60 מילות על ישראל (טו דו דו דו דו דו דו דו!)

Nimrod H

New member
60 מילות על ישראל (טו דו דו דו דו דו דו דו!)

ובשביל לעזור לעצמי, ואלי גם לאחרים, עשיתי 10 קטגוריות, בכוונה הן לא ממש מתאימות למילים שבחרתי: אוכל: 1.הדרים 2.סברס 3.טחינה 4. שקשוקה 5. צימעס 6. סופגניות טבע: 1. ביצות 2. אקליפטוס 3. מדבר 4. צפע 5. צבי 6. נטיפים גיאוגרפיה: 1. באזל 2. מדריד 3. אוסלו 4. אוגנדה 5. ירושלים 6. קזבלנקה היסטוריה: 1. שדה בוקר 2. בית ביאליק 3. מוזיאון האצ"ל 4. יד קנדי 5. היכל הספר 6. ים ושם תקשורת: 1. ניקוי ראש 2. חיים יבין 3. החמישיה הקאמרית 4. איילה חסון 5. קול ישראל 6. אייבי נתן תרבות ואמנות: 1. נתן אלתרמן 2. אהוד מנור 3. יונה וולך 4. עזריאל קרליבך 5. דידי מנוסי 6. בוריס שץ סלנג: 1. אחשלי 2. גברגבר 3. פיצוץ 4. אחלה 5. סבבה 6. קוסית עצוב: 1. גזענות 2. כיבוש 3. קורבנות 4. חללים 5. שחיתות 6. אפליה שמח: 1. אינטגרציה 2. טכנולוגיה 3. שפע 4. מחקר 5. קוממיות 6. שפה תקווה: 1. שלום 2. בטחון 3. דו קיום 4. חינוך 5. בריאות 6. רווחה

Tali1912

New member
שלי

אוכל: 1.הדרים - איזה זיפ שותים היום, נביא הביתה זיפ חחחחחחחחחח, סנו מנקה אסלה בריח הדרים 2.סברס - תביא לי סברס. נו תקלף לי. 3.טחינה - הכי טוב טחינה של פלאפל הזקנים 4. שקשוקה אחול שקשוקה - ג'וג'ו חלאסטרה 5. צימעס - אוכל של פולנים 6. סופגניות - חמש סופגניות בעשר שקל. טבע: 1. ביצות כשאנחנו יבשנו ביצות אתה עוד נולדת! 2. אקליפטוס חורשת האקליפטוס חורשת האקליפטוס, הגשר, הסירה וריח המלוח על המים , מחנה 80 צילומי טירונות בנות 3. מדבר מדבר יהודה, כמו ציפור את חופשיה מסיתה אל קו המים -אתניקס 4. צפע נחש צפע , נחש צפע 5. צבי על קרן הצבי, יד בן צבי, בית ספר בית צבי, צביקה, צביקי,צביקושש 6. נטיפים, מערת נטיפים גיאוגרפיה: 1. באזל רחוב באזל, 2. מדריד ועידת מדריד 3. אוסלו הסכם אוסלו 4. אוגנדה אידי אמין, מבצע אנטבה,יוני נתניהו 5. ירושלים אם אשכח ירושלים אשכח ימיני, ביתר ירושלים, עיר בירה, הכנסת, בית הנשיא,הר הצופים, הכותל,מאה שערים,נחלת השבעה, שוק מחנה יהודה ,רחמו. 6. קזבלנקה – סרט, מסעדת קזבלנקה, ההורים מקזבלנקה <לא שלי> היסטוריה: 1. שדה בוקר מכללת שדה בוקר,קיבוץ שדה בוקר, דוד בן גוריון, נגב 2. בית ביאליק חיים נחמן ביאליק, קן לציפור בן העצים, רחוב ביאליק, משורר לאומי 3. מוזיאון האצ"ל מנחם בגין, זבוטינסקי, 4. יד קנדי יער קנדי, ירושלים , מוזיאון ישראל , משפחת קנדי <מוכר לי מאיזה שלולית>
5. היכל הספר מוזיאון ישראל, ירושלים 6. יד ושם שואה, ניצולי שואה, הנצחה, יום השואה, תקשורת: 1. ניקוי ראש תוכנית סאטירה, הטלוויזיה הישראלית 2. חיים יבין מר טלויזיה, מהפך מבט לחדשות 3. החמישייה הקאמרית טה טה טה טה טה , אני מזמזמת לכם את הנעימה. ערוץ 2 , קרן מור, 4. איילה חסון הטלויזיה הישראלית, פרשת בראון חברון, יוסף פריצקי 5. קול ישראל כאן קול ישראל והרי החדשות ועיקרן תחילה, שלשה בסירה אחת, משה חובב,ראומה אלדר, 6. אייבי נתן קול השלום, גד ביטון, מלון קלפורניה, אמריקאן פאי-דון מקלין,שתו רק מים,ג'ינגל תרבות ואמנות: 1. נתן אלתרמן משורר לאומי כלניות ,בית קפה כסית 2. אהוד מנור משורר , גלי , ליבי ימי בנימינה 3. יונה וולך משוררת, לא מתה עליה 4. עזריאל קרליבך מייסד עיתון מעריב 5. דידי מנוסי עיתונאי 6. בוריס שץ מייסד בית ספר לאומנות בצלאל, ירושלים סלנג: 1. אח שלי ממצף אחצ'לי. 2. גבר גבר שאול מופז, ארץ נהדרת 3. פיצוץ איזה פיצוץ של מקום 4. אחלה אחלה באחלה 5. סבבה סבבי באבי 6. קוסית איזה כוסית את! איך אתה מדבר יא שובניסט עצוב: 1. גזענות מחמוד אבו-טיר מהחם-האוס –ארץ נהדרת, אתה רוצה לראות בולבול של בדואי חחחחחחחח, הטה הטה הטה הוא – חוסני מוברק אלי יצפאן. 2. כיבוש קבוצה של שמאלנים יהודים ופלשתינאים,מרץ, נשים בשחור, בלעעעכססס 3. קורבנות אונס, פיגועים,תאונות דרכים. 4. חללים יזכור,הנצחת חיילים, יום הזיכרון, אמהות שכולות. 5. שחיתות ממשלה, מוסדות ממשלתיים , כולבוטק,שומר מסך 6. אפליה עולי אתיופיה ,זקנים, עניים,נשים שמח: 1. אינטגרציה - שילוב ילדים צברים וילדים עולים חדשים, 2. טכנולוגיה - פטנטים ישראלים, דיסק און קי, ICQ טנק המרכבה, תת מקלע עוזי 3. שפע ארקדי גידאמק, שרי אריסון ,דנקר נוחי,סטף ואיתן ורטהיימר 4. מחקר - מכון ויצמן 5. קוממיות -דתיים , מלחמת הקוממיות, 6. שפה עברית שפה קשה, רגע של עברית. מילון עברי אנגלי, שפת האגוזים, שפת הבית.

למעלה