Experience Jimi Hendrix

xflil

New member
Experience Jimi Hendrix

את ההודעה הזאת אני בכוונה לא משרשר... כי היא אמורה להיות יחידה ואיתה הרבה, סליחה, המוןןןן תגובות
אז זה מה שאני חושב על ג´ימי הדנריקס... כשאני מאזין לשירים שלו.... דבר ראשון בא לי להשתגע, אבל זה כי! הוא הבנאדם היחידי על כל העולם הזה שאי פעם גרם לי להרגיש שהגיטרה שלו מדברת... הבנאדם הזה פשוט מחיה אותה.. היא נושמת, היא מדברת לבד, לפעמים נדמה כאילו ג´ימי כבר לא מנגן עליה והיא ממשיכה בכוחות עצמה.... זה הדבר הכי מדהים בעולם שאפשר לשמוע... עכשיו זה לא קשור אם אתם אוהבים את הסגנון, או לא.... כי כל גיטרה שהוא לוקח ליידים, זה מה שקורה לה... בקיצור הפיל שהוא מכניס לנגינה, אין את זה לאף אחד.... עכשיו בלי קשר לכל מה שכתבתי פשוט תורידו את וודסטוק - פול סט למחשב.... זה כל וודסטוק מצולם.... כמעט כל וודסטוק, זה 54 דקות של הנאה.... הוא גם הבנאדם היחיד שנראה כאילו הוא מרחף על הגיטרה, הוא מלטף אותה! והמהירות שבה הוא עושה את זה..... שלא ישמע במקרה בום על קולי ויהרוס לא את השיר באמצע
טוב אני חושב שהבנתם מה הנקודה שלי.... אבל לאוטיסטים שבינכם שלא הבינו למה אני מתכוון
(אין כאלה, אבל אני חייב 2 מילות סיכום) אין - כמוהו מתן

xflil

New member
בכלל העובדה ש-

בוודסטוק הוא מנגן קטע של חצי דקה בערך עם הפה, שזה הסולו הכי קשה שאני אי פעם אדע לנגן גם קצת הופכת אותו לטוב מכולם
טוב נו, לא הסולו הכי קשה, אבל סולו קשה

ganooov

New member
אז ככה: ../images/Emo13.gif

לדעתי הפיל של קנופפלר ושל גילמור בגיטרה לא פחות טובים משל ג´ימי. יש שירים ששלושתם פשוט מדברים עם הגיטרה, נכנסים לך למוח, ומשאירים אותך נדהם אל מול העוצמה.

ganooov

New member
ניסיתי היום לנגן בבס עם הלשון ../images/Emo13.gif

זה לא כל כך קשה בקצב איטי, רק שהטעם של המתכת גורם לי להקיא
.

rainbowgirl

New member
אוי!!!זה דוחה!!!!כבר רשמתי מה אני

חושבת על זה בשרשור על ג´ימי הנדריקס...

xflil

New member
אני כמעט בטוח שהוא מנגן עם השיניים

כי כשהוא מנגן שומעים כל מתכתי לאללה..... וזה גם לא אנושי להגיע לכזאת מהירות עם הלשון!

Grimble Grumble

New member
ברור שזה עם השיניים

הוא מנגן עם השיניים לא עם הלשון... גם אינגווי מאלמסטין (הגדול מכולם) מנגן בהופעות עם השיניים...

ganooov

New member
אין לי מושג איך מנגנים בשיניים ../images/Emo13.gif

אני צריך לראות ביצוע כזה מקרוב.

ganooov

New member
צ´מעו איזה קטע: ../images/Emo13.gif

אני כל השבת הולך וחושב רק על פארפל הייז, ואפ´חד מסביבי לא מבין למה אני משמיע קולות של משאית בהתנעה... אני הולך להשיג את זה מהר - כי מתחיל להמאס לי מכל המטאליקה ששמעתי בשבועות האחרונים. מה אתם עושים, ככה אני יום אחד אלמד לנגן את כל הבס ליינז של הנדריקס... טוב, זאת אחת ממטרות הפורום, ללמד אותנו על אומנים אחרים - אז סבבה.

xflil

New member
חחחח ../images/Emo13.gif

תלמד! אתה הרי תהיה הבסיסט בלהקה ואני הולך לנגן הרבה הנדריקס! חחח
מתן

ganooov

New member
אם יהיה לך מזל אתה: ../images/Emo13.gif

1. תעקוף אותו. 2. לא תמות מכודי הרגעה
. בהצלחה!

xflil

New member
אז ככה: ../images/Emo13.gif

1. בשביל לזה אני אצטרך הרבה מזלללללל והרבהההה יותר ממזל
2. לזה אני לא צריך מזל כי זה לא יקרה

המממ, ראיתי גם את ארז נץ עושה את זה

אגב ארז נץ הוא הגיטריסט הישראלי הטוב ביותר בכל הזמנים. בכל מקרה, אני חושב שלאנשים כמו סטיב ואי או ג´ימי פייג´ יש טכניקה יותר טובה מלג´ימי, אבל לג´ימי יש אופי גם מבלי להתייחס לעובדה שהוא היה הראשון, הבלוז שהוא מנגן, וההשתגעויות שלו. גם לגילמור יש טאץ´ מדהים, אפילו יותר מדהים, אבל שונה. קנופפלר הזה שגנוב מעריץ, הוא חמוד, ומאוד טוב, אבל לא שמעתי יותר מדי טאץ´ מיוחד ואינדיבידואלי ממנו, אשמח אם תמליץ לי על שירים שלהם. וללא קשר, אני מאזין כרגע לTHR RAIN SONG של של זפלין, וזה פשוט מדהים!

