Century Child - הביקורת

Century Child - הביקורת

1.bless the child הדיסק מתחיל באופרות ייחודיות שלמדנו לאהוב ולהכיר באלבומים קודמים. חצי דקה של אופרה נקייה ונפלאה מגיעה לסיומה עם כניסת הכלים וההקראה. השיר הוא מעין הקדמה לכלל הדיסק. "dead to the world, alive for the jurney", יופיע בהמשך. "ocean soul is nothing but a nam" בהמשך הדיסק ישנו שיר שנקרא כך. הם בעצם רוצים שנדע לקראת מה אנחנו נמצאים, מה באמת מסתתר מאחורי האלבום, מה באמת הרגשות שנמצאים מאחורי הכתיבה, ההלחנה, והשירה. "why am i loved only when i'm gone" רוב הדיסק, כמו רוב השירים באלבומים הקודמים, מדברים על כמה שרע לו והוא מעדיף למות, ובשיר השביעי הוא אכן אומר "as i always wished to be. one with the waves". שיר נפלא להתחיל איתו אלבום. שיר מלא בייחודיותה של נייטוויש. שיר מעורר ציפייה לקראת אלבום טוב. 2. end of all hopes השיר הראשון מתקשה להגמר ובום! מתחיל לו השיר השני. בלי לתת לנו שניה להרגע, טאריה מפציצה בשיר מצויינת עם לחן מצויין וייחודי. שירתה של טאריה גבוה ונפלאה גם כאן. כמו הציפייה שהתעוררה בתחילת האלבום, כך היא ממשיכה ורק גדלה בשיר זה. שיר נפלא ומקסים. נמצא במקום נפלא. לא מתאים לסיים איתו את הדיסק, לא מתאים להתחיל איתו כשיר ראשון, אך אכן מתאים להיות שיר ראשון כשיודעים לפני מה עומדים (שזה מובא בשיר הראשון) 3. dead to the world "all the saints take me away we dead to the world" משפט נפלא להתחיל איתו שיר קשה וכואב. בשיר זה נכנס גם מרקו עם שירתו הנפלאה. באלבומים הקודמים היו גראולים או שירה עדינה. כאן יש שינוי, התעוררות נפלאה. פתאום שמים לב למשהו חדש. השיר מצויין וכך גם הליריקה. נפלא להמשך ההקדמה - "dead to the world". 4. ever dream בלדה נפלאה!!! שיר המבטא את כל הסבל האמיתי בעולם - אהבה נכזבת. מה שחסר לו באמת זה לא ההצלחה בחיים, אלה האהבה. (כמו שהוא ציין בdead boy's poem באלבום לפניכן) שיר מלודי מקסים. קולה של טריה מרגש כתמיד. איכות מצויינת. כמו שרק נייטוויש יודעים לעשות. הייחוד של השיר - "dream of me!!" קולו של מרקו הנשמע פעמיים (בין הפזמון השני לבית השני ובין הבית השלישי לסולו). קטע מרגש, המביע כאב נוראי. הפזמון לאחר הסולו מהווה את הרגש העליון ביותר בשיר. העלייה של טריה בקולה מבטאת סבל, כאב, קושי, שאת כולו ניתן אף להבין מהמלודיה הנפלאה של שיר זה. 5. slaying the dreamer שיר ארספואטי בליריקה שלו, שיר עצבני בלחן שלו. ביחד - שלמות לדעתי. טריה מוכיחה עצמה כאן שוב כזמרת אופרה מצויינת, ומרקו עוזר לה בשירתו המצויינת בסוף. ביחד - השילוב מושלם. 6. forever yours לטעמי - המשך של ever dream. לאחר השיר slaying the dreamer, ניתן בקלות לאל הכנה מוקדמת, להרגע עם בלדה זו. כל פעם כשאני שומעת את השיר הזה אני נזכרת בים מישומה, אווירה מרגיעה משולבת עם ליריקה שהיא המשך ישיר של שירים קודמים לשיר זה באלבום. שיר לילי, שיר שכיף להרדם איתו ומשרה אווירה רומנטית, שעושה חשק לעוד. 7. ocean soul כהמשך ישיר לשיר המשרה אווירה קסומה של ים, נוחת לו שיר הנושא (לטעמי) של האלבום. השיר מתחיל רגוע, שקט, שירה עדינה ואיטית, כמו בשיר הקודם. אך לא עוברת דקה, והקצב משתנה, היופי עולה, הסבל צף, אווירתו הקסומה של האוקיינוס המתנגן בשיריו של תומאס רק מתחזקת. ומדוע? "one hour of loneliness between me and the sea". הקצון להיות בים. לא סתם לשחות בים, אלה לשקוע בתוכו, להיות הים עצמו! לא מגיע הפזמון בפעם השנייה, וטריה עולה בשירתה ומבקשת בקשה אחת - להיות משהו טוב יותר. עבור בקשה זו היא בעצם חיה, עבור בקשה זו בעצם נוצרות כלל היצירות שללהקה זו. הרצון להיות "one with the waves - ocean soul". לטעמי, שיר זה מהווה את כלל המהות וההווי של נייטוויש. מדוע? הבקשה האחת והיחידה, מתקשרת ישירות לשמה של הלהקה. היצירות של הלהקה מוסברות בשיר זה. בנוסף, שיר זה הוא אכן המשך ישיר לdead boy's poem מהאלבום הקודם, wishmaster. 