חדשות, כתבות ומאמרים

• פותח הנושא mic26
  • פורסם בתאריך

mic26

New member
מי שמע על הטאיוואנים שמטפלים בישראל?

מדובר בכת בטאיוון שחבריה לומדים לטפל ביהודים בלבד, והם מגיעים לעיתים קרובות לארץ כדי לטפל בחינם.

http://www.china.co.il/?CategoryID=301&ArticleID=15051

פה יש כתבה די צינית על הנושא. ":קיצי קיצי" ובעיקר דיבורים על כך שאין סיבה לאהוב ישראלים. אבל גם כמה צילומים לא רעים.

http://www.mako.co.il/news-israel/local/Article-dd493e2e2ac6431017.htm

*אולי זה מתאים יותר לשרשור של מאמרים

ינוקא1

New member

מדהים.

ולמען האמת , אני חושב שהמאסטר צודק.
גם אם אנחנו עצמינו עדיין איננו מכירים בכך , יש בתוכינו כח רוחני שבלעדיו אין לעולם קיום.

בכל מדינה בה היו יהודים בכמויות גדולות , המדינה שגשגה. ברגע שהיהודים גורשו משם וכדומה היא בדרך כלל ירדה מגדולתה.
(כמו כן , אוטומטית - מי שהוא אויב של עם ישראל הוא בדרך כלל רע לא רק כלפי ישראל אלא כלפי עמו גם כן).

המאסטר ההוא צודק שאם הם יעשו טוב ליהודים - הם יקבלו זאת בכפליים אצלם.

תפקידו ויעודו של עם ישראל הוא לתת לכל העולם רוחניות ואור , לעתיד לבוא כולם יכירו בכך וישרתו את עם ישראל - כך גם להם יהיה חלק בכך.

"וְהָיוּ מְלָכִים אֹמְנַיִךְ, וְשָׂרוֹתֵיהֶם מֵינִיקֹתַיִךְ--אַפַּיִם אֶרֶץ יִשְׁתַּחֲווּ לָךְ, וַעֲפַר רַגְלַיִךְ יְלַחֵכוּ; וְיָדַעַתְּ כִּי-אֲנִי יְהוָה, אֲשֶׁר לֹא-יֵבֹשׁוּ קֹוָי. " (ישעיהו).

לצערינו כבר הספקנו לשכוח כעם מי אנחנו ומה כוחינו , טוב שלפחות יש כמה גויים שקוראים בתנ"ך ומזכירים לנו זאת.
שלום וביטחון יהיו לנו אך ורק כאשר נחזור ליעודינו , ונחזור להיות מה ומי שאנחנו באמת.

"הַדָּבָר אֲשֶׁר חָזָה, יְשַׁעְיָהוּ בֶּן-אָמוֹץ, עַל-יְהוּדָה, וִירוּשָׁלִָם.
וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים, נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית-יְהוָה בְּרֹאשׁ הֶהָרִים, וְנִשָּׂא, מִגְּבָעוֹת; וְנָהֲרוּ אֵלָיו, כָּל-הַגּוֹיִם.
וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים, וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל-הַר-יְהוָה אֶל-בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו, וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו: כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה, וּדְבַר-יְהוָה מִירוּשָׁלִָם.
וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם, וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים; וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים, וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת--לֹא-יִשָּׂא גוֹי אֶל-גּוֹי חֶרֶב, וְלֹא-יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה. "

טאוֹ

New member
למה בארץ מזון בריא נחשב למותרות?

ביטחון תזונתי מתקיים כאשר לכלל האנשים בכל זמן יש גישה כלכלית ופיזית לכמות מזון מספקת, בטוחה ומזינה.
בישראל 2012 מזון בריא נחשב למותרות ואינו תמיד בר השגה לכל אחד.

0 אור 0

New member
כי המחיר שלו בשמיים?

ניסית פעם לקנות ירקות אורגניים ?

טאוֹ

New member
קניתי ואני קונה ירקות אורגניים

כשאני יכול.

זה אומר שאני קונה באופן סלקטיבי ירקות שלא יקרים בהרבה מאותם ירקות שגודלו באופן הרגיל, הלא אורגני.
זה אומר שאפשר להצטרף לקבוצות קואופרטיב שרוכשות במשותף ישירות מהחקלאי - וזה עדיין קצת יקר, אבל משתלם.
והעיקר, ההחלטה לפני שנים להפסיק לחלוטין לקנות אוכל מוכן קפוא, וכמעט לחלוטין אוכל תעשייתי בכלל, תורגמה לירידה של מאות שקלים בסעיף ההוצאות על אוכל. החיסכון הזה מאפשר לאכול לא פחות ואף יותר, ועם זאת בריא יותר ובפחות כסף. כך שזה מאפשר להוציא קצת יותר במקום הנכון - כלומר, על משהו בריא יותר, כולל ירקות ופירות אורגניים יקרים יותר.

