Automated recognition of pain in cats

גורדיאן-II

Active member
נו, אשמח לשמוע על כך שאפשר באמת להתקין את האפליקציה הזאת ולהשתמש בה.

זאת למרות שאני חושש כי הרבה פעמים יתגלה כי החתולים שלי "סובלים" מהגורמים הבאים (ציטוט ישיר מהפה שלהם):
1. משעמם לי.
2. היא / הוא מציק/ה לי.
3. אתה לא מגרד לי מספיק מתחת לאוזן.
4. אתה מאחר ב-7 דקות לזמן הגשת המעדנים, מה נסגר אתך?

דגלמנגל

Well-known member
אחחח... זיכרונות ילדות... קורנל צ'וקובסקי, זה ההוא מ"ברמלי". אני גדלתי על הספר הזה (בתרגומו המלוטש של נתן אלתרמן*)
וגם היום, למרות גילי המופלג, א...וזיכרוני, שכבר לא מה שהיה, אני עדיין מסוגל לדקלם את רובו.
תודה, דימיטרי, זו היתה תזכורת מהנה ביותר.

גורדיאן-II

Active member
אחחח... זיכרונות ילדות... קורנל צ'וקובסקי, זה ההוא מ"ברמלי". אני גדלתי על הספר הזה (בתרגומו המלוטש של נתן אלתרמן*)
וגם היום, למרות גילי המופלג, א...וזיכרוני, שכבר לא מה שהיה, אני עדיין מסוגל לדקלם את רובו.
תודה, דימיטרי, זו היתה תזכורת מהנה ביותר.

2. קהל היעד שלו מדבר בדיוק באותה שפה, עילגת ככל שתהיה.

והוא גם יצליח מאוד, קהל היעד שלו מונה 64 מנדטים.

דגלמנגל

Well-known member
מצטער לעדכן אותך, אבל אייל גולן יכול להתמודד עם המשימה הזאת בקלות, ואפילו בלי הגהה, מהסיבות הבאות:
1. קהל היעד שלו לא קורא ספרים,
2. קהל היעד שלו מדבר בדיוק באותה שפה, עילגת ככל שתהיה.

והוא גם יצליח מאוד, קהל היעד שלו מונה 64 מנדטים.
סורי, אני חולק על דעתך. יכולים להיות לו גם 164 מנדטים (זה אפשרי, אם מחשבנים כמו מירי רגב, שאצלה רבע גדול משליש)
כדי לתרגם, צריך קודם לקרוא את המקור וכאן באה הנפילה, כפי שציינת בסעיף-1. אנ'לא חושב שה"מתרגם" שונה מקהל היעד שלו.

אלישבע777

Well-known member
אכן מנסיוני בחתולים, קשה לזהות האם הם חשים בכאב, אלא במקרים קיצוניים שבהם הכאב חד ומבהיל ( כאשר דורכים על רגלם, הם משמיעים קריאת כאב ובהלה). במחלות כרוניות כשהכאב פנימי - קשה להבחין בסימנים. היה לי בעבר חתול שעבר כריתת המעי הגס, בגיל 12 והיה חולה במשך ארבע וחצי שנים עד מותו. הוא נראה עצוב וכבוי, אבל לא ילל כלל. להפך הוא היה שקט מאוד. הוא גם לא טיפח את פרוותו ולכן הפרווה הפכה למדובללת ( בנוסף להתקדמות הגיל) - עם זאת לא ידעתי אם הוא סובל מכאבים בשנים שאחרי הניתוח.
אבל בחתול שבא אחריו, זיהיתי סימני כאבים קשים מייד. כקמתי בבוקר, ראיתי שהחתול רובץ על הרצפה בחדר השינה, כמו פסל. לא נע ולא זע, מה שהיה חריג אצלו - כי הוא היה חתול פעיל, סקרן וחקרן. לא היה מצב שהוא יישב על הרצפה ולא יגיב אלי. מייד התבוננתי בפניו המאובנות, וראיתי לחרדתי, ריר רב נוזל מפיו. ועיניו עצומות למחצה. גם כשהתכופפתי אליו לצלם אותו, הוא לא זז. עוד סימן בלתי שגרתי. מייד לקחתי אותו לוטרינר!! מזל שהמרפאה קרובה לביתי. הווטרינר איבחן כאבים נוירולוגיים קשים מאוד. ( בהמשך לאחר בדיקות התגלה שהוא חולה בסרטן שלפוחית השתן והורדם כעבור חצי שנה).
אנסה לצרף תמונות מהארוע בו גיליתי על המקום שהחתול סובל מכאבים. תמונות ששלחתי לווטרינר, כדי שהוא יסכים לקבל אותי ללא תור מראש, על המקום. רואים את חוטי הריר מצדי הפה ומבט מזוגג וזה חתול שהיה תמיד מיישיר מבט לכל אחד!
20200729_074327.jpg

