5x13 - The Phantom

5x13 - The Phantom

יאללה שפכו

הרגע סיימתי לצפות אז אני אחכה כמה רגעים לחשוב על הכל לפני שאני אגיב בהרחבה

black scar1

New member
או! סוף סוף מישהו פתח שרשור

כבר חשבתי שאף אחד לא ראה?! אי יכול להיות?

גם אני ממש הרגע סיימתי לראות. זה היה פרק עמוס מאוד, וגם העצב על כך שזה הפרק האחרון. לא נותן לי את הכוחות להגיד משהו כרגע.

מחכה לחפירות של אחרים. יאללה תחפרו! רוצה לקרוא על זה!!

יכלת לפתוח גם

והאמת כל היום לא נכנסתי לפה מחשש ספוילרים,
ציפיתי שכבר יהיה פה משהו

lollapalooza

New member
אני ממש מוטרדת מהסיום

שלא יבגוד בה!!!!!11@$#$@#

ודי נראה שפגי רוצה לחזור (מה לכל הרוחות היא לבשה שם במשרד!)

מייגן הייתה די מעצבנת בפרק הזה, חבל. וגם יצאה קצת ביצ'.
פיט חסר תקנה
הקטע עם המוח של בת' היה מזעזע
השוט שבו כל השותפים עומדים מול החלונות בקומה העליונה היה כה מהמם (סימטרייה ממש עושה לי את זה, בחיי)
ובאופן כללי, זה היה הפרק הכי פחות מסעיר מבין פרקי הסיום עד עכשיו. הם ממש ":בזבזו" את כל הדרמות על שני הפרקים האחרונים.

ויפה שהתייחסו לאדם בהקשר של ליין.

חפירה רצינית כנראה בהמשך.

אני חלקית מסכימה

בעיקר לגבי זה שזה היה הפרק הכי פחות מסעיר

אבל שכן יבגוד בה!!!!!
לא שאני בעד בגידות אבל כל כך לא התחברתי אליה ודון היה כל כך יבש בעונה הזאת שאני ממש אשמח אם הם הכינו את הקרקע לדון הישן בעונה הבאה.

black scar1

New member

וואו כ"כ הרבה אי הסכמות:

* נתחיל מהסוף - באמת מעניין אם יבגוד בה או לא. אבל יאמר לזכותו שגם אם כן, הוא באמת מאוד השתדל הפעם. ועדיין סיים את העונה בלי לבגוד! פאקינג דון דרייפר שוכב רק עם אישה אחת 13 פרקים! חזון אחרית הימים!
אבל בלי קשר, המשפט "אתה לבד?"- היה מאוד רב משמעי, וברור שהייתה לו המון משמעות, גם מעבר לדעת עם דון ילך עם הבחורה. דון פשוט לבד. עצוב. ולא משנה עם כמה נשים ישכב.

* דווקא מאוד אהבתי את מייגן הפרק. בכלל האמת, אני מאוד מחבבת את הדמות שלה. לא כי אני חושבת שהיא נהגה מאוד בבגרות או הייתה מושלמת הפרק. בדיוק להיפך. סוף סוך ראיתי אותה מתוסכלת, פגומה, פגועה, אנושית. אך.. כ"כ אהבתי אותה.

* לא מספיק פגי!!! לפחות הפרק הראו אותה. אבל לא היה מספיק לטעמי.

* לא יודעת איך לאכול את פיט. מי לא גיחך בציניות כשהוא אמר לאיש הזה ברכבת- "אתה האדם הכי דוחה במשרד?" מצד שני. אהבתי את פיט הפרק הזה. פשוט ככה. כמעט לא נתפסת לי ההשוואה בין התנהגות שלו הפרק לבין ההתנהגות שלו לפני שני פרקים. והמונולוג שהוא נותן לבת'. אחח... איזה שבירת לב.

