מדוע שיעור הגירושים בפרק ב' גבוה יותר

מדוע שיעור הגירושים בפרק ב' גבוה יותר

(משמעותית) מאשר בפרק א'?

במקרה נתקלתי במאמר הזה שכותרתו "השיעור הגבוה של כשלונות בנישואים שניים ושלישיים" (או "מדוע לנישואים שניים ושלישיים יש סיכוי גבוה יותר להיכשל").

המאמר, באופן יפה למדי, מתחיל עם הסיבות הבנאליות, כמעט אינטואיטיביות, שרובנו מכירים:

1. מספר גבוה של אנשים נכנסים לנישואים שניים במה שנקרא "ריבאונד". בדרך כלל, האנשים המעורבים הם פגיעים. הם אינם נותנים לעצמם מספיק זמן להתאושש מהגירושים או לברר את סדרי העדיפויות שלהם לפני הכניסה בברית הנישואים. הם נכנסים לנישואים הבאים מהסיבות הלא-נכונות, בלי להפנים את הלקחים מהנסיון הקודם. מה שבאופן טבעי מוביל לחזרה על אותן טעויות...

2. מי שהתגרש כבר (לפחות פעם אחת) ושרד... פוחד פחות מגירושים כפתרון אפשרי. יתכן אף שיזהה את אותות האזהרה מוקדם יותר מאשר בפעם הראשונה ויגיב מהר יותר, כדי להקטין את הנזק.

3. העצמאות ההולכת וגדלה של שני המינים (כלכלית לנשים, ביתית לגברים), גדלה עוד יותר עם הגיל והנסיון, ולכן תקפה עוד יותר לנישואים שניים ושלישיים.

אך כותב המאמר, באופן מבריק למדי, שומר את
הסיבה המכרעת ביותר (לדעתו) לסוף:

הַדֶבֶק.

"הדבק" הוא הילדים.

במרבית הנישואים הראשונים הילדים מהווים דבק המאפשר לבני זוג להתגבר על קשיים והבדלים.
בנישואים שניים ושלישיים, לא רק שאותם ילדים לא תמיד קיימים, אלא שכשבן הזוג מביא איתו ילדים מנישואים קודמים, הם עלולים להוות דווקא מקור לחיכוכים...

אני יודע על לפחות משתתף אחד כאן שדווקא הצליח לו, דהיינו הוא מאלה שאף לא אחד מארבעת הגורמים שנמנו משפיעים לרעה על פרק ב' שלו (בינתיים
).

מהי הזוית האישית שלכם על הנושא?

האם מישהו כאן התנסה כבר בפרק ב' שנכשל? אם כן, מאלו סיבות?

האם מישהו התנסה בפרק ב' שעמד להיכשל אך ניצל ברגע האחרון? אם כן, איך?

מעניין אותי. אולי אלמד משהו על עצמי בדרך...

אני יודעת על עוד כמה

שמצליח להם יופי לאורך הרבה שנים

אני חושבת שמי שבאמת למד מהכישלונות וטעויות העבר, הפנים את מה שהיה צריך להפנים, יכול להתמודד בצורה בוגרת יותר בפרקים הבאים.

דף חדש4

New member

במקרה שלי- בעיקר- יותר ויתורים, יותר הבלגות, לא להעליב, לא להשתלח, לשקול כל מילה- לא לקחת את הקשר כמובן מאליו. להעריך את מה שהקשר כן נותן- ובעיקר- לא לרצות להגיע שוב למקום הזה של הלבד מתוך הבנה כמה זה בודד וכמה קשה לבנות קשר חדש שוב. ואילו ידענו כל זאת בסבוב הראשון אז אולי לא היינו מגיעים למקום הזה שוב- ואולי כן.מי יודע. לדעתי- הייתי צריכה את הגרושין כדי ללמוד את כל השעורים שאילו ידעתי אותם בסבוב הראשון- לא הייתי מתגרשת מלכתחילה. ואת הייתר תשמעו בבועות
(מישהו פה מספיק מבוגר כדי לזכור את בועות?
)

יש אמת בדברים שאת אומרת

והמאמר גם מתייחס אליהם, אבל הנקודה העיקרית במאמר היא שדווקא הסיבה הזו (של ללמוד מכשלונות העבר וכו') מתגמדת לעומת הערך של "הַדֶבֶק".

