Help Me Please !!!

tomerb

New member
Help Me Please !!!

השארתי פה מקודם הודעה SOS . אפשר לראות אותה כמה שורות למטה.. בקיצור מה שעשיתי זה ככה - הוא אמר לי שהוא לא מוצא את Xaccel.ini ניסיתי FIND לא מצא . אז עשיתי locate והוא מצא . העתקתי את הקובץ למיקום שממנו הוא ניסה לקרוא ! ואז ה-X עובד רגיל ומעולה ! עכשיו יש בעיה חדשה.. העכבר לא מגיב ! פשוט לא זז.. אני עובד ב-X עם מקשים...וזה לא נעים ! העכבר עובד לי עכשיו ב-WINDOWS אבל בלינוקס לא עובד , ניסיתי להריץ SETUP ו-MOUSE CONFIG ולהגדיר מחדש את אותה הגדרה שהגדרתי מהתחלה (Microsoft Intelimouse Ps\2) ההגדרה הנכון ! אני בטוח שזה העכבר - כןכן ! וזה תמיד עובד , רק עכשיו לא . יש לי RED HAT 7.1 דרך אגב.. בקיצור העכבר לא עובד גם עם LINUXCONF . בקיצור כשאני נכנס למצב TERMINAL (לא -X לטרמינל הרגיל..) אני יוצא מ-X ועובר לטרמינל רגיל מזיז את העכבר והוא זז רגיל.. נכנס ל-X והוא לא מגיב ! האם ישנו צירוף מקשים שיעלה לי את ה-KDE CONTROL CENTER ? או משהו דומה ? למישהו יש רעין מה אפשר לעשות ? חוץ מלהתקין לינוקס מחדש...? תודה !

Mothers Milk

New member
להתקין X מחדש...

קרה לי דבר דומה, אבל עם המקלדת. בטרמינל היא עובדת, ב X לא. ניסיתי את כל מה שיכולתי, אבל לא הצלחתי לגרום לה לעבוד. פשוט התקנתי מחדש את X, והכל פעל. בכל מקרה, תעדכן אותנו...

tomerb

New member
אוווה...

זה קצת.. בלאגן להתקין מחדש X . וזאת האופצייה האחרונה... כאילו כבר היו לי תקלות עם X...הרבה ! והחלטתי שאני רוצה לפתור אותם , אחרי הכל אני די מתחיל בלינוקס ואני רוצה ללמוד את כל זה.. אז התחלתי לקרוא מדריכים ואז קניתי ספר שאמרו לי שהוא טוב . פתרתי את הבעיה הראשונה שהצלחתי לפתור ממש לא מזמן ! (אתמול..) אבל אני לא רוצה כל הפעם שיש בעיה להתקין מחדש...אני רוצה לתקן את הבעיה . רק אם אני לא יצליח בשום פנים ואופן לתקן ולא יצליחו לעזור לי...אז אני יתקין מחדש... תודה ! אבל אני רוצה עוד לנסות לפתור את זה..

תמר,

New member
למה להתקין מחדש?

בגלל שעכבר לא עובד מתקינים מחדש? מה פתאום? יש כל מיני תוכנות שרות להגדרת X, ויכול להיות שאחת מהן תעזור לך... דוגמאות: xf86config Xconfigurator ויש עוד, שאני לא זוכרת. יכול להיות שאחת מהן תעזור לך להגדיר את העכבר. תבדוק שהקובץ dev/mouse/ הוא symlink לעכבר שלך (למשל, ל-dev/ps2/) ויש עוד אפשרות - לערוך ידנית את קובץ ההגדרה. אצלי הוא נמצא ב-etc/X11/XF86Config/ . נסה למצוא שם את הגדרת העכבר. בהצלחה

tomerb

New member
גם...אבל עוד משהו

צאז יש עוד בעיה... כשה-X מנסה לעלות מופיע - משהו בסגנון.. use -- option שלא עובד.. והוא אומר לבדוק משהו על ה-PATH של XFree86 XFree86 display משהו כזה...

תמר,

New member
צריך לראות את כל ההודעה

כדי להבין מה השגיאה... בכל מקרה - בגלל שמדובר בכרטיס מסך לא סטנדרטי (זאת אומרת - שלא נתמך כרגיל), כדאי לך לפנות למקום שבו מצאת את ה-XServer המתאים למסך, ולראות אם אתה לא היחיד עם בעיות.. איך אתה מריץ את ה-X? עם init 5 או עם startkde או startx? ועוד שאלה - זה רץ עם שגיאות, או שזה בכלל לא עולה?

tomerb

New member
...

ניסיתי INIT 5 לא עבד... אז STARTX לא עבד. אז STARTKDE לא עבד... ניסיתי להחליף את המנהל חלונות..אותו דבר . ודרך אגב את ה-XSERVER המתאים למסך כבר מחקתי... rpm -e <filename> מחקתי ואז הכל עבד והעכבר לא זז ואז אני לא זוכר מה קרה ועכשיו מאז הוא עושה לי סוג error אחר לגמרי שקשור ב-XFree86 display . אם מישהו יכול לעזור... תודה.

זש

New member
אני ממליץ בחום

לערוך ידנית את XF86Config. הוא כתוב בצורה מאוד ברורה וקריאה ואפשר לעשות ידנית כל מני דברים ש- xconfigurator ודומיו לא עושים. כמובן שתמיד צריך לשמור גיבוי ורצוי גם להכין איזשהו ChangeLog כדי שאחר כך תדע מה בדיוק עשית לקובץ.

tomerb

New member
ניסיתי :(

לא עזר . הכל שם כמו שאמור להיות.. מישהו יודע באיזה קובץ נמצא הלוג של ה-error שקורה לי ? זה ב- .Xsession-errors ?

למעלה