על חגיגות רומנטיות

Maldini Girl

New member
על חגיגות רומנטיות

אז אני וחבר שלי נכנסנו לדיון (לא לריב, אלא לדיון אמיתי) מה המשמעות/ הטעם שבחגיגת X זמן ביחד (האמת שדיברנו על זה רק בנושא של זוגיות שאינה נישואין.)
אני וחבר שלי כבר כמעט 9 חודשים ביחד. דיברנו כבר שהתחלנו לצאת על נושא של חגיגות הX זמן, הוא אמר שהוא לא ממש בקטע. אני אמרתי לו שאין לי כוונה לחגוג כל חודש, אבל כן יש לי כוונה לציין שנה ביחד, למשל. ובשבוע האחרון כשהייתי אצלו הנושא עלה. מישהו שאל אותי כמה זמן אנחנו יחד, והסתכלתי עליו. והוא משך בכתפיים. אז עניתי שבערך 9 חודשים, ואז שאלתי אותו "אתה בכלל זוכר מתי נהיינו זוג?"
טוב נו, הוא זכר נובמבר
את התאריך הוא לא זכר. אבל לזכותו יאמר שגם אני לא הייתי זוכרת, כנראה, אם זו לא הייתה יום הולדת של קרובת משפחה שלי.
שאלתי אותו "כשנהיה שנה ביחד, אתה בכלל תזכור?" הוא אמר שהוא מניח שכן, ואז אמר: "אבל אני לא כל כך מבין את העניין הזה. למה אני צריך לחגוג שאנחנו חודש ביחד, או שלושה חודשים? מה הטעם בזה? מה, אני סופר לנו זמן? מקציב לנו זמן?"

אז השאלה שלי אליכם-
מה הדעה שלכם בעניין? כשאתם בזוגיות- האם אתם מציינים X זמן ביחד? ואם כן- כל כמה זמן? כל חודש? חצי שנה? שנה? ואיך אתם מציינים?
מה החשיבות של זה בעיניכם אם בכלל?

ME246

New member
עניין של תחושה

היי,
אמנם אני לא מנוסה בעניין אבל אני חושבת שזה קשור לתחושה של שני בני הזוג, אם הם רוצים לחגוג מה טוב ואם הם מרגישים שזה מיותר אפשר גם לוותר. אני מבינה שאת כן רוצה לחגוג והוא לא, אני חושבת שלחגוג כל חודש זה באמת מעט מיותר אבל שנה זה זמן מרשים, והרעיון של לציין ולחגוג זמן מסויים אמור להיות לכיף האישי שלכם, תזכרי את זה, לא בשביל אף אחד אחר.
לכן, חגיגת שנה אמורה להיות יום\ערב מהנה עבורכם שבו תאכלו, תדברו ותחליפו מתנות. לי זה נשמע נהדר ומאוד מחזק את הקשר, אבל ככל הנראה בן זוגך לא חושב שזה יכול להיות מהנה. אז אם את רוצה לחגוג איתו שנה מבלי לעשות את זה רשמי מדי, תנסי להציע לו בכל זאת ללכת לסרט או למסעדה גם בלי סיבה מוגדרת (הכוונה, לא בשביל ספציפית לחגוג שנה אבל להרגיש כאילו אתם חוגגים) כדי לחוות את החוויה. מקווה שעזרתי :)

מציינים כל שנה יחד וימי הולדת כמובן.
בשנים האחרונות פחות בקטע של מתנות אלא יותר עושים משהו חוויתי יחד... צימר, מסאז', ארוחה טובה וכו'.
לדעתי זה חשוב בשביל המורל הזוגי, במיוחד בתקופות קצת יותר עמוסות, שפחות יש זמן להשקיע אחד בשני.

Any991

New member

אני רוצה להגיד שזה תלוי בזוג עצמו ובמה שהוא מרגיש. אבל אני יותר בגישה של לא לחגוג כל הזמן, בטח לא כל חודש. אולי כשנמצאים בתחילת הזוגיות יש צורך לחגוג כל חודש ולתת דרור לפרפרים ולהרגשת הריחוף. כל שנה זה יכול להיות נחמד אבל עדיף לא משהו חומרי כי זה לאו דווקא מייעד את החגיגה למטרה המקורית שלה (שהיא כנראה "הנעת" הזוגיות או חידושה). אפשר לסכם כל שנה אבל לא להפוך את זה למעיק או לטורדני, ולא לחשוב שאם זה לא היום המדויק אז יש חוסר התחשבות מהצד השני - פשוט לקחת את זה כחלק רגיל מהחוויה הזוגית כמו כל יציאה כזו או אחרת.

למעלה