fsh גבוה וסיכוי למומים ועוד כמה דברים

צ26

New member
fsh גבוה וסיכוי למומים ועוד כמה דברים

בוקר טוב.
אני בשבוע 12+3 מחר עושה שקיפות ומקווה לטוב. אני בת 34 והfsh יחסית גבוה, עמד על 11 לפני ההריון. האם יש יותר סיכוי למומים בעובר בגלל fsh גבוהה?
שאלה נוספת- מה הקטע לא לעבור בשערים החשמליים בכניסה לקניון/רכבת? זוכרת מההריון הקודם שיש משהו בזה ולא זוכרת מה.

שאלה אחרונה וסליחה על המבול- משהי יודעת אולי אם מותר להשתמש במשאף ונטולין בהריון? שכחתי לשאול את הרופאה שלי. אני לא משתמשת קבוע אך בקוצר נשימה הנובע מאלרגיות.

תודה רבה.

giraffelle

New member
לא ידוע לי על קשר

בין FSH גבוה למומים בעובר. יש סיכוי גבוה יותר למומים בגיל מבוגר, אבל 34 זה לא מבוגר.
אין שום בעיה לעבור בשערים מגנטיים. זה שדה מגנטי, לא קרינת רנטגן.
לגבי תרופות בהריון - הכי טוב זה להתקשר למכון הטרטולוגי.

צ26

New member
חשבתי שהקשר בין מומים בגיל מבוגר יותר זה הקשר

לfsh שעולה עם הגיל. אני יודעת ש11 זה לא מאד גבוה אך זה יותר גבוהה ממה שהיה לי בהריון הקודם (לפני 5 שנים) וזה גם מעט מעל לנורמה שזה 10.
תודה על התשובות.

giraffelle

New member
ה-FSH הוא סימפטום, לא סיבה

והוא מושפע ממספיק דברים אחרים כך שאין קשר ישיר.
הסיבות לעליה במומים בגיל מבוגר לא מובנות עד הסוף (ככל שידוע לי), חלק מזה זה אחוז גבוה יותר של ביציות עם פגם גנטי. זה קשור באיזשהו אופן לרזרבה שחלתית, אבל ממה שאני יודעת דווקא FSH גבוה בגיל צעיר לא קשור לרזרבה אלא יותר לתגובה.
בקיצור, לא הייתי מחפשת סיבות לדאוג. זה לא שיש לך מה לעשות בנידון ממילא, חוץ מלמרוט שערות.

TALf2007

New member
נסי תה סרפד

גם טוב להריון וגם לאלרגיות, חברה מהמשרד ממש התמכרה כי הוריד לה את כל תופאות האלרגיה מהר מאוד...

בהצלחה,

טל

למעלה