* השוט הסימטרי אכן היה יפיפה, אבל גם היה בו משהו נורא ברור כזה. נורא בולט. ואם זה לא מספיק, אז כל המטאפורה של השן הייתה יותר מדי ברורה, אבל זה לא היה מספיק, היו צריכים להוסיף את ההזיה של אדם (דווקא שמחתי לראות אותו, התגעגעתי) שאומר שמשהו רקוב בו. נו... באמת? כאילו לא הבנו שזה שהוא מתהלך עם כאב השן הזה כל הזמן זה מטאפורה לרגשות האשם שלו??

* לא מספיק גינזבורג! בכלל לאורך כל העונה. אויש. אני חולה עליו, כדמות הוא אולי הכי מסקרן אותי כרגע. איך אני אוהבת את ההתפרצויות ההזויות שלו, כמו זו שבפרק הזה.

אני בטוחה שיש לי עוד מה להגיד... אבל לא זוכרת כרגע. אולי יבוא בהמשך...

black scar1

New member
תיקון:

אתה האדם הכי דוחה במשרד = אתה האדם הכי דוחה שהכרתי.

(למה אין אופציה לעריכת תגובות!
)

לגבי פיט

אני מתחילה לחבב אותו.
לא כ"אדם" אלא כדמות.
אני מוצאת את עצמי יותר ויותר נהנית לראות אותו על המסך לאחרונה, בגלל שכל כך רע לו.
הוא נראה לי כמו מישהו כל כך מסכן ומיוסר, שהכניס את עצמו לחיים שהוא לא רוצה.

כל הביצ'יות הזאת שהיתה לו תמיד, אני מקבלת אותה יותר ויותר בסימפטיות.

שינוי שהרגשתי בו לאחרונה עם עצמי. וגם הפרק הזה ממש כאב לי עליו

imum

New member
כן התחלתי גם לחשוב ככה

כאילו הוא עדיין בנאדם מעצבן וצבוע אבל כדמות הוא הלך ונהיה יותר מעניין

lollapalooza

New member
אני גם מאוד אוהבת את מייגן,

אבל מרגיז אותי שבכל פעם שמשהו לא מסתדר לה, היא משליכה את זה על דון. "זה מה שאתה רוצה, זה מה שאתה אוהב", היא אף פעם לא תגיד, אני ככה וככה וזהו. היא איכשהו תמיד מצליחה להעיף את זה לכיוון שלו. וזה כבר נהיה מעיק בשלב מסוים. אם היא הייתה בוכה במיטה שהיא כשלון, הייתי מזדהה איתה ומבינה אותה, אבל זה שהיא ישר מאשימה אותו ומתבכיינת ש"זה מה שאתה רוצה" (ולא בפעם הראשונה) הפריע לי ממש.

