CHECK THIS OUT AND CRY, SCREAM,

CHECK THIS OUT AND CRY, SCREAM,

http://www.leida.co.il/forum.asp?prePage=1&page=2 YOU ALL MUST READ THIS SAD AND MADDENING BIRTH STORY IN BEILINSON. IT WILL MAKE YOU SO HAPPY YOU HAD A HOMEBIRTH OR HAVE DECIDED TO CHOOSE TO BIRTH AT HOME. SMART GIRLS HERE. WHEN WILL WOMEN IN ISRAEL LEARN THAT THERE ARE OTHER OPTIONS AND THAT IT IS TIME TO TAKE CONTROL OVER THEIR BIRTHS AND BODIES.

mise

New member
בא לי לקלל.

הייתי רצה עכשיו לביה"ח הזה ומנערת את הרופא המלוכלך והמנוול הזה!! צריך להתלונן עליו, צריך לשים סוף לדברים כאלה, זו התעללות, זו בפירוש התעללות!!!!

mise

New member
מה אפשר לעשות?

איך אפשר לפרסם את זה הלאה? שזה יגיע לעיתונות? שכולם יקראו וישמעו!! אני מסכימה עם התגובה שלך, אילנה. לגבי זה שאנשים מבזבזים כ"כ הרבה כסף על חתונה מפוארת, טיולים לחו"ל, ריהוט יקר לתינוק ומה לא. עם זה אני בהחלט מסכימה, אבל אישית אני מכירה אנשים שאפילו חתונה לא מפוארת לא היתה להם, שלא היו בחו"ל מעודם וכל מה שהם מקבלים לתינוק הוא "מיד-ליד", מאנשים שלא צריכים. אולי אפשר לארגן גמ"ח (גמילות חסדים) ללידות בית, לאנשים שבאמת קצרה ידם מלשלם, שיוכלו גם ללדת בבית ולא ליפול קרבן לבתי החולים.

gmach for homebirths

For a long time I am thinking about a gmach for homebirth. Once I had a woman who said that she could help someone if they were really desperate, and I had such a case and she did pay for her birth. I could contact her, she is religious, and maybe she would know how to start such a gmach for homebirths. But how do you distinguish between the people who really need help and those who just want a "freebie" birth. If anybody has any ideas or knowledge about starting a gmach, please let us know. Of course, the best is that the government should pay like they do for hospitals.

mise

New member
כמובן שעדיף שהממשלה תשלם.

אבל לא זה המצב. אם יש לך מישהי שיש לה יכולת להקים גמ"ח זה - זה מעולה!!! איך מבדילים? באמת אין לי מושג. נראה לי שאלו שעוסקים בזה יודעים לעשות את הסינונים שלהם. למה שמישהו שיכול להתאמץ כדי להשיג כסף ללידת בית יגזול בעצם כסף של אנשים שבאמת אין להם יכולת, מתוך הגמ"ח עבור לידות בית?

סטיוויה

New member
עד כמה שזה ישמע "רע"

אבל לפעמים עדיף ככה כדי להצליח לעזור... למשל יש קריטריונים למי מגיעות הנחות בארנונה,תשלומים וכד'. צריכים להמציא מסמכים שמראים הכנסות(או יותר נכון שאין ממש הכנסות). אנשים שחיים מקצבאות זעומות. שאין להם רכב.שאין להם חסכונות.שאין להם משפחה שיכולה לעזור.

mise

New member
"שאין להם משפחה שיכולה לעזור"?

:) יקירתי, לפעמים יש משפחה שיכולה לעזור לעיר שלמה, אבל מכל מיני סיבות, לא מוכנה להושיט יד לעניי ביתה. כבר נתקלתי במקרים.. ההוכחה שהמשפחה יכולה לעזור היא לא הוכחה מבחינתי.. לא יודעת אם רק מקצבאות זעומות. יש משפחות של כמה ילדים, או אפילו שניים, שהבעל עובד ומכניס 5,000 ש"ח והאמא לומדת על מלגה (יש מלגות מלאות, בתנאי שהציונים לא ירדו מ - 95) ולא יכולה עוד לעבוד ומבחינת איך שאני רואה את הדברים - גם הם זקוקים לגמ"ח לידת בית. נכון, יש אנשים שקשה להם אבל הם עושים מאמצים להשיג את הכסף ללידת בית (אנחנו!! :) במקרה לקחנו הלוואה של הסכום מגמ"ח) ויש אנשים שהם באותה קטגוריה ולא יעשו את המאמצים להשיג כסף ללידת בית. הם גם נחשבים נזקקים לגמ"ח? כאן אי אפשר לדעת. תמיד יהיו כאלה שיתפקששו, שבתכל'ס אם זה היה מספיק חשוב להם, הם היו עושים מאמצים ללידת בית וחוסכים מעצמם דברים אחרים בחודשים שלפני או אחרי.

זה פשוט נורא

כזאת השפלה, זה באמת נשמע כמו חווית אונס. כ"כ קשה לי לקרוא את זה... כזאת מסכנה- במה חטאה שהייתה צריכה לסבול כזה יחס מחפיר???? הרופא עם הרושם האידיוטי שניסה לעשות על הסטאז'אים שלו- גם כן מטומטם כזה! ליבי יוצא אל היולדת ובעלה שבוודאי היה לו מאוד קשה גם כן- כמה זה קשה לראות אדם שאתה אוהב סובל כ"כ ואין לך מה לעשות בנידו (או לפחות אתה לא יודע מה שניתן לעשות). אני לא יודעת עד כמה אסרטיביות הייתה עוזרת כאן, היא כבר הייתה מותשת לחלוטין ולא היה לה את הכח להתווכח עם אף אחד. אני מאוש מקווה שכשהם קצת יאוששו הם יכתבו מכתב תלונה חריף ביותר להנהלת ביה"ח עם שמות כל המעורבים ואולי גם ינסו לעניין את העיתונות.