לא בהכרח

קיימים לא מעט קשרים בפרק ב', אשר נמשכים לאורך שנים רבות, עם ילדים קטנים שם באמצע,
במקרים כאלו לפעמים הילדים משני הצדדים מתחברים לא פחות מאשר אחים ...
יכולה להגיד לך מניסיון אישי שפירוק החבילה במקרים כאלו הוא לא פשוט בכלל ולפעמים אפילו יותר מורכב, הילדים כבר לא יכולים להיפגש, הילדים צריכים להתמודד עם פרידה נוספת וכואבת מבחינתם.
אצלנו זה נגמר בצורה אחרת לגמרי לשמחתי, עד היום הילדים בקשר טוב מאוד אחד עם השני (למרות שעברו שנים רבות מפירוק החבילה), ואין שום קשר עם האקס.

איל85

New member
לסגור דלת ולפתוח דלת

שלום רב
כאדם החי מעל 20 שנה בפרק-ב, עם הילדים שלי, שלה ושלנו,

ומעל עשור עובד עם זוגות, גם פרק-א וגם פרק-ב, יכול לומר בבטחה

כי הרבה אנשים לא סוגרים את פרק-א כמו שצריך, ומשחררים מתוך הבנה

למה שזה לא הלך, ונכנסים לפרק-ב לא מוכנים באמת לקשר שהוא הרבה יותר,

אבל הרבה יותר מורכב מפרק-א. לא סתם אני קורא לזה "שפת ה-ב".

אם לא ידעת להתנהל נכון בלחצים של פרק-א והבנת זאת לאחר מכן,

איך תעמוד בעומס של פרק-ב?

פרק-ב זו שפה, זו דרך חיים, ומי שלא מבין זאת, לא ישרוד שם.

הזוית האישית שלי בנושא

אני נמצא כבר תקופה משמעותית בפרק ב', שבבסיסו עומדות התובנות הבסיסיות הבאות :
היה מי שאתה
חיה ותן לחיות
פשרות הן לא מילה גסה, אבל גם לא פיתרון קסם
אהבה משמעותה קודם כל לפרגן. לכל המעורבים

וזה עובד.
היו ויהיו איומים לאורך הדרך, אבל אם אתה שומר את העיניים על המטרה, והולך ומאמין בדרך שלך - אני מאמין שזה מסתדר

*** לדעתי הנתונים שמוצגים במאמר מעוותים, משום שאם לא תבדוק רק נישואין רשמיים, אלא גם דפוסי קשר מחייבים אך לא מוסדרים פורמלית - אחוזי הכישלון יגדלו משמעותית (אחרי הכל, בפרקים ב- קס"ו, הפורמליקה חסרת משמעות לרוב - חתונה כדמו"י)

בדד1

New member
עיניים עצומות לרווחה

ואתחיל בציטוט של "דף חדש4"

"לא לרצות להגיע שוב למקום הזה של הלבד מתוך הבנה כמה זה בודד וכמה קשה לבנות קשר חדש שוב"
זוהי אחת הסיבות הכי הכי רעות שאני יכול לחשוב עליהן שבגללן לא לסיים קשר

גם הילדים הם לא סיבה לזה - עדיף להם שני הורים מאושרים ולבד מאשר משפחה "מאוחדת" ואומללה

כל אחד צריך לדעת את הגבולות שלו ולהיות בפרק ב' מתוך כך שלא רוצים להיות במקום אחר רק מראה על כך שלא למדנו כלום בסיבוב הראשון

לוותר - זה רק עד גבול הויתור על "העצמי" כל ויתור מעבר לכך צובר מירמור ורק מייצר קשר לא בריא

להיות בפרק ב' זה רק כי טוב לך ואתה רוצה להיות בקשר

והעיקר אם יש הרגשה שזה לא זה לא למשוך את הסופים

(אני בטוח שיש כאלה שיראו במה שאמרתי מחשבות שליליות - מי שחושב כך שיקח אויר ויקרא שוב"

דף חדש4

New member
האם אתה בפרק ב, בדד? או עדיין בודד?