black scar1

New member
צ'מעי
וחפירה

א. אני חושבת שיש משהו במה שהיא אומרת. כלומר, אני דווקא הסכמתי עם דון שהוא לא היה צריך לסדר לה את האודישן בפרק הזה, גם אני במקומה לא הייתי רוצה את זה ככה- ופה אני באמת לא חושבת שזה בא מניסיון לטרפד לה את העסק. אבל מעבר לכך, אני חושבת שכן, יש לו בעיה גדולה עם הרצון שלה להפוך לשחקנית והוא פוחד פחד מוות שזה יקרה. גם אם הוא לא מביע רוב הזמן התנגדות בפועל, זה בהחלט ניכר שהוא ממש לא תומך בה, ולא רוצה שהיא תצליח- כי מבחינתו זה קצת כמו לאבד אותה.
אני לא לגמרי מאשימה אותו. זה סוג של רוח התקופה *זהירות, טרוניות פמיניסטיות לפניכן* - אבל במידה מסוימת זה קיים גם היום. אבל אז זה היה הרבה יותר בולט ומעין מובן מאליו. גבר צריך להשקיע בקריירה- האישה צריכה לתמוך. ונשים בסדרה מקבלות את זה בהבנה. תראי את טרודי ביחס לפיט (באמא שלי, לא מבינה איך האישה הזאת סובלת אותו אחרי כל מה שהוא עשה לה). כל פעם שהוא חוזר מהעבודה כי לא קידמו אותו או לא נתנו לו איזה תפקיד, והוא כמעט רוקע ברגליים כמו איזה ילד קטן, היא שם, ליישר אותו, לסדר אותו, לתמוך בו, להכיל אותו. כנ"ל לגבי ג'ואן והבעל החרא-מה שמו הזה שלה. אם כי סצנות כאלו היו פחות מאשר סצנות טרודי-פיט, אבל גם ג'ואן וכל הסצנות שלה עם הבעל. שוב, ברור לה, כמו לכל אישה שתפקידה להכיל את התיסכולים שהוא מביא מהעבודה, לתת לו להוציא עליה את העצבים שלו (כשהיה את כל הקטע שהוא פישל באיזה ניתוח ואמרו לו שלא יוכל לנתח יותר). אנחנו רואים גברים עושים את זה על ימים ועל שמאל. כי זה כביכול התפקיד של נשים- להיות האישה שמאחורי הגבר, להכיל, לתמוך.
אני חייבת לשים פה את סצנת ה"גברים הם מרק" שהחברה הלסבית של פגי אומרת לה. וואו.. כמה אהבתי את זה:
http://www.youtube.com/watch?v=dEbICcA90dA
(ואני מסכימה איתה שאייב הוא מרק דיי שווה).
אבל אני לחלוטין מאמינה שדון לא רוצה שמייגן תצליח כשחקנית. להגנתו אגיד, שהוא כן פירגן לה בתור קופירייטרית. אבל מה לעשות שלא מתפקידו לקבוע מה יהיה החלום שלה.

ב. נכון, זה שגברים עושים את זה, לא אומר שזה בסדר לנשים, אבל וואלה, אנחנו אנשים, אנחנו אנושיים. אנחנו מתאכזבים, אנחנו מוציאים את זה על הסביבה. זה פייר? לא. אנושי? כן. האם מייגן צודקת? לא, היא בפירוש מתוסכלת מזה שהיא לא מצליחה ומוציאה את זה על דון. האם אני מבינה אותה. כן.
חוץ מזה, שאמא שלה חתיכת כלבה מהגיהינום, ועם הדרך שהיא התייחסה אליה הפרק, אני נותנת לה את כל הסיבות המקלות שבעולם. הייתי סולחת לה אפילו אם הייתה רוצחת את דון.

lollapalooza

New member
אני מסכימה איתך, אבל זה לא מה שאמרתי.

נכון, הוא לא מפרגן לה וברור שהוא היה מעדיף שהיא תישאר בקופי, בטווח הראייה שלו ובתוך תחום שהוא מבין. אבל מה שדיברתי עליו בכלל לא קשור ליחס של דון כלפי העבודה שלה. למייגן יש בעיית התבכיינות קלה שמופנית תמיד כלפי דון. גם אם זה בכלל לא קשור לקריירה שלה - כשהיא עושה לו מסיבה והוא לא מבסוט מזה, היא ישר אומרת שזה כי הוא מתבאס להיות בן 40, היא לא חושבת שזה קשור אליה. כשהוא לא רוצה לצאת לבלות עם החברים שלה כי הוא מודאג מזה שאולי בטי חולה, היא ישר מתבכיינת שלהופעה של הסטונס דווקא יש לו חשק, והוא לא רוצה לצאת כי מדובר בחברים שלה - וזה בלי להתייחס לעובדה שהוא לא הלך סתם להופעה ושהוא לא ממש מכיר את הלהקה, וזה היה לגמרי למטרות עבודה. הפעם היחידה שבאמת הצדקתי את הבכיינות הזו הייתה כשהוא נטש אותה לבד במלון ונסע. בשאר הזמן היא פשוט לא לוקחת אחריות על כלום.

