תשעה באב

תשעה באב

היום כידוע חל תשעה באב שיש אומרים כי בית המקדש חרב בגלל שנאת חינם. אנא שרשרו דעתכם את מי או את מה אתם שונאים ודעתכם על שנאה בכלל

roniia

New member
דיון: שנאת חינם-ואיך ולמה אפשר להתמיר שנאה ?

אתם מוזמנים לפתוח את הדיון ! בואו לא מתמקד רק בשנאה עצמה אלה גם במעבר מהשנאה לשלום, לפיוס בעצם למה אפשר להתמיר את השנאה ? ואיך ניתן לעשות זאת ? רוני

אני שונאת לשנוא

זה ממלכד אותי, זורע בי משהו, שאם ארצה לעקור מעלי, אצטרך לרדת לשורש , להילחם בו ולפעול במחשבה תחילה... שנאה, גונבת אנרגיה טובה והופכת אותה להרסנית. שנאת חינם, כי אנחנו לא יודעים לסלוח וכי אנחנו קטנוניים, כי לא רואים את התכלית שבהבלגה לשם האחדות וכבוד האדם, זהו אובדן הגמישות האנושי, חוסר יכולת לתת מקום הוגן לחולשות ...

Shmuelr013

New member
שנאה היא חוסר אונים בתחפושת

כאשר אני שונא. הדבר אומר שלא הצלחתי לשנות את מי או את מה שאני שונא. כי אם הייתי מצליח לשנות והוא היה משנה את דרכיו ונהיה בדיוק כפי שאני רוצה, אז היה לי הרבה יותר קל לקבל אותו ובמשך הזמן אולי הייתי משנה את דעתי בקשר אליו. לדוגמה, אני שונא גזר, אבל אם הגזר היה נהפך להיות בטעם של תפוז אז אולי הייתי אוהב אותו. כלומר שנאה נובעת בראש ובראשונה מחוסר האונים שנוצר בגלל שאיננו יכולים לשנות אדם. מזה שאיננו יכולים לשנות את התנהגותו, או את מעשיו. אבל אם היינו יכולים לשנות. אם זה היה מצליח לנו. חוסר האונים היה עובר. השליטה הייתה חוזרת לידנו ואז אולי היינו משנים את דעתנו. מה דעתכם?

למעלה