תשלום עבור דירה

שלום מאיר ,
מכרתי בית אחרי 20 שנה ברווח של מליון,קניתי בית אחר והחלטנו לסגור משכנתא שנשארה מהבית הקודם ובבית הנוכחי השלמנו קניה מהרווח של המכירה, נשארה יתרה לקניית הבית 570,000₪ בגלל עליות הריבית בבנקים לא יודעת אם כדאי לקחת משכנתא? ,אם אני מעבירה את היתרה מהחסכונות שצברתי נשאר לי 300,000₪ אני ובעלי מרוויחים יחד 13,000 ולנו 2 ילדים בגיל העשרה יש לציין שכל החיים חסכנו ולא נהננו מנסיעות לחו״ל וטיולים בארץ( עלה לנו במצב הנפשי ) בשביל להגיע לבית משודרג עם חדר נוסף ומרפסת , פוטרנו מעבודות של שנים והכסף גם
מהפיצויים . אנחנו אנשים פשוטים בעלי עובד עבודה פיזית ואני מזכירה רוצים לחיות בלי נטל כלכלי רציני.מצד שני תתן לי עצה לא יודעת אם מספיק 300,00 שח בשביל להתנהל עם הילדים והמחיה היומיומית כולל עזרה לילדים ברישיון רכב ,נסיעות לטיולים בשביל הנפש ובשביל הילדים שיהנו מהמשפחתיות , התנהגנו כמו אנשים שעברו שואה הרבה בצימצום בגלל החיים שהיו
לנו בילדות, חסכנו ל"יום השחור".אני מנסה להבין אם כן לקחת משכנתא של לפחות 350,00₪ או להעביר מהחסכון שלנו את היתרה לקניית הבית ללא צורך לבקשת הלוואה למשכנתא בגלל הריביות המטורפות .האם אפשר להתנהל עם 300,00₪ ומשכורת חודשית של 13,000 שלי ושל בעלי ? ולא לחיות בצימצום כמו שחיינו במיוחד בשביל הילדים שיהנו . ואם לא לוקחים משכנתא אוכל לבטח את הבית באופן פרטי ?אודה לתשובתך.

מאיר וידר

Member
מנהל
היי מיכל,

כן מאוד מומלץ להשאיר כסף נזיל שיהיה גם לכם וגם לילדים מצד אחד
ומצד שני לקחת משכנתא לפי היכולות הכלכליות שלכם שתוכלו לעמוד לאורך זמן

למעלה