Assemblage Art

mikilk

Active member
Assemblage Art

מי מכיר שמע ויודע? ובמיוחד - האם אתם מכירים קישורים לגלריות יצירות? תודה רבה! מיקי

infatuation

New member
מכירה ולומדת..

לדעתי זו אמנות די מזעזעת, אבל כל אחד וטעמו שלו
יש את האוזמן ותומרקין שעובדים באסמבלאז', תעשה חיפוש בגוגל ואני בטוחה שתמצא עוד הרבה דוגמאות נוספות.

mikilk

Active member
תודה, אבל

למה הגדרת אותה כמזעזעת? האם אי אפשר לקחת את זה בצורה עדינה? בגוגל לא מצאתי הרבה, וכמעט לא גלריות....

infatuation

New member
סליחה אם פגעתי

באמת הגדרתי הייתה בוטה מדי אני מתנצלת
אבל באמת כל אמנות כזו שראיתי נראתה לי מאוד לא אסתטית או נעימה לעין. וגם לא מצליחה כלל וכלל להתחבר אליה. אני אוהבת שבאמנות האמן מכניס דברים מעצמו ולא מהמוכן ולא כל מני בגדים כלי בית וכו'.. אני אנסה לחפש גם בגוגל מקווה שאמצא משהו.

mikilk

Active member
../images/Emo6.gif ממש לא פגעת

פשוט מאוד ענין אותי לדעת למה הגדרת את זה כך... (ואני מיקי - אשה ואם לשלושה...). אני לא כל כך מסכימה איתך לגבי הכנסת העצמי - אשפר כל כך כל כך לבטא את עצמך תוך שימוש בחומרים מגוונים... אני מצרפת שתי דוגמאות של יצירות שעשיתי מחומרים שונים = אשמח אם תגידי מה דעתך, האם זו אומנות האיסוף או לא. לדעתי, השקעתי בהם המון מעצמי - ואין אומן אחד של Assemblage, שיעשה יצירה דומה ובטח לא זהה לשני...

../images/Emo39.gif זה כמו בקופיקו ../images/Emo13.gif

שהוא לקח מלא דבק והתחיל לפזר מלא קפה ונצנצים וכל מיני תבלינים ולא יודעת עוד מה נדבק לשם
*בלי לפגוע...כן?! פשוט הזכיר לי את זה*

infatuation

New member
מיקי../images/Emo24.gif

אני חושבת שפשוט עשיתי הכללה קצת מוטעית וכשדיברתי על אסמלאז' התכוונתי לדברים כמו למשל של תומרקין באמת לדוגמא שהוא תבל מכנסיים בדבק והדביק אותן על פורמט גדול וצבע אותו בשחור ואדום. דברים מסוג זה פשוט נראים לי די... אין לי אפילו מילה מתאימה לזה. אבל כאן במה שהראית אני חייבת להודות שזה שונה לגמרי, במיוחד את הראשונה אהבתי, זו תמונה מוכרת נכון? לקחת ציור של איזה אמן שתמיד אני שוכחת את שמו, ועליה עבדת..? או שזה את ציירת וזה פשוט במקרה מאוד דומה?
אז בעבודה הראשונה שלך באמת יש המון עדינות ושילוב החומרים עם הציור פה באמת מאוד מעניין, לעומת השנייה שהיא מאוד רועשת בצבעיה וקצת יותר עמוסה בחומרים- לא שזה דבר רע אני פשוט אומרת מה שאני רואה- ונראה שישנה שם דמות שנחתכת.. כלומר אין לה ראש, שזה מעלה הרבה שאלות כמו למה אין לה ראש? מי היא הדמות הזו? מצד אחד נאמר שזו אולי את, היוצרת, אבל מצד שני הבדים האלה נותנים תחושה של אישה מאוד מבוגרת (לי בכל אופן). אשמח אם תספרי מעט יותר על העבודות שלך, אולי באמת יהיה לי קל יותר להתחבר אליהן אחרי שאני יבין אותן ואותך

mikilk

Active member
הציור הראשון

לא שלי - לקחתי ציור ועבדתי עליו - בעצם זה מעיין קולאז'. בשני אין כל דמות - ובוודאי שלא חתוכה!!! ממש לא הסגנון שלי...
פשוט זה עבודה על המון המון המון חומרים שנאספו ממקורות שונים. כאן יש עבודה נוספת - שלא מצליחה להראות טוב כי היא תלויה בגובה, אבל הכל התחיל מפמוט מוכסף של נר.