קבצים מצורפים

• 20200729_074122.jpg
    20200729_074122.jpg
    4.1 MB · צפיות: 3

גורדיאן-II

Active member
אכן מנסיוני בחתולים, קשה לזהות האם הם חשים בכאב, אלא במקרים קיצוניים שבהם הכאב חד ומבהיל ( כאשר דורכים על רגלם, הם משמיעים קריאת כאב ובהלה). במחלות כרוניות כשהכאב פנימי - קשה להבחין בסימנים. היה לי בעבר חתול שעבר כריתת המעי הגס, בגיל 12 והיה חולה במשך ארבע וחצי שנים עד מותו. הוא נראה עצוב וכבוי, אבל לא ילל כלל. להפך הוא היה שקט מאוד. הוא גם לא טיפח את פרוותו ולכן הפרווה הפכה למדובללת ( בנוסף להתקדמות הגיל) - עם זאת לא ידעתי אם הוא סובל מכאבים בשנים שאחרי הניתוח.
אבל בחתול שבא אחריו, זיהיתי סימני כאבים קשים מייד. כקמתי בבוקר, ראיתי שהחתול רובץ על הרצפה בחדר השינה, כמו פסל. לא נע ולא זע, מה שהיה חריג אצלו - כי הוא היה חתול פעיל, סקרן וחקרן. לא היה מצב שהוא יישב על הרצפה ולא יגיב אלי. מייד התבוננתי בפניו המאובנות, וראיתי לחרדתי, ריר רב נוזל מפיו. ועיניו עצומות למחצה. גם כשהתכופפתי אליו לצלם אותו, הוא לא זז. עוד סימן בלתי שגרתי. מייד לקחתי אותו לוטרינר!! מזל שהמרפאה קרובה לביתי. הווטרינר איבחן כאבים נוירולוגיים קשים מאוד. ( בהמשך לאחר בדיקות התגלה שהוא חולה בסרטן שלפוחית השתן והורדם כעבור חצי שנה).
אנסה לצרף תמונות מהארוע בו גיליתי על המקום שהחתול סובל מכאבים. תמונות ששלחתי לווטרינר, כדי שהוא יסכים לקבל אותי ללא תור מראש, על המקום. רואים את חוטי הריר מצדי הפה ומבט מזוגג וזה חתול שהיה תמיד מיישיר מבט לכל אחד!
צפה בקובץ המצורף 73242
אכן כך.
כמו כולנו גם אני הייתי מאוד רוצה שהחמודים שלנו ידעו לדווח לנו באופן מילולי על הבעיות שלהם, אבל ככה הם, ועלינו האחריות להיות רגישים למה שקורה להם ולדאוג שהם יקבלו את הטיפול המגיע להם.
וכן, חלק מזה הוא לקחת אותם לווטרינר פעם בכמה שנים (עם כל אי הנעימות שזה גורם להם, וההשקעה שלנו בזה) כדי לבדוק שהם בסדר, מפני שאין דבר טוב יותר מאשר לדעת כי הכל בסדר אצל הנודניק הקטן, והוא מנג'ס לנו סתם מפני שאין לו משהו טוב יותר לעשות מאשר לחפש קצת צומי נעים.

אלישבע777

Well-known member
אכן כך.
כמו כולנו גם אני הייתי מאוד רוצה שהחמודים שלנו ידעו לדווח לנו באופן מילולי על הבעיות שלהם, אבל ככה הם, ועלינו האחריות להיות רגישים למה שקורה להם ולדאוג שהם יקבלו את הטיפול המגיע להם.
וכן, חלק מזה הוא לקחת אותם לווטרינר פעם בכמה שנים (עם כל אי הנעימות שזה גורם להם, וההשקעה שלנו בזה) כדי לבדוק שהם בסדר, מפני שאין דבר טוב יותר מאשר לדעת כי הכל בסדר אצל הנודניק הקטן, והוא מנג'ס לנו סתם מפני שאין לו משהו טוב יותר לעשות מאשר לחפש קצת צומי נעים.
אני ממליצה לא לחסוך בעניין הווטרינר ולקחת את החתול - כשהוא בריא בכל גיל - לבדיקה שגרתית פעם בשנה, לשקילה לחיסון, לבדיקת חניכיים ואם החתול יוצא אז גם לטיפול נגד פרעושים ותולעים. אחרי גיל 8, לבצע בדיקת דם אחת לשנה. ככה נדע שהכל בסדר. למענו ולמען שלוות הנפש שלנו.
לא לסמוך על מראה הבריא של החתול. חתולים הם אלופים בהסתרת מחלות.

evike

Active member
מנהל
נתקלתי בכתבה הזאת לפני כחודש, מעניין אם ואיך נוכל להשתמש באפליקציה.
נראה לי שבאתר של YNET, הכתבה יותר קלה להבנה.

אלישבע777

Well-known member
אכן הכתבה ב- Y נט ברורה יותר!
ממה שאני משחזרת מהחתולים הקודמים שלי, זה שתיקה, חוסר תנועה, או קפיאה ומבט מזוגג. אבל צריך לומר שזה לא מספיק, כי הם היו חתולים קשישים. רק החתול הקודם הזיל ריר רב, כמו שהוא עשה כמה פעמים אצל הווטרינר כאשר הכינו אותו לבדיקת דם שגרתית. אבל אז זה לא היה מכאב אלא מפחד והוא גם יילל מרה.

למעלה