להזהר לא לקחת קשר כמובן מאליו בגלל מודעות גוברת לקשיים בפרוק הקשר, בחיים לבד ובבנית קשר חזק- זו לא סיבה גרועה.
אתה מאד אדאלי- ואני תוהה- האם אתה בפרק ב בעצמך? או שעדיין מחפש?

בדד1

New member
אני?

באחד הפרקים (הפסקתי לספור)
אבל גם אם הוא לא יהיה האפילוג
כבר עכשיו הוא מוצלח
מבחינתי הזמן הוא לא אחד המרכיבים העיקריים במדידת טיבו של הקשר (הפרק)

דף חדש4

New member
זה בדיוק העניין

אם האסטרטגיה שלך היא- טוב לי אני נשאר, רע לי אני עוזב- אפשר להבין איך יש מספר פרקים כשכל פרק מספר אותו ספור רק אורך הפרק והדמויות מתחלפות. אם האסטרטגיה היא- לא טוב לי- אני עושה מאמץ לדבוק בקשר ולשפר כי אני יודע שזה אפשרי ושהמאמץ הנדרש הוא קטן יותר מהמאמץ שיידרש למצוא ולהתחיל לבנות קשר חדש- סביר להניח שיהיו בספר שלך פחות פרקים. אם נקודת המוצא שלך- בדד, אפשר להבין שזו ברירת מחדל שאתה חי ונושם כל הזמן. ושוב - זה לא "רע" "טוב"- זה תמיד- עד כמה רע, עד כמה טוב, עד כמה יש שם דברים ששווה להשאר בשבילם ואת זה אתה יודע בדרך כלל בשלב שאתה מתחייב. אישית- אני מאד שמחה שיצאתי משוק הגרושים גרושות ואין לי שום תכניות לחזור לשם. עד כמה שזה תלוי בי.

בדד1

New member
זהו זה

שאני לא מתנהל על פי אסטרטגיה וגם לא מנהל אחת שכזו
אני חי מיום ליום את הקשר
ואם לאחד מאיתנו זה לא יתאים בשלב כל שהוא
אנחנו נדע מה לעשות עם זה
אגב - נקודת המוצא שלי היא לא בדד אלא ב-דד (ועדיף אפילו שניים)

ornme

New member
מה שחשוב זה היכן אנחנו בסטטיסטיקה...

כי אם אנחנו באחוז שכן מצליחים, אז זה 100% הצלחה ושום דבר אחר לא חשוב.

בנוסף לסטטיסטיקות המלבבות, לאחר סיום פרק א' חשבתי לי ביני לבין עצמי,
שאף פעם לא אהיה יותר בזוגיות, כי מי יודע אם יצליח לי (לאור הסטטיסטיקה), וברור לי כשמש שלעולם לא יהיו לי הכוחות לעמוד שוב בפרידה...
וחוץ מזה, הסיכויים שאפגוש מישהו שאוהב ושארצה לחיות איתו ושגם הוא יאהב וירצה לחיות איתי, עם ערימת השברים הנברוטית (שהייתי אז), כל כך קלושים, שעדיף בכלל לא לחשוב על זה.

ואף על פי כן ולמרות הכל.... מצאתי אותו. והחיים כן ממשיכים, והם יכולים להיות נהדרים.

והמסקנה...
למה שתתעסק בסיכויים שפרק ב' יכשל ?
תאמין לי, יש מצב שיצליח, וזה מה שקובע.

דף חדש4

New member
שמחה עבורך שמצאת

ומסכימה שעדיף להתעסק בסכוי האופטימי מאשר בסכוי שלא יצליח. ובכל מקרה- טוב להנות ממה שיש עכשיו בלי להתעסק עם העתיד שעוד לא הגיע ואולי גם לא יגיע. בנוסף- יש כאן הנחה סמויה שסיום פרק ב זה בהכרח דבר רע. אולי יש סיומות שהם התפתחות טבעית ורצויה של קשר ולא בהכרח כשלון נוסף.

למעלה