CAT5e, CAT6 ומה שביניהם

bezenchu

New member
שלום,

הלכתי לחנות חשמל וביקשתי מהם כבל CAT6, מחברים ושקע קיר.
המחבר שנתנו לי הוא CAT6 בעוד השקע הוא CAT5e.

מה שמעניין אותי זה שהמחשבים שיהיו מחוברים יהיו עם מהירות 1G.
האם מניעה כלשהי מבחינת החיבור הנ"ל?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
שלום,

הלכתי לחנות חשמל וביקשתי מהם כבל CAT6, מחברים ושקע קיר.
המחבר שנתנו לי הוא CAT6 בעוד השקע הוא CAT5e.

מה שמעניין אותי זה שהמחשבים שיהיו מחוברים יהיו עם מהירות 1G.
האם מניעה כלשהי מבחינת החיבור הנ"ל?
לא

sys_admin

Active member
Cat הוא סוג הכבל, לא השקע
למה לנסות לבלבל את האנשים כאן עם דברים לא נכונים ומופרכים מיסודן. תקן CAT הוא לא רק סוג של הכבל, אל של כבל, של מחברים ( שקעים ותקעים בשפת ילדים ), של מגשרים ושל כל השרשת של התשתית הפסיבית.
כך למשל נראה Keystone של אחד היצרנים בתקן של CAT6A

sys_admin

Active member
למה לבלבל ... עושה לי טוב.
מה לא נכון במה שכתבתי ?
כתבת ש: "Cat הוא סוג הכבל, לא השקע". וכמובן שזה שטות מופרכת גמורה, כי מן הסתם שתקן CAT מגדיר את כל התשתיות הפסיביות, כולל כמובן גם את "שקעים". לאור ניסיון העבר של חוסר ההבנה הבסיסי שלך בלהבין גם משפט כתוב בודד אחד בעברית, לא הייתי משוכנע שגם אחרי שאני אסביר לך את זה בכתב אתה תבין את מה שכתוב, אז צירפתי לך תמונה של "שקע" כזה, שכתוב עליו בפירוש את סוג ה CAT שלו, כי מהתמונה עם כיתוב מפורש יותר קשה לא להבין דבר הכי בסיסי. אבל הפעם התעלית על עצמך, והצלחת לא להבין אפילו תמונה ולהמשיך לבלבל ולקשקש גם אחרי זה. :)

sys_admin

Active member
אז מצאת תמונה שכתוב עליה . cat
אז מה ?
כנס לחנות כבלים ותן תמונה.
אתה צריך להתחיל להפנים שאנשים שבניגוד עליך יודעים לתקשר בצורה תקינה, לא צריכים להיכנס לחנות ולתת תמונה, אלה מספיק שהם יזמינו בדיוק את מה שהם צריכים בחנות ובשביל כך, אפילו לא חייבים להיכנס פיזית לחנות, אלה שהיום אנשים ששמעו על אינטרנט יכולים להזמין את מה שצריך דרך פלא זה וישלחו להם את מה שהם הזמינו עד לביתם. את הפריט הרלוונטי למשל מכאן:
https://www.afik2.co.il/שקע-קיסטון-3M-Volition-RJ45-STP-Jack-Category-6A.html

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
איזה אדם חביב.
אני לא חביב..ואתה מיותר. מזמן האיש קיבל תשובה, אתה מברבר על דברים שברור שמלכתחילה לא הבנת נכון, אמרו לך ואתה ממשיך. זו בעיה נפשית חביבי מציע לך לך תטפל לטובתך. שיהיה לך משהו ממש אמיתי לתרום זה יתקבל בברכה. בפוסט הזה קשקשת ובלבלת תמוח ..זה רק מוריד מהרמה של המקום שבקושי חי ממילא ולא מתאים .

אני לא חביב..ואתה מיותר. מזמן האיש קיבל תשובה, אתה מברבר על דברים שברור שמלכתחילה לא הבנת נכון, אמרו לך ואתה ממשיך. זו בעיה נפשית חביבי מציע לך לך תטפל לטובתך. שיהיה לך משהו ממש אמיתי לתרום זה יתקבל בברכה. בפוסט הזה קשקשת ובלבלת תמוח ..זה רק מוריד מהרמה של המקום שבקושי חי ממילא ולא מתאים .
אמן כול שתאמר.

למעלה