Amarok

New member
לי האתר הזה נראה

כמו שיצא מתוך הפורום "אמנות שימושית" !

mikilk

Active member
ומה רע? ../images/Emo8.gif

האם אומנות שימושית אינה אומנות? ה - Assambladge יכול להיחשב אומנות שימושית (ומה ההבדל???) אבל זו אומנות ובז הפורום עוסק.... פרט לזה שאין כאן נושא של הדבקת מפיות או כל טכניקת עבודה שימושית אחרת!

infatuation

New member
זו לא בעייה להגיד על כל דבר שהוא

אמנות בימינו, הלא כן? אבל זה לא מה שרציתי לכתוב עכשיו, רציתי לבקש ממך שוב, שתספרי יותר על העבודות שלך, כיצד העברת בהן משהו, וכמובן מה. וספרי על הטכניקה. כמובן אם את יכולה

vmkni

New member
קודם כל ברוכים הבאים

אני מגדיר אמנות - כאשר יש את האמן בתוך העבודה, וזה לא משנה לי עם לקחת חומרים מוכנים ויצרת משהו אחר לגמרי - כמו העבודות שהעלת. אני למשל לא מתחבר לעבודה של מרסל דושאן - גלגל אופן ושרפרף - לקחת 2 חפצים ולחבר אותם או לשים אסלה במהופך ולקרוא לזה מיזרקה לא נראה לי אמנות, אולי רעיון חדשני (לרגע אחד בלבד) אבל שם זה נגמר. בעבודות שלך יש הרבה יותר חשיבה, יש הנחה של החומרים בצורה מעניינת ואישית - שאני לא הייתי שם כך אלא אחרת (אני מתכוון כל אמן היה שם בצורה שמתאמה לו). אהבתי מאד את העבודה השלישית. וזה מעלה לדיון - מה דעתכם על אמנות של רדי מייד? הסבר נמק והדגם

mikilk

Active member
תודה, גם אני

לא מתחברת לעבודות של דושאן - חיבור שני אלמנטים כפסל, או זקירת שני קווים על קיר לבן - ולקרוא לזה אומנות. אבל בעבודות כמו שלי (וכמובן קטונתי לעומת אומני ה - Assambladge המוכרים ואינני מיימרת להשוות) משקיעים שעות של יצירה ועבודה. העבודות שלי התחילו כיצירות ומשחק באביזרים, בדים ורקמות (כמו השלישית) עד שהחלטתי שזה לא מספיק והוספתי לקיים גם טקסטורות וצבעים (כמו בראשונה ובשניה). בעצם, שתי העבודות הראשונות "נתפרו" לפני 10 שנים ושכבו מאז במרתף (יש לי עוד כמה כאלה...) עד שהחלטתי "להוציא" אותם לאור יום והעמדתי על קנבס + שפכטל + צבעים (אקריליים).

mikilk

Active member
תיקון , סליחה ../images/Emo26.gif

זקירת = זריקת אני לא מתחברת לעבודה הספציפית של דושאן, לא מזלזלת באמן.... מיימרת = מתיימרת

Amarok

New member
בגדול

אם לא היה הבדל אז לא היו מפרידים את הפורומים. באופן כללי, אני מעריך שהכוונה היא שבאמנות יש מסר (רגשי, חברתי, פוליטי, דתי וכד') והאומנות שימושית המסר הוא קישוט (שמתם לב כמה המילים קישוט וקיטש קרובות ? ממש כמו יצירה ויצר
). אני לא בא לומר שאין מסר בסוג האומנות שאת מתעניינת בו, רק שבחרת לך סוג אומנות שצריכה להיות בה שנינות, חדשנות וביצוע מושך ומחושב על מנת לגרום ליצירה להיות "על מותית" ולא קיטשית. הגבול הוא מאוד מטושטש כשעובדים עם חומרים כמו כפתורים, מדבקות, משחות עיצוב וכד'.... יש אומנים מאוד נחשבים שיצרו קולאז'ים, העתקות והדבקות וכד' (בינהם גם פיקסו, דאלי ואנדי וואהול). אם יש מסר בעבודה, והמסר הגיוני וברור, לפעמים אין צורך להוסיף הסבר לעבודה. אבל אם יש מסר והוא חבוי או נסתר, אז רצוי שיהיה הסבר בקירבת מקום כדי שלא יאבד מאיכותו.

למעלה