תשלום שכר

ר ע ו ת 5

New member
תשלום שכר

הנני עובדת חדשה בחנות. שעות העבודה הן מפוצלות כלומר מ-9 בבוקר עד 14 ומ-16 עד 20. סיכמנו על שכר לפי שעות עבודה בפועל. האם אני זכאית לתשלום גבוה יותר מהשכר שנקבע עבור שעות אחר הצהריים והערב? האם יש פירוט כלשהו לגבי התשלום עבור שעות אלו? לגבי שעות נוספות - האם התשלום על שעות אלה משולם על פי השכר לשעה שנקבע ביני לבין המעסיק או על פי תעריף גבוה יותר? כמו כן, במוצאי שבת לפני החג עבדתי מהשעה 20:30 ועד השעה 23:30 - כיצד יחושב השכר לשעות אלו? תודה

ר ע ו ת 5

New member
../images/Emo208.gif

מקפיצה כדי שההודעה לא תיעלם תודה

אין תוספת לשכר

עבור עבודה אחר הצהריים או הערב. לפי פרוט שעות עבודתך, אינך עובדת בשעות נוספות וממילא אינך זכאית לגמול שעות נוספות. עבור עבודה במוצ"ש מגיע לך תשלום של 150%, בשל עבודה במנוחה השבועית.

ר ע ו ת 5

New member
תודה אבל...

אני כן עובדת שעות נוספות, אם צריך. בשבוע שלפני החג עבדתי רצוף מתשע בבוקר ועד שמונה בערב ולפעמים נשארתי גם עד תשע בערב לפי בקשת המעביד. כיצד שעות אלו ישולמו לי? לפי שכר בסיס לשעה או לפי אחוז גבוה יותר? לגבי שעות העבודה בערב אשמח לקבל הבהרה. ידוע לי שבמקומות מסויימים משלמים אחוזים גבוהים יותר עבור שעות הערב ו/או הלילה. האם לי זה לא מגיע? שוב תודה

גמול שעות נוספות

עבור כל אחת משתי השעות הנוספות הראשונות הוא 125%, החל מהשעה הנוספת השלישית 150%. אין תוספת, כפי שכבר ציינתי, עבור עבודת ערב או לילה, אלא אם יש הסכם או נוהג באותו מקום עבודה.

למעלה