איך מתקנים לב שבור?

איך מתקנים לב שבור?

להכיר מישהו חדש, להתאהב, להקשר... נתפסים כחוויה כל כך חיובית, מרגשת, מדהימה. אתה מאושר וגם האחרים רואים את זה ויש מין תחושה כזו שאתה יכול לעשות הכל, כי זה באמת נותן המון כוח, לדעת שרוצים אותנו, להיות איתנו, שמעריכים ואוהבים אותנו, שאנחנו שייכים.
אבל מה קורה כשהכל נגמר? אנחנו לא חסינים בפני לב שבור
, באף גיל. כשמערכת יחסים נגמרת, זה כואב. פתאום המון רגשות "שליליים" מציפים אותנו. אנחנו כועסים
, עצובים
, מתוסכלים
, מבולבלים
, חסרי מוטיבציה
ומיואשים
. פתאום אין חשק לכלום, רק רוצים שהכאב יגמר, אבל לכאב יש את הזמן שלו והוא מאוד חיוני כחלק מתהליך ההשלמה וההתבגרות.

מה אתם עושים כשאתם חווים משבר שכזה? איך זה משפיע עליכם?

מה עוזר לכם לקום ולהמשיך הלאה או לפחות להמשיך בשגרה עד יעבור זעם? מה באמת גורם לכם להיות אופטימיים וחזקים למרות הכאב?

מה גורם לכם להרגיש טוב יותר? להרפות את הכאב כשהוא עולה ומציף?

מה הייתם אומרים לעצמכם אם הייתם חווים כרגע שברון לב כדי לגרום לעצמכם להתאושש מהר יותר או לפחות יותר בקלות?

dipi head

New member
פעם ראשונה..

שאני יכול להגיב מהנסיון האישי שלי, ולא מאיך שאני חושב שיהיה לי או איך שאני חושב שזה עובד.. אז בשבילי, זאת תקופה שאני קצת מסתגר, למרות שאני כן מנסה להיות עם החברה כדי לא לשקוע בדיכאון. האמת שאחרי מה שקרה הרגשות שלי השתנו בצורה שחשבתי שלא תקרה, והפכו בחלקם לשנאה וכעס, אז זה היה מאוד מבלבל, שנאה/אהבה/כעס.. מעבר לזה גם ניתקתי איתה עכשיו את הקשר בגלל שהיא התרחקה וכששאלתי אותה אם היא באמת מתרחקת היא אמרה שזה לא בכוונה ושרמת קשה לה, כלומר אני לא רוצה להשמע כאילו אני מתבכיין אבל מה בדיוק קשה לך??? אני אמרתי לך שאני מאוהב בך ואת אמרת שאין מצב שיקרה משהו, לי זה קשה לא לך! אני זה שאוכל פה את החרא מהסיפור הזה..

יקירי,

טוב לראות אותך כאן.

"לב שבור" אכן מייצג קבוצת רגשות קשים כפי שתארת. גם הכעס הוא חלק מאוד תקין מהתהליך. למרות, שאני יכולה לשים את עצמי במקום הבחורה ולומר, שקשה לה כי היא יודעת שהיא אכזבה אותך ופגעה בך, וזו אף פעם לא הייתה הכוונה שלה. אולי היא מתרחקת כדי לנסות להקל עליך ואולי כי פשוט לא נעים לה מהמצב שנוצר.

Maldini Girl

New member
קודם כל, עצוב שזה מה שקרה לך

אז קבל את הזדהותי הכנה. מעבר לזה, זה קשה לדעת שמישהו מאוהב בך ואתה לא יכול להחזיר לו את אותם רגשות וכך בעצם אתה פוגע בו.

Any991

New member
כן זה מעצבן או מדכא

אבל הגיוני שלא רק את הצד שלך.
מבחינתה, אולי היא לא יודעת לעכל את המחשבה שמישהו אוהב אותה. אולי זה מוקדם לה מידי או שהיא מפחדת להיכנס למשהו שזר לה וחדש לה, ואז התגובה הראשונית או זאת שהיא יותר מבוצרת בה, היא הריחוק-בגדר של "לא להתמודד אז לא נורא".
ויכול להיות שאם היא אמרה ש"אין מצב" אז באופן הכי תמים היא מתכוונת לזה ולא מרגישה בנוח עם זה שהיא לא יכולה להרגיש את מה שאתה מרגיש.
בקיצור למטבע שני צדדים

Maldini Girl

New member
לב שבור זה תמיד עצוב

כי כולנו עברנו את זה, אבל אתה אף פעם לא מתרגל לתחושה הזאת. וכשזה קורה אתה מרגיש שאף אחד מסביבך לא מבין אותך.

1.את המשבר האחרון חווייתי לפני 3 שנים. ולהיות כנה?הוא ניפץ אותי לחלוטין. אבל אולי זה בגלל הדרך שבה נעשתה הפרידה ופחות מעצם הפרידה עצמה. היום מאמינה שאם יקרה חו"ח יכאב מאד אבל אקח ביותר פרופורציות.

2-3 .אין תרופה ללב שבור. התרופה היא הזמן. ובינתיים, לנסות להתמקד בדברים האחרים בחיים. בפרידה האחרונה שלי החלטתי להתחיל עבודה חדשה שסחפה אותי, התחלתי לצאת יותר עם החברות, ראיתי הרבה סדרות מצחיקות בטלוויזיה. ובכ"ז מצאתי את עצמי חושבת עליו ובוכה.
ואז הזמן עבר, וזה פשוט- עבר.
או כפי שאמר יהלי סובול הגדול מכולם: "מאז שנגמר נפגשנו פעם ברחוב, בהתחלה זה כאב נורא אח"כ הפסיק לכאוב
מאז שנגמר נפגשנו פעם ברחוב, בהתחלה לא הפסקתי לחשוב עליה אח"כ הפסקתי לחשוב
מאז שנגמר נפגשנו פעם ברחוב, בהתחלה היה לי רע אח"כ נהיה לי טוב"

למעלה