ט ו ש ה

New member
ממש התהפכה לי הבטן...

אני לא נכנסת פה לסוגיית הטיפול ביולדת, זה משהו שקשה לחוות עליו דיעה בלי להיות שם, אבל ההערות והתייחסות האנושית - או הלא אנושית, זה פשוט נורא. אני ממש מקווה שהם יעשו עם זה משהו, ולא יתבשלו עם זה בתוך עצמם, זה פשוט נורא.

פשוט מחריד

ואני חייבת לומר דבלינסון הוא ביה"ח ששמעתי עליו הכי הרבה סיפורי זוועה. מה משנה המקצועיות אם היחס כה מזלזל ומשפיל ???

ט ו ש ה

New member
אני הולכת לבלות שם לא מעט...

כיוון שהלימודים שלי מתנהלים בתוך הקמספו. מקווה שכשנגיע לסבבים במחלקות נשים ויולדות יהיו לי חוויות יותר טובות לספר עליהן.....

בהחלט כואב לשמוע כזה סיפור

ואילנה את צודקת בקשר להוצאות על חתונה וכו', אני למשל מכירה משהי שרצתה ללדת עם דולה (בבית חולים) ובעלה לא הסכים ל400$, הוא אמר שזה הוצאה מיותרת, שמעתי אותה ורציתי להגיד לה שתגיד לו שכשהוא יילד שיחליט אם זה הוצאה מיותרת. כואב לשמוע כאלה דברים וכואב לראות שאנשים אטומים ואפילו לא מוכנים לשמוע אופציות אחרות מבית חולים.

אוף... איך אני שמחה שאני יולדת בבית

לא פעם ראשונה שאני קוראת כאלה סיפורים מעצבנים, ואגב, בלינסון בהחלט ידוע לשמצה בענייני לידה. ממש מסכנה הדס הזאת, איזו חוויה, כמה נורא... לא יאומן איזה דברים יש בעולם... וכן, ההוצאות ללידת בית הן גבוהות מאוד וגם ההוצאות לתינוק וכל מה שקשור להנקה, והאמת היא שלא כל לידה צריכה להיות כך, גם אם היא בבית חולים, אבל בכל זאת... אם יש לי אפשרות בחירה אני מעדיפה לידת בית רגועה, עם מיילדת שאני מכירה, עם אנשים מסביבי שאני אוהבת ושתומכים בי וכו'. ואני כל כך מזועזעת מהעניין של הסטז'רים... פעם יצא לי להיות בתל השומר סתם לבדיקה שגרתית, ואפילו לא היה מדובר בחשיפת איברים אינטימיים, אבל בכל זאת, כאשר הרופא הכניס איזה 20 סטודנטים יחד איתי לחדר כדי להראות להם עלי כל מיני דברים, הרגשתי מושפלת כל כך ואני זוכרת שיצאתי עם דמעות בעיניים. על אחת כמה וכמה בלידה כאשר לא רק נכנסים כל כך הרבה אנשים ומסתכלים למקום הכי שמור אצלך, את גם זוכה לקבל הערות על האסטטיקה של גופך... ממש גועל נפש! איזה רופא גועלי. אם בעלי היה שם היה מחטיף לו מכות, מה שבטוח שאני הייתי מחטיפה לו מכות אחרי שהייתי מתאוששת מהלידה. האמת... אני עובדת לא רחוק מבלינסון, בא לי ללכת אליו עכשיו להחטיף לו מכות! איזה עצבים! וכמה שצריך להתפלל על כל דבר ודבר, אנחנו כל כך לא יודעות ולא מצפות ולא עולה על דעתינו שדברים כאלה קיימים במציאות, לא יאומן, אני פשוט מזועזעת קשות! בואו נפרסם את זה בפורום הריון ולידה, למרות ששם כבר מכירים את בלינסון ויודעים שלא כדאי כל כך ללכת ללדת שם...

את מוזמנת לפרסם שם אך קחי בחשבון

שיהיו גם הרבה סיפורים בעד בילינסון, אבל זה לא כ"כ משנה. העיקר שהמודעות למצבים נוראים כאלה תהיה קיימת ואולי היא תביא לשינוי המיוחל בחדרי הלידה בארץ!

עינבלית

New member
זה לא חוקי להכנס עם סטאז'רים

ללא הסכמה מפורשת של היולדת ומלוויה. יש בתי חולים שיותר מודעים ויש שפחות. כרמל למשל, פחות.

mise

New member
"מודעים". איזו מילה יפה.

יותר מדי יפה. הם מודעים לכל ההשלכות של מעשים שלהם שיכולים לגרום להם להכנס לכלא כשצריך לחתום להם על מסמכים.

סטיוויה

New member
אוי הזכרת לי את בי'ח כרמל

בשנת 1999 נסעתי לחיפה לפגוש את אימי ו"גמרתי" בכרמל עם אבחנה להריון מחוץ לרחם. אני זוכרת את עצמי שוכבת שם מתה מכאבים,ורופא עושה לי אולטרסאונד תוך שהוא מזעיק את כל הסטז'רים שלו לבוא לחזות בפלא של הריון חוץ ריחמי. מתעלל בי עם האולטרסאונד ואחד הסטאז'רים אומר לי "זה כואב"? צעקתי עליו "מה נראה לך,ברור שזה כואב"! היתי אז כל כך תמימה וחלשה. חבל שלא העפתי את כולם משם.

למעלה