Hey Jew

_יובלל_

New member
Hey Jew

הלינק הזה הופיע בפורום הקודם כמה פעמים, וחבל שילך לאיבוד... פארודיה של האתר Hecklers.com (שמתמחה בשחיטת פרות קדושות) על Hey Jude של הביטלס. אני חושב שזאת הברקה. מצחיק וגם עצוב. למי שמעונין זה מופיע גם כקובץ, אפשר לפנות אלי באי-מייל.

ציפי ג

New member
טרם החלטתי מה זה יותר אנטישמי

או, לפי תמונות הנשים, סקסיסטי.

_יובלל_

New member
סאטירה

האתר Hecklers הוא אתר סאטירי, שכפי שאמרתי מתמחה ב- ``שחיטת פרות קדושות``. הוא ``נכנס`` בכל הדתות, בכל המוסדות, במפורסמים ומפורסמות, בפוליטיקאים, ובעצמו, וכך מעביר ביקורת על החברה ותופעותיה בדרכו. להסיק מזה שמדובר במסר אנטישמי, סקסיסטי וכד` זאת טעות. הדרך של הסאטירה היא להתייחס למציאות בצורה מוקצנת, ולגלגנית, אבל צריך להבין את ה``שפה`` הזאת ולהבדיל בין הצורה והתוכן. כשהחרצופים הראו חרצוף של רבין ז``ל הם לא צחקו על רבין, אלא על התייחסות החברה לרצח ולמהירות שבה הוא נשכח. בסרטון הזה, לא נאמר כלום על יהדות או על הביטלס, נאמר פשוט מאד שברית זה אקט אכזרי, וזה נאמר בשפה הבוטה של הסאטירה. כמובן שיש פה עניין של טעם - יש אנשים שזה לטעמם ויש כאלו שלא, אבל על טעם וריח אין להתווכח.

_יובלל_

New member
הומור

בעיני הומור זאת דרך לגיטימית להתמודדות עם כל נושא. ובטח שמי שרואה את זה בסרטון אנימציה ומזדעזע חייב לחשוב טוב כמה פעמים לפני שהוא יעשה דבר כזה במציאות.

אורית ג.

New member
יובלל - שים את הקובץ אם תוכל

כמצורף להודעה - זה יקל על מי שרוצה לראות. אני דווקא ראיתי ולא התרשמתי שזה אנטישמי (וגם לא זכורות לי דמויות של נשים). זו סאטירה. אפילו לא מאוד נוקבת. סתם קצת `צחוק` על מנהג עתיק. הצרה שלי תינוק צורח ומדמם - אפילו בסרט אנימציה - עןשה ממש עצוב. מה שכן חיובי בסרט - אם עוזבים את הנקודה שהוא בכלל מעז לגעת בפרה הקדושה הזו, זה שהוא מראה את הברית מנקודת מבטו של התינוק. התינוק לא מבין שזו מצווה. לא נבין למה מפשיטים אותו ולא מבין את שרשרת הדורות שהוא מצטרף אליה. התינוק רק מרגיש את הכאב. ואולי אלוהים היה צריך לדרוש שאדם ימול את עצמו, לא את בנו. זוהי אולי הנאמנות האמיתית לאל. לא שאני מתיימרת לשנות את היהדות - סתם שאלה פילוסופית.

_יובלל_

New member
הקובץ

אורית, אחרי שקראתי את התגובה שלך הבנתי שזה בעצם מה שרציתי להגיד רק שלא הצלחתי לנסח את זה ככה... :) לגבי הקובץ - המערכת פה לא מאפשרת לשלוח קבצי exe. (כנראה מחשש לוירוסים), ויש גם מגבלת גודל. גודל הקובץ כ- 600Kb ואני אשלח אותו באי-מייל למי שמעוניין.

אמיר.

New member
התינוק אולי חש כאב...

הבוגר חש סיפוק. אני שייך לעם שלי. ----------------- נראה אותך עושה ברית בגיל 18..... איייייייייייייייייייייייייייי

Ludwig

New member
נו, זה לא נורא אם יגיע לגיל 18...

נו, זה לא נורא אם יגיע לגיל 18 ויחליט לא לחתוך. העיקר שתשמור לו הזכות לחוש סיפוק עם החלטתו הוא.

ציפי ג

New member
הסרטון עצמו לא, אבל הנשים

הסובבות אותו עם חזה שפמלה אנדרסון היתה מתרשמת ממנו, עושות רושם של אתר פורנוגרפי. היתכן שהנשים הן הפרות החולבות שם?

Ludwig

New member
ציפי, בחייך :)

הרי רוב האנשים די רגילים לראות חזה נשי חשוף, ולא נראה לי שנותנים לכך פירוש שוביניסטי אם סקסיסטי בכלל. הפרשנות תלויה בעיקר במסתכל. תוכלי להאמין לי שבין השאר אני סולד (אפילו מתעב) שוביניזם ואפליה על רקע מיני (או העדפה מינית כמובן), ובכל זאת לא תמיד עולה בי הפירוש סקסיסטי עם כל תמונת עירום.

Ludwig

New member
חסר איפה לראות?

בסרטים, על חוף הים, בפרסומות, ביצירות אומנות במוזיאון... בימינו זה די נפוץ ברוב החברות המערביות (וגם בכמה אחרות כמו באפריקה או במזרח הרחוק). בכל אופן חזה חשוף של אישה איננו בהכרח תועבה או אלמנט המביע שוביניזם או סקסיזם. כפי שאמרתי זה תלוי גם במסתכל, ונראה לי שדווקא בחברות בהם זה מקובל הפירוש הוא הרבה יותר ``ניטראלי``. ...וחוץ מזה נראה לי שאני גולש לדיון ששייך יותר לפורום אחר (אולי לפורום פמיניזם :) )...

Ludwig

New member
אז גם אצלכם משתמשים בכינוי הזה...

אז גם אצלכם משתמשים בכינוי הזה brother ? ;-)

אמיר.

New member
איזה מזל שאני קורא אותך ...

בזכותך לא הורדתי את הסרטון. תודה.

מישמיש_2

New member
דווקא סרטון חמוד ומצחיק לאללה.

אני וכל משפחתי דתיים, והסרטון ממש מדליק ובכלל לא אנטישמי.

לארה

New member
מעניין מה היו אומרים בני דודינו

הערבים שמלים את ילדיהם בגיל 13, אם היו עושים עליהם סרטון כזה. אולי היו מנסים לרצוח את יוזם הסרטון כמו שהאיראנים רצו לרצוח את סלמן רושדי...?

למעלה