60 שניות על-קריאות העידוד(jaleo)

gitanillo

New member
60 שניות על-קריאות העידוד(jaleo)

אחד המאפיינים הבולטים של הפלמנקו הוא קריאות עידוד קולניות הנקראות חאלאו-קריאות אלו יכולות להגיע מכל אדם שנוכח באירוע הפלמנקו קרי הזמרים,הרקדנים או אחד המוזיקאים-אבל-גם מהקהל!!!כן לקהל חלק חשוב מאוד ביצירת האוירה הכוללת וקריאות אלו מתרתם אחת-לעודד את האומנים המבצעים וגרום להם להיות בשיאם קריאות נפוצות: ole toma que toma arza eso es! asi se canta/toca/baila vamos ya! בפעם הבאה שאתם הולכים למופע פלמנקו נסו את הקריאות ותראו איך הרקדנים מגיבים!-כמובן שיש לעשות את הכל בטוב טעם ולא להגזים יתר על המידה הפלמנקו אינו קונצרט של מוזיקה קלאסית בו צריך לשבת משולבי ידיים ועצומי עניים...אל תשכחו את זה.. תהנו. אני אשתדל לכתוב כמה מילים על פן מסויים של הפלמנקו מידי פעם. מקווה שזה עוזר..

adi103

New member
יכולה לומר בוודאות

שלקבוצת רקדניות שבה אני רוקדת שהמאמנת שלנו מוסיפה לנו קריאות עידוד כמו.. " ole toma que tomae aeza aso es" ואני מקווה שכתבתי את זה נכון.. זה למען האמת מגביר את ההנאה שלנו לרקוד... פאק. זה כייף :)

DizzyMissLizzy

New member
פאקו, הקטעים שלך ממש מרתקים

מעניין מאד לקרוא את ה-60 שניות שלך בנושאים שונים של הפלמנקו. מקווה שתמשיך. אגב, מאיפה כל הידע?

Zidan de Toledo

New member
mira que guapo..

מסכים ומחזק ידידי! וזהו לא מיתוס! זה באמת עובד..מניסיון, ומלראות אחרים, כשצועקים לך קריאות מסוג זה, אתה פשוט מקבל התקפי אדרנלין ואנרגיות שמרימים את רמת הביצוע שלך כמה שלבים מעלה! זה פשוט מדהים.. וכמובן לשלב את הקהל במעין דבר שכזה מוסיף נפח אחר ל'הופעה' ומיד הופך אותה לאוירת באר (tablao) בדר' ספרד..

../images/Emo45.gif ועוד כמה פרטים קטנים

המאמר שהזכרתי בשרשור אחר בכלל טוען שהמקור למילה JALEO הוא בכלל מסידור התפילה העברי: הלל - מענין, לא? הגבר שקורא את קריאות העידוד נקרא JALEADOR האשה שקוראת את קריאות העידוד נקראת JALEADORA ולא, אין לי שמץ של מושג בספרדית (לצערי). כל זה רק ממה שהספקתי ללמוד בינתיים...

למעלה