תשלומי הורים

זוזי

New member
תשלומי הורים

יום נעים לכולם. כאמא לשני ילדים בבית ספר יסודי שילמתי השנה 2000 ש"ח להעשרה וחוגים. רציתי לדעת האם גם אתם משלמים סכומים דומים לחינוך חובה חינם. ד"ש חם מ-beagle נטולת המחשב

anat30g

New member
תשלומים

לכיתה א´ = 414 ש"ח = סל תרבות 78 ש"ח + סיורים ופעילויות 130 ש"ח + טיול שנתי 160 ש"ח + מסיבות 24 ש"ח. לא כולל תשלומים ששלמנו בתחילת שנה לספריה 50 ש"ח ותשלום לועד הורי הכיתה 80 ש"ח. לכיתה ג´ = 380 ש"ח = 78 סל תרבות + 105 טיול שנתי + 145 סיורים ופעילויות + 24 מסיבות + 10 ש"ח ספריה. לא כולל חוג טיסנאות 960 ש"ח משולם ישירות למפעיל החוג בבית הספר. יש בנוסף תשלום חובה על ס"כ 22 ש"ח לילד מועבר ישירות לעירייה. וזה החינם שלא כלל את 1500 הש"ח שהוצאנו בחופש על ספרים ומחברות (לא כולל תיקים וציוד מתקלה). ענת

נופר30

New member
יש למשרד החינוך חוזר כמה

בית הספר יכול לגבות מכם הייתי מציעה לך לבדוק שם

yondy

New member
1500 ש"ח לספרים שחובה היה לקנות?

נראה לי מעט מוגזם. לכתות א´ וד´ רכשנו רשימות מלאות של ספרים חדשים (לא משומשים), סה"כ שילמנו פחות מ 500 ש"ח. לזה הוספנו מכשירי כתיבה וציוד די אופנתי ממותג, ועברנו בקצת את ה 600 ש"ח. את יכולה לנסות להפריד, כמה מהסכום הכללי היה בחירה שלך (של הילדים
), ובכמה חייבו אתכם לרכוש עבור ספרים? נראה לי חשוב!!

anat30g

New member
1500 סכום כולל

לכיתה א´ עלה בערך 350 ש"ח הכל... הבעיה בכיתה ג´ שקיבלנו רשימה שכללה ספרים לכיתה ג´-ד´ - שברשימה היה כתוב שישתמשו בספרים הללו מתישהו במהלך השנתיים - ומאחר ואי אפשר לדעת במה ישתמשו בתחילת השנה ומה בסוף - קונים הכל... בתקווה ששנה הבאה הרשימה תכלול ספרים שכבר יש בבית.

חוה 1

New member
אנחנו שילמנו לילדה בכיתה ג

370 ₪ עבור בית ספר ועוד 420 עבור תל"ן מחשבים ואנגלית. לקטן בגן טרום חובה 1200 ₪ לשנה עבור כלכלה, חוגים , מתנת יום הולדת, משחקים וכו´. אין חינם ילדים עולים כסף והרבה.

noa_f

New member
ואנחנו מתמרדים!

אצלנו גובים מכל ילד שנכנס לכתה א´ תשלום על אחזקת מזגנים! (יש שתי כתות עם כמעט 40 ילדים - כך שהסכום עצום ורב) תחשבו על הורים שזה הילד השלישי שלהם, ועוד שילמו גם בגן. אז התמרדנו, קראנו היטב את חוזר המנכ"ל בעניין התשלומים - למי שרוצה , יש באתר משרד החינוך - והתברר שהסכום מוגדר כתרומה לבית הספר, כך ש: א. אינו חובה! ב. לא ניתן למנוע מילדים שהוריהם לא שלמו, הנאה מן העניין (הקשור בתרומה). ברור כמובן שבית הספר אינו משתמש בכל הסכום לתחזוקת מזגנים (הוא כבר ממוזג) אלא מתעל אותו לצרכים אחרים. והמנהלת אף הודתה בכך. מסתבר שהיתה החלטה של ועד ההורים העירוני בעניין לפני כ-10 שנים, ומאז כולם משלמים בלי תהיות - למרות שזה לא חוקי לגבות את הסכום כתשלום חובה. שימו לב מה אתם משלמים, וזכרו שלא תמיד מה שבית הספר מציג כדרישה - אכן מותר לו. עם זאת, כיוון שאצלנו כל ההורים בכתה התארגנו לא לשלם, העמידה החד-משמעית מול בית הספר כגוש, הרבה יותר קלה מאשר ליחידים...

