תשלום מס הכנסה

ישראל ל.

New member
שלום, עבדתי באותו מקום עבודה במשך 16 שנים במשכורת חודשית. ה-8 באפריל 2021 היה יום עבודתי האחרון לאחר שהתפטרתי, כלומר עבדתי 6 ימים במאי. כשקיבלתי את תלוש השכר ראיתי שניכו לי מס בגובה 47% עבור אותם 6 ימים. כששאלתי לסיבת הדבר נאמר לי שכך נעשה החישוב אם לא עובדים חודש מלא. ניסיתי לבדוק ברשת ולא מצאתי מידע בנושא. אשמח לקבל הסבר אם נהגו בי כדין ואם כן, מדוע המס כל כך גבוה. תודה רבה.

GoldenEyes

Well-known member
שלום, עבדתי באותו מקום עבודה במשך 16 שנים במשכורת חודשית. ה-8 באפריל 2021 היה יום עבודתי האחרון לאחר שהתפטרתי, כלומר עבדתי 6 ימים במאי. כשקיבלתי את תלוש השכר ראיתי שניכו לי מס בגובה 47% עבור אותם 6 ימים. כששאלתי לסיבת הדבר נאמר לי שכך נעשה החישוב אם לא עובדים חודש מלא. ניסיתי לבדוק ברשת ולא מצאתי מידע בנושא. אשמח לקבל הסבר אם נהגו בי כדין ואם כן, מדוע המס כל כך גבוה. תודה רבה.
משהו לא ברור
ה-8 באפריל 2021 היה יום עבודתי האחרון לאחר שהתפטרתי, כלומר עבדתי 6 ימים במאי.
אם באפריל היה יום אחרון , איך יש לך 6 ימים במאי ?
47% מס זאת טעות , והחישוב אינו נכון , אלא אם כן משכורתך היתה גבוהה מאד
פנה למעסיק ובקש הסבר

ישראל ל.

New member
משהו לא ברור
פנה למעסיק ובקש הסבר
בניכוי שישי ושבת שחלו בתאריכים 2 - 3 באפריל.
ביקשתי הסבר וקיבלתי - חודש שבו עבדת פחות מ-18 ימים מחושב לפי ימי העבודה. לא מוכנים לזוז מההחלטה הזאת.

קלייטון.ש

Well-known member
בניכוי שישי ושבת שחלו בתאריכים 2 - 3 באפריל.
ביקשתי הסבר וקיבלתי - חודש שבו עבדת פחות מ-18 ימים מחושב לפי ימי העבודה. לא מוכנים לזוז מההחלטה הזאת.
עבדת באותו חודש בעוד מקום?
אם לא, הפנה את חשב/ת השכר לביאור בסעיף 5 בטופס 101 (בתחתית הדף השני) שם כתוב:
5) שכר עבודה - משכורת בעד עבודה של פחות מ - 18 יום בחודש אך לא פחות מ - 8 שעות בשבוע. משכר עבודה ינוכה מס לפי לוח יומי אלא אם כן זו הכנסה יחידה שאז ינוכה מס לפי לוח הניכויים.

אם אתה רוצה לעלות בטונים אתה יכול להבהיר לחשב/ת השכר שבוצע לך ניכוי מס בניגוד לחוק והתקנות, משמע השכר שקיבלת נמוך מהשכר שהמעסיק צריך לשלם לך, ומאחר והסבת את תשומת ליבם לטעות, מרגע זה ואילך הם מלינים את שכרך. חשב/ת השכר אמור/ה להבין את המשמעות של הלנת שכר.

נערך לאחרונה ב:

ישראל ל.

New member
משהו לא ברור
פנה למעסיק ובקש הסבר
תיקון טעות. עכשיו אני רואה את הבעיה - באפריל, לא במאי.

היי ישראל ,
מאחר ואתה עובד קבוע בחברה (עד למועד העזיבה) אתה עובד חודשי, אני משער שבעת מילוי טופס 101 ציינת שזה מקום עבודתך היחיד.
עליך לפנות למחלקת השכר שיגדירו את השכר כמצטבר עד ליום העזיבה ויערכו את החישוב בהתאם.
אין סיבה לחכות להחזר המס עד להגשת הדוח השנתי ל 2021
בהצלחה

ישראל ל.

New member
היי ישראל ,
מאחר ואתה עובד קבוע בחברה (עד למועד העזיבה) אתה עובד חודשי, אני משער שבעת מילוי טופס 101 ציינת שזה מקום עבודתך היחיד.
עליך לפנות למחלקת השכר שיגדירו את השכר כמצטבר עד ליום העזיבה ויערכו את החישוב בהתאם.
אין סיבה לחכות להחזר המס עד להגשת הדוח השנתי ל 2021
בהצלחה
תודה רבה.

קלייטון.ש

Well-known member
עשו לך "חישוב יומי" כי עבדת פחות מ-18 יום בחודש. תראה למשל כאן:

אבל לא בטוח שנהגו נכון, כי לפי נוסח התקנות מדובר בעובד שעובד באופן קבוע פחות מ-18. למרות זאת מעסיקים רבים עושים את החישוב ככה.
אתה יכול לפנות למעסיק ולטעון שחישוב זה יש לבצע רק אם העובד הוא "עובד יומי" על פי הגדרתו הקבועה, בעוד שאתה עובד חודשי על פי ההגדרה הקבועה. אם זה לא יעזור תגיש בשנה הבאה דוח אישי למס הכנסה ותקבל החזר.

למעלה