תראו מי הצטרף לאקליפס

nocgod

New member
באמת שבאלמר היה חתיכת אידיוט ללא חזון

לא צריך להזכר בחמור הזה כל פעם שMS עושים משהו פצצתי.
בכל מקרה זה החלטה ביזנסית נבונה: 60% ממערכות ההפעלה שרצות על אז'ור זה לינוקס - כלומר אפילו בשטח הביתי שלהם יש יותר לינוקס מוינדוס, רק הגיוני שבסיס נותנים חזק כמו sql server יעבוד על המערכת ההפעלה הרווחת בשרתים. It's only business

YIM222

New member
שלא ייסאבו אותו בתאוות הבצע שלהם

צריך להחרים את מיקרוסופט.
1200 ש"ח בשביל לכתוב מסמך באופיס. שוד מזויין לאור יום

eladts

New member
לא רוצה, אל תקנה

מיקרוספט כבר לא מונופול בשוק ויש חלופות. מצד שני, אם הם מוציאים עורך טקסט מעולה בקוד פתוח (Visual Studio Code), למה לא להשתמש בו?

YIM222

New member
באמת לא רוצה ויש מצב שלא אקנה אבל לפעמים יש אילוצים

אבל עבדתי קצת על ubuntu והמעבד תמלילים שלהם ממש על הפנים הlibre הזה. במיוחד למי שמערב אנגלית ועברית בטקסט. יש איזה משהו נורמלי בקוד פתוח? אמרו לי office.org משהו. זה מועיל ?

eladts

New member
זה כבר לגמרי

אבל אין בעיה בליברה אופיס בשילוב עברית ואנגלית. אם נתקלת בבעיה כנראה שלא הפעלת בהגדרות את התמיכה בכתיבה מימין לשמאל, שמאפשרת שינוי כיוון הפסקה.
&nbsp
https://help.libreoffice.org/Common/Languages_Using_Complex_Text_Layout
&nbsp

YIM222

New member
2 באגים בליברה:

1- נכון שאפשר לשלב מילה אבל אם אתה רוצה לעשות רצף מילים מימין לשמאל נגיד A, ואח"כ B ואחכ" C זה בלתי אפשרי (בדיוק כמו באדיטור שבפורום הזה) מה שאין כן בוורד.

2- כשעוברים לעברית הshortcuts לא עובדים.

ולא הבנתי מה

BravoMan

Active member
אתה יכול לתת דוגמה ל-1?

אני עובד רק עם Libre, מוציא מסמכים טכניים עם טבלאות, ערבוב עברית אנגלית, תרשימי זרימה ועוד, ולא נתקלתי בשום בעיה.
כדי לוודא שהצד השני לא פותח את זה ב-Word ומחרבש עיצוב מורכב אני עושה ייצוא ל-PDF (משהו שב-Windows שנים לקח כלי צד שלישי שהותקן כמדפסת).
&nbsp
בכל אופן, אם תדגים למה אתה מתכוון, למשל תביא צילום מסך, אולי נוכל לעזור.
זה לא פורום ליברה אופיס, אבל ההוא נסגר ואם הנושא כבר עלה, אני לא חושב שיש בעיה לדון בו קצת בשרשור שגם ככה לא נמצא כבר בעמוד הראשי.
&nbsp
לגבי בעיית ה-shortcuts היא אכן עדיין קיימת, אבל אני לא בטוח שהיא קשורה ל-Office אלא יותר לטיפול במקלדת של המערכת.
בכל מקרה, זה לא בדיוק show stopper.
&nbsp
בעניין אחד אתה צודק - מה ש-MS עשו עם ה-Office שלהם היה תכסיס מלוכלך ולא חוקי.
ע"י שוחד ולחצים הם העבירו כסטנדרט OXML פורמט מסמכים שהם עצמם לא באמת תמכו בו, ויצרו מצב שכדי שתהיה תאימות בינך לבין מי שאתה שולח לו מסמכים תהיו חייבים כולכם לקנות את המוצר שלהם.
&nbsp
התכסיס הצליח מול ISO, אבל באירופה כבר שנים מוסדות ציבור עוברים לעבודה עם Libre או OO כדי לא לחייב את הציבור לרכוש מוצרי MS לשם תאימות.
&nbsp
ואגב OO:
פרויקט Libre Office הוא פרויקט שפוצל מאחד וותיק יותר שנקרא Open Office.
היום שניהם מפותחים במקביל, ואני לא בטוח אם יש הבדל משמעותי או לא, אבל אתה מוזמן לנסות.
&nbsp
שים לב ששתי התוכנות זמינות גם ל-Windows.