droli

New member
ערב טוב לכולכם,

לצערי הרב אני לא כל כך זוכרת כמה שילמנו לתלן. בכל אופן עבור ספרים לכיתה ג´ שילמנו כ-1000 ש"חסכום מכובד לכל הדעות. בנוסף קנינו את כל הציוד הנלווה הדרוש. כמובן שיש לנו בבית סניף קטן של סטימצקי או אופיס דיפו איך שתירצו מלאן מלאן טושים, עפרונות, מחדדים, מחקים קלמרים- מה שתרצו. אבל בכל שנה קונים חדש. בכל שנה אני מחליטה ששנה הבאה לא קונים יותר, ובכל שנה הסבתות מקלקלות את התוכניות. מה שהכי מרגיז אותי זה שנותנים לנו בסוף השנה את הרשימה לשנה הבאה, וצריך לקנות הכל בבת אחת. למה? למה אי אפשר לחלק לנו לשתיים, או ליותר. למה את מה שלומדים במרץ, מאי, צריך לקנות בספטמבר? תתארו לכם הורים ל-3 ילדים, שצריכים לקנות הכל בבת אחת! אה, ולא אחת קורה שאנחנו קונים חוברות או ספרים שבכלל לא מגיעים להשתמש בהם. אפרופו מילון אבן שושן שהיינו חייבים לקנות לפני שנה, ועד היום הוא שוכב לו כמו שקנינו אותו. מיכל

noa_f

New member
אני חושבת שיש המון אדישות של הורים

כשזה מגיע לחומר הלימודים. הגיע הזמן שהורים יגיעו לקראת סוף שנה במאורגן לפגישה עם המנהלת, ישימו לה על השולחן את הספרים שלא השתמשו בהם וידרשו פיקוח רב יותר לשנה הבאה. גם דרישה לחלוקה של הקנייה למשך השנה היא לגיטימית. העניין הוא שהורים תמיד מקטרים אבל רק בינם לבין עצמם. יש בתי ספר שמפקחים יותר, ודורשים מהמורים להקטין את מספר הספרים, ויש בתי ספר שלא אכפת להם - צריך לגרום להם לאיכפתיות! ומצד שני, גם כאשר בית הספר נותן רשימה "מהודקת" ההורים מקטרים : "200 ש"ח!" וכמה עולים נעלי ההתעמלות שקניתם לילד? והלגו? והכניסה לסופרלנד?

anat30g

New member
הכל חוברות

הבעיה הכי בעייתית - ברשימת הספרים היא שהכל חוברות - אין כמעט ספרים, והחוברות עצמן נראות כמו ספרים - אמנם נורא נעים לכתוב בהן ולעבוד איתן, אבל אחרי שנה - לפח, אי אפשר למחוק - במיוחד שהמורה מקשקשת שם בעט ומעירה הערות. אצלינו לא היה מצב שלא השתמשו בספרים ובחוברות שברשימה - וספרי עזר אף אחד לא אמר לנו לקנות.

לאה_מ

New member
בלי חוגים:

לילד בכתה ג´: 1000 ש"ח עבור תל"ן. 580 ש"ח תשלומים שונים לבית הספר (טיולים, סל תרבות, חומרים וכיוצ"ב). ההוצאות על ספרים ואביזרי לימוד בתחילת השנה היו קרוב ל-1000 ש"ח (רק הספרים עלו בערך 700 ש"ח, והרוב המכריע שם זה חוברות, שאי אפשר להעביר הלאה או לקנות משומש, משום שהם כותבים בחוברת). 630 ש"ח עבור הסעה מבית הספר. חוץ מזה הוא רוצה חוגים: 200 ש"ח לחודש לחוג ג´ודו (+ 100 ש"ח לשנה הרשמה וביטוח) כ-800 ש"ח לסמסטר עבור חוג קומיקס של אריקה לנדאו 330 ש"ח לשנה עבור קורס מתמטיקה בהתכתבות של מכון ויצמן. ומה עם התשלומים לגן ולחוגים של אחותו ולמטפלת של התינוק?

noa_f

New member
צריך לשדוד בנק. או לפחות לזכות

בפיס - ואני חושבת שגם מגיע לנו, כי אנחנו סובלים את הבאנרים האיומים האלה ("כמה?" חמישים מיליון!") ובואו נזכור שאת כל ההוצאות האלה אנחנו עוד משלמים מהנטו...

nonana

New member
אומנם לי אין ילדים בביה"ס אבל../images/Emo3.gif

זה לא נישמע נורא אני לשלושתם משלמת בחודש קרוב ל 4000 ש"ח בחודש גנים + צהרון + חוג התעמלות לנעה. (לא כולל ריתמיקה לילדים בגנון + ליטוף חיות שזה עוד תשלום חד פעמי של 760 ש"ח). וזה עוד בסדר משום ששנה שעברה שילמתי 5000ש"ח בחודש.

למעלה