Im Lost In Hell

New member
אממ סליחה על הבורות אבל..

אממ אתם מדברים כל כך הרבה על ג´ימי הנדרקיס אז אממ ככה.. אם בא לכם קצת לפרט לי מי הוא כי חיפשתי עליו אתרים ויש רק אחד והביוגרפיה שם באנגלית וגם זו שפה באנגלית ובעעע אין לי כוח לשבור ת´שניים ות´ראש ועוד משו אולי תמליצו לי על שירים מפורסמים שלו או משו כזה כי אולי אני מכירה רק לא מקשרת..: כל אופן.. אני רק מבקשת שתגידו לי מי הוא וכל הבלה הזה..:)

xflil

New member
אז ככה...........

דבר ראשון הינה לך קישור לאתר בעברית על ג´ימי
http://hendrix2001.cjb.net הממממ.... ג´ימי הנדריקס נולד ב-1942 בסיאטל - ארה"ב..... רוב הנגינה שלו הושפעה מבלוז, וכבר בגיל צעיר זיהו אצלו כושר מוזיקלי מדהים..... בתקציר של התקצירים, הוא היה גאון לתקופה שלו של מה שהוא ניגן ולפי דעתי ולפי דעת די הרבה אנשים חוץ ממני..... הוא הנגן הכי טוב שהיה אי פעם, ולפי דעתי זה מתאפיין בכל דבר שהוא עשה
הממממ...... תקופת הפריחה שלו הייתה בשנות השישים.... השיא היה בשנים 1967-1970 וב-1970 הוא מת.... התאבד.... לא ממש ברור, זאת אומרת, ברור, אבל לא מבינים למה הוא עשה את זה..... כי לא הייתה סיבה ממש מוצדקת להתאבדות..... מלך הגיטרה, בקיצור..... יש לי 6 אלבומים שלו.... ופשוט כולם שונים, ואני יכול להאזין להם עד יומי האחרון כי הוא פשוט מעניין..... ועוד בכלל כשאני מנגן על גיטרה זה מדהים אותי עוד יותר.... שירים מפורסמים...... Purple Haze Voodoo Child (Slight Return) Fire Little Wing The wind cries mary Red House Who Knows (לא מפורסם אבל אני מת עליו) בקיצור תורידי איזה 3 שירים, כמובן שתהיי גדולה אם תורידי את כולם
אבל תורידי כמה שירים ותביני על מה מדובר.... המלך! זהו
אם תרצי אני אשלח לך ביוגרפיה שלו..... נ.ב ____ מומלץ לנסות להוריד את הגירסאות של וודסטוק לכמה מהשירים.... כמו למשל פארפל הייז, וודו צ´יילד מתן

Im Lost In Hell

New member
עוד שאלה

מכיוון שאני מאוד אוהבת שנות ה-60 ויש לי דיסקים של התקופה הזו בא לך להגיד לי מה היו השירים הכי מפורסמים שלו אז? ואני מתחילה להוריד שירים.. ותייכף אני ישמע נראה אם אני מזהה ותודה.. על העזרה..

Im Lost In Hell

New member
נ.ב

הורדתי שיר לא מהרשימה.. foxy lady פשוט כי השם נשמע מוכר.. ואממ השיר מוכר לי..

xflil

New member
מצויין!

פוקסי ליידי שיר מצויין! אך יש שירים אחרים שאני הרבה יותר אוהב
אגב, המוזיקה שלו לא הכיייי מאפיינת את שנות השישים וזה למה אני אומר שהוא היה גאון בתקופתו.... ונשאר גאון עד היום....
אני אתן לך כמה שמות שאולי שמעת איפה שהוא את השירים הללו: Purple Haze Little wing Hey joe למרות שהיי ג´ו לא שלו, אבל את כנראה מכירה לבטח את השיר הזה.... שירים מומלצים.... כמובן ומומלץ בחום להתנסות עם איזה דיסק נחמד שלו
לג´ימי יש גם המון שירי בלוז כמו Red House Born Under A Bad Sign ועוד רבים, למעשה יש לו אלבמום שנקרא "ג´ימי הנדריקס - בלוז" אז אם את אוהבת בלוז, כדאי לך למשל להוריד את רד האוס ועוד יותר מומלץ בגירסאת הוודסטוק
מתן

למעלה