8. feel for you שיר קצת שונה. אחרי סערת רגשות מטורפת בשיר השביעי, שומעים את שיר זה וכבר יודעים שמוכנים להכל. שם השיר נראה מבטיח, נראה כמדבר על אותם הנושאים בשיר הרביעי והשישי. אך טריה מתחילה לשיר, מתחילה לזרות את מילותיה, את כאביה. איבוד אהבה גדולה. לטובת המוות. "הייתי הכל עבורך, היית הכל עבורי, אבל לא ידענו את זה. לא ידעת מה אני באמת חשה עבורך, אבל אני יכולה להבטיח לך שכל הזמן השתוקקתי אליך. אפילו כשהיית קרוב. היום זה כבר אחרת, היום אני מחכה שהזמן יעבור, שהכל ייגמר, שאני אתחזק. על כך לא אשן (וגם לא אצליח) בלילות".מה בעצם משמעות השם של השיר? אכן אהבה, אך לא אהבה נכזבת, וגם לא אהבה עילאית. אלה אהבה שהיתה קיימת אך לא ידעו על קיומה, לא ידעו על הימצאותה, וכרגע מחליטים לבוא ולדבר עליה. |הגדש|כרגע, כאשר האדם הנאהב שמשתוקקים לו אינו נמצא בחיים. מרקו נכנס לאחר בית נפלא עם שירתו הנמוכה והעמוקה. המון כאב, המון רוע מופץ משירתו, בגלל המילים הכאובות! לאחר מכן טרייה נכנסת בקטע אופראי נפלא ומקסים הנבלע מעט בתוך המלודיה המצויינת של השיר. השיר נגמר בשירה כאובה שמעת קשה לשמיעה אפילו. הקדשת השיר לאדם מסויים. השיר הזה הוא עבורך - אני רוצה שתבין, ותפסיק לחשוב אחרת - אני אוהבת אותך, יש לי רגשות עבורך. ואני אף צריכה אותך! 9. the phantom of the opera אני חושבת שכל מילה נוספת מיותרת. שיר חסד לשיר נפלא. שיר נפלא!! 10. the beauty of the beast א. long lost love שיר המשך לשיר הרביעי מבחינת הליריקה. שיר המטביע בתוך רצון להכנס ליער גשום, לתוך כאב בלתי פוסק, עם אדם אהוב. שבשיר זה אינו נמצא. שיר אגדי, שיר עם טעם לעוד ב. one more night to live ואכן, מגיעה האפיזודה השנייה והטעם לעוד מקבל את סיפוקו. המלודיה משתנה, השירה משתנה, החודשים מתחילים להתבלבל, והכל ב12 שניות בלבד, בעזרת מעבר אופראי נפלא של טרייה ותומאס הקלידן המפולא. השיר משתנה פתאום. קלידים חזקים נכנסים, הבס מתחזק, התופים מורגשים. הכל משתנה - פרט להרגשה. עדיין רצון ללכת לאיבוד בסערת רגשות ביער גשום, כאשר בטוחים ביותר עם האדם שאוהבים. אם מקשיבים היטב לליריקה מוצאים גם מדוע חשים תחושה זו - "feel the rain cleaning all that i've beacome". מגיע הפזמון של אפיזודה זו. כל הכאב צף, כל הסבל שהובטח לנו בהקדמה, נמצא גם בשיר הסיום - "Every single verse can only be born of the greatest of wishes - I wish I had one more night to live!!!!!" לאחר הפזמון השיר נעשה מהיר יותר, משתנה. פתאום כל הרגשות צפו והפכו לסערה מטורפת. הכל כבר אמיתי יותר, הכל אחר פתאום. ואז מרגיעים אותנו טרייה ותומאס עם אותו מעבר שהיה בין אפיזודה א לאפיזודה ב, רק שישנה הפתעה - אין מעבר בין אפיזודות. ג. Christabel תופים נמוכים, שירה אופראית, הקראת ימי הביניים - דרך מושלמת לסיום דיסק מופלא. לאחר סיום שכזה לא זוכרים כלום פרט לשלמות, שלמות ועוד קצת - שלמות. כמו שרק נייטוויש יודעים לעשות. כללי פרטים lyrics ציון לדיסק: לחן 10 שירה 9 ליריקה 9.5 Vampiria

TheImpactBoy

New member
יפה מאוד!

כמובן שנכנס למאמרים. ואני מסכים איתך לגבי הכל. חוץ מDEAD TO THE WORLD שאני לא אוהב.

danduuu

New member
כוסית! אני אקרא אחר כך למה אני עושה

עבודה כרגע
...רק רציתי להגיד לך כל הכבוד על ההשקעה ותודה רבה בובה

LadySilkworm

New member
אה כן, בקשר לForever yours

את לא היחידה שזה מזכיר לה ים, חברה שלי שמעה את זה ואמרה שזה מזכיר לה את השיר מטיטאניק. ומשום מה זה השיר הכי פחות אהוב עליי באלבום X:

כל הכבוד אבל..

לדעתי את חייבת לתת ניתוח מורכב יותר לפוראבר יורס.....אחד השירים שלדעתי מגיע לו יותר פירוט ויותר כבוד מאשר 5 שורות....:)

../images/Emo45.gif

מסכים עם הציונים
... איזה מגניב יש לנו פורום^^! לא נוכחתי בפתיחתו כי הייתי בפולין
...חזרתי עכשיו
.
מזל טוב

למעלה