black scar1

New member
אז ככה

לא אומרת שמייגן מושלמת, אבל ראבק, דון לפעמים יכול להיות בלתי נסבל בכמה שהוא לא מסוגל לתקשר עם אנשים וכמה שהוא לא מנסה להקשיב לאנשים כשהם באים אליו ומנסים לתקשר איתו, להגיד לו אם יש להם בעיה איתו. ומייגן היא ממש לא הראשונה שהוא עושה לה את זה.
כמה פעמים בטי ניסתה להגיד לו שהיא לא מאושרת, שרע לה? אם בשיחה עם הבגידה שלו, אם בשיחה שהם קבעו שהיא תלך לפסיכיאטר (ואז כמובן המשפט הנצחי- "איך את לא מאושרת, יש לך בעל וילדים, יש לך את כל הסיבות להיות מאושרת"), ואם זה בסצנה שהיא מתעמתת איתו על הקופסה שהיא מצאה במגירה- או כשהיא נפרדת ממנו, והוא פשוט לא מסוגל להסתכל לבן אדם דוגרי ולהקשיב למה שהוא אומר. תסכלי על הסצנה הזאת ותראי שהוא אומר לה שוב ושוב- את נסערת, את שיכורה, נדבר על זה מחר.. או כל דבר אחר.
וזה דבר שקורה איתו שוב ושוב. רק תסתכלי על הסצנה האחרונה עם פגי, הוא לא נותן לה להוציא מילה מהפה, ולא מקשיב לה כשהיא אומרת לו דוגרי שהיא עוזבת את החברה. לבן אדם פשוט מאוד נוח לטאטא בעיות מתחת לשטיח.

ונכ"ל עם מייגן. צ'מעי, אחרי אותה מסיבה, היא באה אליו, היא הבינה שהוא לא נהנה, שהוא בבאסה. היא ניסתה להבין מה הבעיה. כשיש קשר בין שני מבוגרים, כשיש זוגיות, נישואים, כמשהו לא מוצא חן בעינך אתה *מדבר* על הבעיה! דון פשוט לא מדבר! היא מנסה לשאול אותו מה בדיוק הפריע לו במסיבה, ובהתחלה הוא מנסה לשחק אותה פאסיב אגרסיב עם ה-"בואי פשוט נלך לישון", ואחר כך פולט "את מביכה אותי מול כולם"- לאישתך, בך זוגתך, עזבי, למישהו שהוא אמור לכבד, שאירגנה כרגע משהו ענק רק כדי לשמח אותו. לא היה לטעמו. סבבה. אני יכולה להבין ומקובל. בוא ותסביר לה כמו בן אדם למה לא אהבת את זה (ב-ד-י-ו-ק כמו שהוא עשה אחרי סצנת הניקיון והסקס- שם הוא מסביר לה כמו מישהי שווה לו למה הוא לא אוהב את הדברים האלה- אבל למה זה היה צריך להגיע לשם?!).
פי מליון יותר זה בא לידי ביטוי ב"מקומות רחוקים". מייגן מנסה להגיד לו באלף דרכים שההתנהגות שלו לא מוצאת חן בעיניה, שהוא שולף אותה מהעבודה, למרות שהיא מנסה להגיד לו שזה לא מתאים לה, ואחר כך כל הסצנה בדיינר עם הסורבה תפוזים וכו', שברור שלא מתאים לה לשחק את המשחק הזה. אבל דון פשוט לא מקשיב, לא רוצה להקשיב. וזה מוטיב חוזר אצלו.
אז וואלה. כן מבינה אותה כשנגמר לה הפיוז, כשאין פרטנר, כשאין עם מי לדבר, איזה עוד ברירות יש לה?
לגבי החברים- לא זוכרת את הסצנה. לא אומרת שמייגן מושלמת, אבל וואלה, אני אישית מבינה את השבירות שלה לפעמים.