זה העניין המהותי בכתבה, בעצם. הייתי שמח לראות שינוי מדיניות כך ששכנייך החקלאיים יוכלו להמשיך ולגדל בלי להפסיד את התחתונים, אלא להתקיים בכבוד, וכך שהמזווה בכל בית יכלול יותר ירקות ופירות ולא מרגרינה, שניצל מוכן וצ'יפס אמריקאי.

freearth10

New member
עניין של מודעות והחלטה

כשאני החלטתי לאכול בריא יותר עברתי לאוכל אורגני וחצי שנה אכלתי רק אוכל אורגני, דבר ששיפר את איכות חיי. אחר כך זה נעשה כבד לכיס שלי והחלטתי לאכול אורגני את מה שאני יכולה ולא אורגני את מה שגדול עלי. ועם זה אני חיה כרגע בשלום.
ואני מסכימה מאוד עם הכתבה - אין סיבה שהאוכל האורגני יהיה כל כך יקר, גם אם הגידול שלו יקר יותר. זו לא רק החלטה שלנו כפרטים, אלא גם החלטה של הממשלה, לעזור בסבסוד מוצרים בריאים יותר.
מחאת הקוטג' הצליחה, לפחות חלקית. אין סיבה שמחאת האוכל הבריא לא תצליח, אם זה יהיה בתודעה של רובנו.
מאיה

0 אור 0

New member
ובהקשר למחיר הגבוה של ירקות אורגניים

כמי שגרה בישוב חקלאי, אני יכולה לשתף למרבה הצער , שבענף גידולי השדה שלנו הפסיקו עם חלק מהגידולים האורגניים בגלל שפשוט מפסידים את התחתונים.
הסיבה היחידה לאלו שכן ממשיכים אתם היא שלמרות שאינם כלכליים , התקבלה החלטה איסטרטגית שאנחנו לא רוצים להרעיל את הסביבה בה אנו חיים.
מזל שחיטה לא מרססים ממילא, אז גם בלי להתקשקש עם הגושפנקא של הרשויות שמתעסקות עם אישורים לגידולים אורגניים, אפשר לגדל אותה בבטחה בקרבת הבתים שלנו בלי לחשוש לבריאותנו.

טאוֹ

New member
שפת גוף

הגוף מדבר בשפה של חושים ושל תנועה. בשפה של חוויה. חוויה שהיא בעצם החיים שלנו. הגוף איתנו כל הזמן, הוא ייצוג המציאות שלנו וגם אם לא שמנו לב או לא היינו מודעים בזמן מסוים לקורה איתנו, הגוף נמצא כל הזמן ומתעד.

הוא זוכר

טאוֹ

New member
מריחואנה רפואית: מקרוהן ועד סרטן

לאחר שנים של התייחסות לקנביס כסם לא חוקי, עולם הרפואה עושה לו כבוד:
מחקרים מוכיחים כי הוא יעיל לטיפול באלצהיימר, סרטן, טרשת נפוצה, קרוהן ועוד.

מתי תהיה תרופה רשמית?

טאוֹ

New member
מוריד לחץ דם: סיבות בריאות לאכול אורז מלא

מפחית כולסטרול, מוריד את לחץ הדם ואכילתו מפחיתה את הסיכון לסוכרת סוג 2.
קרן וולקומיר עושה לכם הכרות עם האורז המלא, הגרסה הלא מעובדת של האורז הלבן, ומסבירה מדוע כדאי להוסיף אותו לתפריט.

טאוֹ

New member
במקום לאכול ירקות: 4 השייקים הבריאים ביותר

שנים של הרגלי אכילה גרועים גרמו לנו לפתח תשוקות חזקות לשומנים ולפחמימות.
איך חוזרים לבסיס הנדרש לתזונה בריאה - ירקות עליים - ומפיקים ממנו את המרב?

הצעות לשייקים ירוקים שיתאימו לסוג הדם שלכם ויסייעו למנוע מחלות.

טאוֹ

New member
מה שלימד הבודהא - על תזונה

ד"ר נעמה אושרי דליק ווליניץ בסדרת תוכניות על דמותו של הבודהא, על משנתו ועל החיבור של הבודהיזם לפסיכלוגיה ולמאה העשרים ואחת. הפרק בתאריך 23/04/2012 עוסק באוכל אורגני, טבעונות, על הצ'י והאיכויות אנרגטיות של מזונות ועוד היבטים וקשרים בין אוכל לרוח.

אגב, הקישור שנפתח באופן אוטומטי הוא הרצאה אחרת - שגם היא מרתקת ומומלצת מאד, על כעס.
כדי להגיע להרצאה על התזונה, יש ללחוץ על הכותרת "מה שלימד הבודהא" ולאחר מכן על "האזנה" בשורה של "מה שלימד הבודהא- על תזונה".

למעלה