YIM222

New member
דוגמא

נגיד אני רוצה לכתוב את המסמך בעברית בשילוב אנגלית. ונגיד יש מצב שאני רוצה להכניס כמה מילים באנגלית, אבל אני רוצה שהרצף שלהם יהיה כמו בעברית - מימין לשמאל. בוורד פשוט צריך :
לעבור לאנגלית > לכתוב מילה >לחזור לעברית > ריווח/פסיק >לחזור לאנגלית> לכתוב מילה ...

בשאר האדיטורים (כמו גם בזה של ההודעות פה אתה יכול לבדוק) כל עוד אין איזה אות בעברית ששוברת את רצף האנגלית - גם אם תעבור לעברית ותעשה ריווח או פסיק זה לא יעזור.

אז בשביל לכתוב משפט :

"אני רוצה לכתוב מילים באנגלית thirdword, secondWord, firstWord ככה לפי הסדר מימין לשמאל"

כשאתה מגיע למילים באנגלית אתה תצטרך לכתוב אותם הפוך. קודם כל thirdWord ולרדת. תנסה בעצמך .

BravoMan

Active member
הבנתי.

טוב, תצטרך להישאר עם Word. לא תיארתי לעצמי שהוא כ"כ דפוק, אבל שיהיה לבריאות.
אם זה נוח לך.
&nbsp
העניין הוא שההתנהגות הזו אינה באג - היא נובעת מתקן Unicode שיש בו אלגוריתם, באורך יותר מעמוד, שמסביר בדיוק את החוקיות שבהצגת תווים מעורבבים ימין - שמאל \ שמאל ימין.
&nbsp
יצא לי לעבוד עם האלגוריתם הזה ברמת קוד, זה דבר יותר מסובך ממה שזה נשמע, אבל בגדול, זו התנהגות נכונה.
כי ברוב המקרים, כשמישהו כותב מילים באנגלית ברצף, הוא רוצה שהסדר יהיה באנגלית.
&nbsp
יחד עם זאת, יש פתרון לעניין: אתה צריך להגדיר קיצור מקלדת שייתן לך להכניס תו 0x200F שהוא סימון RTL.
&nbsp
זה אמור לעבוד בכל עורך חצי נורמלי.
&nbsp
אפילו שתפוז לא מתקרב להיות חצי נורמלי, זה עובד אפילו כאן: firstWord‏ secondWord‏ thirdWord את המילים האלה כתבתי בדיוק לפי הסדר מה-firstWord והן הסתדרו נכון בגלל התו הבלתי נראה שאומר למחשב איך לסדר אותן.
&nbsp
במקרה שלי השתמשתי ב-Copy / Paste של התו מ-Character map כי אני לא משתמש בו מספיק להצדיק קיצור מקלדת, אבל אם אתה כן - זה הפתרון בשבילך.
&nbsp
ואגב, ראה דוגמה Copy / Paste - ב-Word הייתי צריך לכתוב את זה הפוך ולהשקיע מחשבה לשווה!

BravoMan

Active member
השאלה צריכה להיות "למה כן?"

אני לא יודע מה המצב היום אצל מי שעובד על Windows, אבל בלינוקס לא חסר לי עורכי טקסט ו-IDE מעולים בכל הרמות וכל הצרכים.
&nbsp
אז מבחינתי, השאלה היא: "למה שאני אבזבז זמן לבדוק וללמוד מוצר של חברה שבמשך עשרות שנים עשתה הכל כדי לקלקל ולהשמיד כל דבר שקשור בקוד פתוח, ואפילו היום מוציאה מערכת הפעלה שמותקנת כעדכון בכפייה ומרגלת אחרי משתמשיה?"
&nbsp
גם אם העורך שלהם טוב, ואני לא פוסל זאת למרות היסטוריית המוצרים הזוועתית שלהם, עדיין מוקדם מידי לסמוך על MS.
&nbsp
רק היום ראיתי דף אינטרנט באתר די גדול ומוכר (ה-URL שמור במערכת
) שמשתמש ב-comments של HTML שרק IE קורא בתור קוד.
לא יודע אם הם הפסיקו עם המנהג המגונה הזה ב-Edge, אבל עד גרסה 9 הם בוודאות עוד ניסו לשבור את האינטרנט, וזו לא התנהגות שאפשר לשכוח בקלות!

eladts

New member
זה היופי בקוד פתוח

אתה לא צריך לסמוך על מיקרוסופט. אם הם יקחו את העורך שלהם למקומות לא רצויים, אפשר לעשות fork.
&nbsp
לגבי למה כן:
&nbsp
* VS Code מאוד מהיר יחסית לעורכים אחרים שמבוססים על טכנולוגית web, למרות שהוא בשלב מאוד מוקדם של פיתוח (גרסא 1.0 תצא רק בעוד שבוע).
&nbsp
* יש לו תכונות של IDE כולל אפשרות לדיבאג בלי הכבדות של IDE.
&nbsp
* יש לו תמיכה מצוינת ב-GIT (כן, יותר טובה מאטום).

למעלה