אני מסכימה חלקית עם מה שאת אומרת

אבל אני לא חושבת שזה נכון לשים את כל הסיטואציות האלו ביחד.

המסיבה למשל..אני חושבת שכאן התחיל להתעורר אצלי האנטי למייגן שפשוט לא הצלחתי להשתחרר ממנו.
כן נכון הוא לא נהנה והוא היה קצת מגעיל והם רבו וכו', אבל למה שלא נתחיל לבוא בטענות אליה לזה שהיא עשתה את המסיבה הזאת מלכתחילה למרות שהוא לא רצה את זה וזה לא עניין אותו. היא עשתה את זה בשביל עצמה כי היא אוהבת את הסיטואציות האלו, בלי שום התחשבות בזה שזה היומולדת שלו וצריך לעשות מה שהוא רוצה.

ושוב אני מסכימה עם חלק מהסיטואציות שהבאת כדוגמא שדון לא בסדר ולא מתייחס ולא מקשיב וכו', אבל לא כולן אותו דבר. פה מייגן היא הלא בסדר. נכון מערכת יחסים וצריך לדבר וכו' אבל היא בפרוש עשתה כאן משהו שהיה ברור לכולם שהוא לא יהנה ממנו. היא היתה אמורה להבין את זה לבד.

ואני גם לא תופסת ממייגן כמישהי שבאמת מדברת הרבה ואומרת מה שעובר עליה ומה שהיא חושבת. אני לא חושבת שהיא באמת עד כדי כך מנסה להוציא מדון דברים. או לדבר איתו בכנות או לגרום לזה שתהיה בינהם פתיחות.
תראי למשל את כל השיחות שהיו בינהם לגבי עבודה, את זה שהיא צריכה לאזור אומץ לדבר איתו לגבי קריירה ומה הוא יגיד ומה הוא יחשוב עליה וכו'. במקום פשוט לעשות את זה ולדעת שהוא בן זוג שלה ששם בשבילה ויתמוך בה.
זה כמעט ונתפס כאילו היא מבקשת מאבא שלה אישור לעשות משהו ולא מבן זוג לחיים.

אני לא חושבת שהיא באמת מנסה להוציא מדון דברים ושהוא נסגר מולה, אני חושבת שמלכתחילה אין שוויון ביחסים בינהם. עד כמה שכביכול היא היתה אמורה להיות ההפך לנשים אחרות. היא בסופו של דבר כן אשה כנועה.
ואני לא חושבת שזה בגלל דון המצב הזה, אני חושבת שהיא כן חלק מזה.

טוב, תהיות

שני שוטים נהדרים שהיו - החמישה שעומדים באמת כמו שהדס אמרה, זה היה יפהפה
והשני - כשדון יצא מהסט של מייגן, זה היה מופלא לדעתי. ממש ממש אהבתי את זה. כנראה הרגע האהוב עלי בפרק.
והרגע הזה - בו מייגן נהפכת לשחקנית פרסומות (כנראה, אני משערת שזה מה שהיה שם). מאוד הזכיר לי דווקא את בטי.
בטי היתה דוגמנית בהתחלה הרי ודיגמנה לאותן פרוות שדון מכר. והנה מייגן שחקנית פרסומות למוצרים שדון עושה להם קמפיינים.
איכשהו המעגל הזה נסגר ומייגן, עם כל הרצון שלה להיות עצמאית ומשוחררת וחופשיה וללכת אחרי החלומות שלה, איכשהו הגיעה לאותה נקודה שבטי היתה בה בשלב מסויים.

הסוף-סוף שדון בבר ואומר give me an old fashioned נמסתי
סוף סוף דון חוזר! היתה לי איזו תקווה קטנה שבטי תופיע שם, אבל הקריצה הזאת בסוף לזה שיש סיכוי שהוא חוזר למעלליו ממש שימחה אותי.
עד כמה שזה הופך אותי לאדם נוראי, אבל אני באמת חושבת שהוא היה משעמם הרבה יותר העונה הזאת ואני אשמח אם בעונה הבאה יקחו אותו לכיוון אחר.

