"ו) רק אחרי שעזבתי את הבית בגיל 21 ראיתי שהחיים לבד בתל אביב הם לא זוהרים כפי שחשבתי... אז נכון יש פרטיות,ויש עצמאות,ובאים חברים ופתאום אפשר להרוס את הבית ואף אחד לא יכעס...אבל חברים יקרים,אבל...כל זה עולה כ"כ הרבה כסף!!!!!!!שמחיסכון שחסכתי שנה לקראת המעבר כבר לא נשאר לי כלום..אז נכון אתה יכולים להגיד שבגלל חישוב מוטעה מצידי נכנסתי לחובות כאלה ואחרים.אבל בנאדם גם רוצה להנות ולקנות לעצמו דברים מדי חודש.. כרגע אני עדיין גרה בדירה שלי בתל אביב עם שותף מקסים (לפחות בזה לא טעיתי..) אך שיגמר החוזה נראה לי שאני אחזור הביתה אחסוך לפחות 30 אלף שקל שיכלו להיות 60 אם לא הייתי ממהרת לעזוב... בשורה התחתונה..כולם אמרו לי שאם טוב לי בבית אסור לי לעזוב וכדי לי "לנצל" את טוב ליבם של הוריי שאין להם שום בעיה שאני אשאר בבית (כמו כן שסיפרתי לאימי על המעבר חזרה הביתה ,היא היתה מאושרת ומחויכת כולה) אם רע לכם בבית ואתם רוצים לעזוב זה משתלם אבל חבר'ה אם אתה עדיין נחשבים כצעירים (נגיד שהגיל הממוצע הוא 24-25) ועדיין יש לכם תוכניות לעתיד (כמו לטוס לשנה לחו"ל עם הכסף שמשלמים על הדירה ומה שכרוך בה..) עדיף לכם להשאר בבית ולעבור עוד כמה שנים.. אחרי הכל,יש לנו את כל החיים לגור לבד... מקווה שעזרתי ביי

kiticat

New member
כפי שאמרתי

לא צריל למהר לצאת מהבית אם המצב סביל. צריך לחסוך, ושנית כל, תיכנון קל יכול לעזור בהוצאות.

בהחלט, לא צריך למהר לצאת מהבית,

כי לפעמים באמת לא יודעים עד כמה זה קשה. אגב, שלום. אני דרור "שוקו" פאר. בן 20 מבארשבע. כרגע גר עם ההורים, ומתכנן בסביבות דצמבר לעבור לתלאביב.

kiticat

New member
אפשר לשאול

מה היו הנסיבות לפטור? (עוד מישהו שם לב, שיש כאן לא מעט אנשים שמסיבה כזו או אחרת קיבלו פטור מצה"ל?)

בריאותיות.

אני תמיד הייתי בדיעה של לתת את מה שאני צריך למדינה, ותמיד אמרתי שאם יגייסו אותי, לא משנה לאן, אני אתן את כל מה שאני יכול בשביל לבצע את התפקיד הזה כמו שצריך. אבל הגעתי למסקנה שאם אחרי שנתיים של ועדות רפואיות והתרוצציות בירוקרטיות למיניהן הם לא רוצים אותי, אני בהחלט לא צריך לצאת מגדרי בשבילם. חלקכם יסכימו איתי, חלקכם לא, אני בטוח. אבל זוהי דעתי.

kiticat

New member
אני מבינה אותך

הרצון לשרת עדין קיים, אבל כבר אין כוח.... בכל אופן, צריך לזכור, שתמיד אפשר להתנדב ולתרום במשמר האזרחי, בבתי חולים ועוד כל מיני מקומות.

תאמיני לי,

שאני בתקופת התיכון שלי תרמתי יותר ממה שאני אי פעם אתרום לצבא. הייתי חבר בלפחות 17 אירגונים שונים, ש5 מהם דרשו את תשומת ליבי היומיומית. אירגונים כמו על"ם, LEAD, מועצת תלמידים עירונית\מחוזית\ארצית, משמר אזרחי, הפוך על הפוך, והיד עוד נטויה.

Imperia

New member
מתי לעבור...

בחיים מותר לקחת סיכונים, ואני לא חושבת שצריך להצטער עם נאלצים לחזור הביתה בתום תקופת מגורים לבד. נכון שאת יכולה להגיד לעצמך "היו יכולים להיות לי 60 אלף, ובסך-הכל חווית החיים מחוץ לבית לא היתה שווה את זה" - אבל לא היית יכולה להגיד את זה אם לא היית יוצאת! בעקרון אני לא חושבת שכדאי לעבור דירה אם אין משרה שהמשכורת בה מכסה את כל ההוצאות. ברור שגם זה לא חברת ביטוח במצב התעסוקה הנוכחי, אבל זה משהו. אם מתכננים לנסוע לחו"ל או כל דבר אחר - צריך לקחת בחשבון משכורת שתאפשר גם לחסוך. מצד שני יש נסיבות מיוחדות שבהם אפשר להרשות לעצמך גם לחיות על חשבונות. ככה שאין מתכון, כל אחד צריך לחשוב מה טוב לו.

enwhysea

New member
לא כדאי לעבור!!!

מי שרוצה "טיול אחראי צבא" (גם מי שלא עשה צבא) ומי שהולך לשלם על הלימודים לבד... לא לעבור דירה לפני שחסכתם סכום נכבד! לדעתי מי שהולך לטיול, יעבור חצי שנה *אחראי* שהוא/היא חוזר! זה כמעט בלתי אפשרי לחסוך לטיול ולגור לבד...

Imperia

New member
אני די מסכימה -

כל אחד מקרה פרטי, יכול להיות שיש מי שמצליח לגור לבד ולחסוך, אבל בעקרון אם צפויה הוצאה אחת גדולה, כדאי לחסוך אליה יותר במהירות כשגרים אצל ההורים. אני חוזרת על האזהרה לא לעבור לגור בשכירות אם אתם בונים לחיות על חסכונות, זה ממש גרוע.

למעלה