ההצלחה המסיבית של החברה, מאיפה זה הגיע פתאום?
הרי כל הזמן ליין אמר שאין כסף לבונוסים ואין כסף ואין כסף ושצריך להצטמצם, ועכשיו הם מחפשים משרדים חדשים וג'ואן אומרת כמה טוב הולך להם.
אז האם כל הבעיות שהיו מקודם זה אך ורק בגלל שליין מעל בכסף?

פגי - הקמפיין סיגריות שהיא קיבלה שיחק על שני כיוונים לדעתי.
מצד אחד סיגריות - האנטי לדון, הדבר הלא מוסרי, היא לא מעשנת ומנסים לשכנע אותה והיא לא רוצה וכו'. אבל מצד שני קמפיין משלה שהיא יכולה לבנות מאפס עם קופסא לבנה שהיא יכולה להחליט אפילו איך יקראו למוצר.
זה חלום שמתגשם בשביל כל אחד לדעתי.
אז לא לחלוטין הבנתי אם היא שמחה על זה או לא.

טוב, זהו מחשבות לבינתיים, אני אוסיף עוד אחר כך בטח

lollapalooza

New member
זה קצת היה דבילי

שהיא התעקשה שהיא "לא מעשנת". הבחורה חיכתה לו בריאיון עבודה עם סיגריה ביד. בסדר, היא לא מסתובבת עם פאקטים אבל זה לא שהיא לא מעשנת ותיאלץ להתחיל בשביל התקציב הזה. שתנוח.

לגבי הכסף, זה נראה מוזר אבל יכול להיות שזה משהו מהתקופה האחרונה. אנחנו לא ממש יודעים עדיין כמה זמן עבר מאז ההתאבדות של ליין ועד הפסחא (שזה הפרק ששודר עכשיו). אבל כן, זה די מוזר. אולי הם מרוויחים מזה שהוא לא מקבל משכורת יותר

YOU NAIL IT

גם אני הרגשתי שמייגן נמצאת בנקודה שבטי הייתה בה ולאט לאט היא הופכת ללא שונה ממנה בעיני דון. אני אישית מאוד אוהב את מייגן הרבה יותר ממה שאהבתי את בטי והפרק הזה היה מהפרקים הנדירים האלה שהרגשתי הזדהות טוטאלית עם דון וזה לא קורה הרבה. דון עם כל המגרעות שלו והן רבות מספור ניסה לבנות משהו אמיתי עם מייגן וללמוד מהטעויות שהוא עשה עם בנישואים שלו לבטי, הוא לאט לא הכיר בכישרונה בהתחלה כקופרייטרית ולאט לאט הוא התרכך והפסיק להתנגד בנחרצות לחלום שלה כשחקנית, למשל בעיני שהוא לא רצה שהיא תעזוב את המשרד לא היה הפעם כי הוא מנסה לסגור אותה בחממה שלו כפי שעשה לבטי, אלא כי הפעם הוא הרגיש משהו מיוחד שהו חווה עם אישה משהו שלא היה לו קודם, שיתוף תמיכה הדדית... חברות אמיתית וכו'.

ואז מייגן באה ומשתמשת בו כדי להשיג את הפרסומת ומה הרגע שדון רואה שהיא בעצם לא שונה מבטי וגם משתמשת בו כדי להשיג את מה שהיא רוצה, אז היא נהרסה בעיניו והוא יכול לחזור להיות מי שהוא היה כי גם ככה הכול לא אמיתי כבר. כבר לא חשוב לו לשמור על זה, ואולי הוא אפילו מתגעגע כבר לבטי והיה רוצה לנסות איתה מחדש.

למעלה